Tomasz Szczepanik

Tomasz Szczepanik to jeden z członków zespołu "Pectus". Mężczyzna gra na fortepianie i gitarze, a oprócz tego śpiewa i pisze piosenki. Z zawodu jest jednak... stolarzem! Zobacz, jak wyglądały początki zespołu Pectus i kto wymyślił tę nazwę.

Wiek: 42

Data urodzenia: 02 listopada 1981

Znak zodiaku: Skorpion

Rodzice: Bogumiła Szczepanik, Tadeusz Szczepanik

Współmałżonek: Monika Paprocka-Szczepanik

Biografia: Tomasz Szczepanik to polski wokalista, kompozytor i autor tekstów do utworów zespołu Pectus. Urodził się 2 listopada 1981 roku. Mieszkał w Bogoniowicach, małej wsi położonej w województwie małopolskim. Miał zaledwie 8 lat, kiedy rodzice podarowali mu pierwsze elektryczne klawisze. Swoją pasję do muzyki rozwijał w miejscowym zespole Awatar w Zakliczyńskim Centrum Kultury. Tomasz skończył jednak technikum, które miało dać mu pewny zawód stolarza na wypadek, gdyby kariera muzyczna się nie udała. Nie planował jednak porzucić swojej pasji, jaką jest muzyka, dlatego rozpoczął studia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym okresie założył wraz z braćmi zespół muzyczny i zaczął grać koncerty w klubach. Skąd się wzięła nazwa zespołu? Okazuje się, że słowo "Pectus" zaproponowała koleżanka Tomka, która znalazła je przypadkowo w słowniku łacińsko-polskim. Oznacza ono "siła woli", "hart ducha" lub "upór w dążeniu do celu". Spodobało się braciom tak bardzo, że postanowili je zostawić. Mężczyźni nie spodziewali się jednak nadchodzącego sukcesu. W 2006 roku zespół Pectus wygrał festiwal "Carpathia". Był też gościem muzycznym popularnego programu stacji TVN "Kuba Wojewódzki". Rok później pojawił się w Opolu na scenie "Debiutów". Menedżerką zespołu została Monika Paprocka, która pod swoimi skrzydłami miała również Varius Manx. Bracia zakwalifikowali się do Sopot Festival 2008 i wygrali w polskim półfinale. Pectus reprezentował Polskę w konkursie międzynarodowym i otrzymał "Słowika Publiczności". W 2009 roku zespół wydał debiutancki album, na którym znalazło się 11 utworów autorstwa Tomka Szczepanika. Od 2012 roku Pectus tworzą wyłącznie Szczepanikowie z uwagi na konflikt z pozostałymi członkami zespołu. W tym składzie wypuścili w 2013 roku płytę noszącą tytuł "Siła braci". W 2015 roku Pectus zaprezentował album "Kobiety", na którym pojawiły się duety z takimi wokalistkami jak: Maryla Rodowicz, Kayah, Irena Santor, Patrycja Markowska, Urszula, Ania Wyszkoni, Urszula Dudziak, Monika Kuszyńska, Basia Trzetrzelewska i Grażyna Łobaszewska. W 2019 roku Tomasz Szczepanik nadał nowe życie tekstom Wojciecha Młynarskiego i wraz z zespołem wydał album "Kobiety/Wojciech Młynarski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Zawód: stolarz, muzyk

Dzieci: syn Stanisław

Rodzeństwo: Maciej Szczepanik, Marek Szczepanik i Mateusz Szczepanik.

Znany z: zespołu Pectus, w którym jest gitarzystą i wokalistą. Tomek gra też na fortepianie. Oprócz tego widzowie mogą go kojarzyć z programu "Domy gwiazd" (2013).

Funkcja w filmie: brak

Płyty: - "Pectus" (2009) - "Stos Praw" (2010) - "Siła braci" (2013) - "Kobiety" (2015) - "Kolędy przy kominie" (2016) - "Akustycznie" (2018) - "Kobiety/Wojciech Młynarski" (2019)

Książki: brak informacji

Nagrody:II miejsce w konkursie "Przebojem na Antenę" w HajnówceSłowik Publiczności (2008)"Super Hit" w programie TVP2 Hit Generator za utwór "Jeden moment"III miejsce w konkursie "Premier" podczas 46. KFPP w Opolu za utwór "Życie na dystans" (2009)"Złota płyta" za debiutancki album podczas Sopot Festival (2009)"Superjedynka" w kategorii "Super Zespół" podczas 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2013)"Superjedynka" w kategorii "Super Występ" podczas 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2013)"Najlepszy występ" za utwór "Barcelona" podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Toruniu (2013)

 
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index