Paulina Holtz o wychowaniu dzieci
ONS

Holtz wychowuje córki inaczej niż większość matek. Opowiedziała o swoich metodach

Paulina Holtz o wychowaniu dzieci
ONS

Paulina Holtz kojarzona jest głównie z rolą Agnieszki Lubicz w którą wciela się od 1997 roku w telenoweli "Klan". Produkcja zapewniła aktorce stałe źródło utrzymania i rozpoznawalność, która nie przełożyła się na popularność. Sama zainteresowana rzadko pojawia się w mediach i unika raczej branżowych imprez. Dopiero niedawno po raz pierwszy od wielu lat pokazała się na okładce magazynu. Przypomnijmy: Wyretuszowana prawie 40-letnia Holtz na okładce. Pokazała dzieci 

Paulina na wspomnianej okładce po raz pierwszy pokazała swoje dzieci: 7-letnią Antoninę i 6-letnią Marcelinę. W wywiadzie dla magazynu opowiedziała o metodach wychowawczych, które stosuje. Aktorka kieruje się zasadą stosowaną przez jej mamę - Joannę Żółkowską, a mianowicie traktuje dzieci jak osobny byt i nie wymaga na nich, by realizowały jej niespełnione ambicje. 
 

Rodzice traktowali mnie jak osobny byt i nie wymagali realizowania ich niespełnionych pragnień. Nie wyobrażam sobie, aby rodzic mógł bezwzględnie decydować o przyszłości dziecka, nie biorąc jego potrzeb pod uwagę. Ja też mam takie podejście do swoich córek - zapewnia w wywiadzie.
 

Swoje córki uczy życia poprzez doświadczenia, chce by wyciągały one błędy ze swojego postępowania i na tej podstawie się uczyły. Nie jest także zwolenniczką zabawek dostępnych w sklepach - woli, żeby dziewczynki wykorzystywały to, co mają w domu pod ręką.
 

Mówię im, jakie jest moje zdanie i proszę, aby przemyślały i zastanowiły się czy nie będzie im łatwiej, jak mnie posłuchają. Chcą cały dzień chodzić w butach po całym mieście – proszę bardzo. Będą miały pęcherze, ale muszą tego doświadczyć, aby wiedzieć. Oczywiście mówimy tu cały czas o wyborach na poziomie dzieci, a nie spraw merytorycznie istotnych. Dziewczynki wynajdują sobie swoje zabawy, czasami wystarczy kubeczek i przyprawy do przyrządzenia magicznej mikstury. Dziadek kupił im minerały więc bawią się nimi.  - dodaje.


Jesteście zwolenniczkami takich metod?

Zobacz: Rozenek walczy z edukacją: "Zawsze trzeba stanąć po stronie dziecka"

Gwiazdy "Klanu" na jubileuszu serialu:

Więcej na temat Paulina Holtz
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36