Agata Passent i jej mąż Wojciech Kuczok na początku grudnia zostali rodzicami synka Antosia. Jest to drugi syn pisarki. Z poprzedniego związku Passent ma 10-letniego syna Kubę. Passent w Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, czego się obawiała w związku z tym, że zaszła w ciążę po 40. roku życia.

Reklama

Przy pierwszym dziecku też się wystraszyłam, ale wtedy byłam po trzydziestce. Ale to było 10 lat temu. Teraz po porodzie czuję ulgę. Mam, powiedzmy to głośno, 42 lata i martwiłam się. Robiłam wszystkie badania, może nawet za dużo tych badań, a jednocześnie czułam się na siłach. Jestem w formie, jestem zdrowa, nie mam poważnych chorób, jestem wysportowana. Trzeba mierzyć siły na zamiary - powiedziała Agata Passent.

Agata Passent o swoim późnym macierzyństwie

Pisarka była zdziwiona, gdy w szpitalu powiedzieli jej, że teraz kobiety nawet swoje pierwsze dziecko rodzą po czterdziestce.

Panie w szpitalu namawiały mnie jeszcze na dziewczynkę, a ja na to - nie, przecież już jestem staruszką.

Agata Passent czuje się teraz szczęśliwa i spełniona jako mama dwójki synów. Mniej się też boi o przyszłość. Uważa, że to zalety późnego macierzyństwa.

Dziesięć lat temu, gdy rodziłam pierwszego syna, bardziej się lękałam o swoje sprawy zawodowe, finansowe, czy nie zapomną o mnie czytelnicy i pracodawcy. Teraz jestem bardziej spokojna. Myślę, że kobiety czterdziestoletnie mają większą pewność, że dadzą sobie radę finansowo - powiedziała Agata Passent.

Zobacz: Lekarze dawali Małgorzacie Kożuchowskiej małe szanse, że zostanie mamą w tym wieku. A ona?

Agata Passent z Wojciechem Kuczokiem są parą od 3 lat. Ich związek jest burzliwy, ale jak widać bardzo szczęśliwy:

Zobacz także

Agata Passent ze swoim pierwszym synem Kuba jak był mały:

Reklama

Agata Passent ze swoim synem Kuba, jak miał 5 lat:

Reklama
Reklama
Reklama