Anna Mucha skomentowała protest pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka
Instagram/East News

Anna Mucha ostro do polityków: "WSTYDŹCIE SIĘ!!!!" O co poszło?

Anna Mucha skomentowała protest pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka
Instagram/East News

Anna Mucha skomentowała protest pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Aktorka zamieściła emocjonalny wpis na Instagramie, w którym krytykuje polityków i wspiera walczące o wyższe pensje oraz zatrudnienie dodatkowego personelu pielęgniarki. Anna Mucha nie rozumie, dlaczego ktoś, kto wybrał tak ciężki zawód musi teraz prosić o godne wynagrodzenie. Co gwiazda napisała w sieci?

Nie rozumiem dlaczego ktoś kto nam codziennie i realnie pomaga w najtrudniejszych momentach życia, kto dba o nasze zdrowie i naszych bliskich, ktoś kto pobiera krew, uśmierza ból, sprząta rzygowiny, wyciera, nosi, jest na nasze zawołanie, znosi trudy pracy i naszych humorów i to przez 300 godzin w miesiącu!!! CZEMU ktoś taki MUSI prosić, protestować, walczyć o godne pensje ?!??!? #jestemzpielegniarkami #popieram #walczcie a wy-Politycy (wszystkich ugrupowań! kolejnych rzadow!) WSTYDZCIE sie!!!! TO NIE JEST KWESTIA POLITYKI TYLKO PRZYZWOITOŚCI ! to Państwo długo nie będzie zdrowe jesli chora jest służba zdrowia ... #pielegniarkiszacun!- komentuje Anna Mucha (pisownia oryginalna).

Przypominamy, że pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęły protest ponad tydzień temu. Zdesperowane siostry odeszły od łóżek małych pacjentów, aby walczyć o podniesienie wynagrodzenia, ale również o zatrudnienie dodatkowego personelu. Niestety członkowie Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Centrum Zdrowia Dziecka wciąż nie doszli do porozumienia, a sytuację zaostrzają wypowiedzi niektórych polityków.

W tym strajku chodzi po prostu o kasę i proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego - stwierdził minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w TVN24.

Strajkujące pielęgniarki wspiera również Jerzy Owsiak, który kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku zapewniał, że jest z nimi "całym sercem".

Drogie Panie, a także Panowie pielęgniarze. Całym sercem wspieram Wasz protest, jako słuszny, należący się i być może przełamujący totalną od lat obojętność w stosunku do Waszego zawodu ze strony tych, którzy dysponują naszymi podatkowymi pieniędzmi.

Jerzy Owsiak ma nadzieję, że politycy jak najszybciej rozwiążą trudną sytuację w CZD. Organizator WOŚP prosi również pielęgniarki, aby przybrały inną formę protestu i wróciły do łóżek pacjentów.

 

Zobacz także: Anna Mucha pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Naprawdę ciężko poznać...

 

Anna Mucha komentuje protest pielęgniarek.

Anna Mucha apeluje do polityków, żeby wysłuchali próśb pielęgniarek

Anna Mucha z synkiem Teodorem

 

Jerzy Owsiak wspiera pielęgniarki z CZD.

Więcej na temat Anna Mucha Jurek Owsiak
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52