Tomek Makowiecki

Tomek Makowiecki to jeden z uczestników pierwszej edycji programu rozrywkowego „Idol”, który był emitowany w telewizji Polsat. Od tego czasu prowadzi aktywne życie zawodowe i współpracuje z wieloma muzykami. Zobacz, z kim współpracował i jakie piosenki stworzył.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Makowiecki

Pseudonim: Makowiecki Band, Makowiecki

Wzrost: brak

Data urodzenia: 10 czerwca 1983 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: piosenkarz, kompozytor, autor tekstów

Osoby - związki:
- żona Reni Jusis (od 2008 do 2019 roku).

Rodzice: Lech Makowiecki i Bożena Makowiecka

Dzieci: syn Teofil (ur. 2010), córka Gaja (ur. 2012)

Rodzeństwo: brak

BIO: Tomek Makowiecki urodził się w 1983 roku w Gdyni, w rodzinie, która miała silne związki z muzyką, co wytyczyło jego późniejszą drogę. Zarówno ojciec, jak i matka byli członkami zespołu Zayazd, który wykonywał muzykę eastern country.
Krokiem, który był trampoliną do rozwoju kariery Tomka, okazał się udział w programie „Idol”. Był to jeden z pierwszych programów typu talent-show, w którym szukano talentów wokalnych. Dzięki udziałowi w nim Tomasz podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią BMG Poland. Przez długi czas piosenkarz był związany z Reni Jusis, z którą ma dwoje dzieci – syna Teofila oraz córkę Gaję. W 2019 roku para rozstała się, a Tomek Makowiecki obecnie spotyka się z nową partnerką.

Znany z: Wokalista najbardziej kojarzony jest z udziału w programie telewizji Polsat – „Idol”. Brał udział w pierwszej edycji show, w której zdobył 5. miejsce. Po programie został wydany album „Idol Top 10”, na którym znalazł się wykonywany przez niego utwór zespołu Wilki „Son of the Blue Sky”, a także wspólny utwór finalistów show „Może się wydawać”. Później artysta zaczął tworzyć jako Makowiecki Band, Tomek Makowiecki i z czasem Makowiecki. W międzyczasie współpracował także z innymi muzykami i występował gościnnie na ich płytach, np. u Ani Dąbrowskiej, Karoliny Kozak, Reni Jusis czy Anity Lipnickiej. Przez pewien czas wraz z muzykami zespołu Myslovitz tworzył zespół NO! NO! NO!. Do najpopularniejszych piosenek tego wokalisty zalicza się m.in. następujące utwory: „Spełni się”, „Miasto kobiet”, „Oto jestem”, „Ostatnie wspólne zdjęcie” czy „Szum wiatru i stereo”. Do piosenek wykonywanych gościnnie z innymi muzykami, które zyskały dużą popularność, zalicza się m.in. „Jak Bonnie i Clyde” z Anitą Lipnicką. Głos Tomka można też usłyszeć w chórkach takich piosenek, jak „Trudno mi się przyznać” czy „Opowiedz mi” Ani Dąbrowskiej. Piosenkarz tworzył także teksty piosenek dla innych artystów, m.in. Reni Jusis (piosenka „Nie umiem już kochać”). Obecnie drogę zawodową artysty oraz sceny z jego życia prywatnego czy zza kulis koncertów można śledzić na prowadzonych przez niego kontach na portalach społecznościowych.

Funkcja w filmie: brak

Płyty:
- jako Makowiecki Band: „Makowiecki Band” (2002);
- „Piosenki na nie” (2005);
- jako Tomek Makowiecki: „Ostatnie wspólne zdjęcie” (2007);
- jako Makowiecki: „Moizm” (2013);
- z zespołem NO! NO! NO!: „NO! NO! NO!” (2010);
- gościnnie: „Idol Top 10” (2002);
- „Kilka historii na ten sam temat” Ani Dąbrowskiej (2006);
- „Tak zwyczajny dzień” Karoliny Kozak (2007);
- „Iluzjon cz. I” Reni Jusis (2009);
- „Miód i dym” Anity Lipnickiej (2017).

Książki: brak

Nagrody:
- Otrzymał nominację do Fryderyka w 2011 roku za album, który nagrał wraz z zespołem NO! NO! NO!.

Instagram: @tomasz.makowiecki

Facebook: @makowieckitomasz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index