Magdalena Frąckowiak

Magdalena Frąckowiak to jedna z polskich modelek, które odniosły międzynarodowy sukces. Jej zdjęcia można było zobaczyć m.in. w niemieckiej i włoskiej edycji magazynu "Vogue". Miała okazję współpracować z najbardziej znanymi markami modowymi, np. z Ralphem Laurenem czy Oscarem de la Rentą. Przekonaj się, co jeszcze warto wiedzieć na temat jej kariery w modelingu.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Frąckowiak

Nazwisko panieńskie: Frąckowiak

Pseudonim: -

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 8 października 1984 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: modelka

Osoby - związki: -

partnerzy: Carlito Dalceggio (2009-2010), Wojciech Pastor (2010-2013), Aleksander "Alex" Przetakiewicz (2016-2018)

Rodzice: Danuta i Kazimierz Frąckowiakowie

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Magdalena Frąckowiak urodziła się 8 października 1984 roku w rodzinie Danuty i Kazimierza Frąckowiaków. Mieszkała i wychowywała się w Gdańsku. Już w wieku 16 lat miała okazję zetknąć się ze światem modelingu. Jej matka wysłała bowiem zdjęcia córki na konkurs organizowany przez warszawską agencję modelek. Młoda Magda wygrała również konkurs piękności Waterproof Model Search. Następnie miała okazję nawiązać współpracę z agencją Model Plus. Jej kariera od tego momentu zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Po pierwszych sesjach zdjęciowych dla polskich magazynów Frąckowiak wyjechała do Kanady, gdzie zamieszkała w miejscowości Mississauga, położonej w prowincji Ontario. W tym czasie miała okazję pracować także w Stanach Zjednoczonych oraz we Francji. Pojawiała się na okładkach takich pism, jak "Glamour" czy "Vogue" - wydania włoskie. Uczestniczyła w pokazach mody. Współpracowała m.in. z markami Yves Saint Laurent i Ralph Lauren.W 2007 roku została uznana za top modelkę sezonu przez serwis Style.com, a także nawiązała współpracę z kolejnymi markami modowymi. W latach 2009, 2010 i 2012 zajmowała wysokie miejsca w rankingu top modelek serwisu Models.com.W życiu prywatnym spotykała się m.in. z włoskim artystą Carlito Dalceggiem. Jej kolejnymi partnerami byli Wojciech Pastor oraz Aleksander "Alex" Przetakiewicz. Dość głośno w ostatnim czasie zrobiło się o decyzji, jaką modelka podjęła w 2019 roku. Postanowiła mianowicie odciąć się od świata modelingu i social mediów, by w Nepalu kontemplować buddyzm i medytacje.

Znana z: Modelka znana jest przede wszystkim z pokazów oraz udziału w różnego rodzaju kampaniach reklamowych i promocyjnych. Miała okazję współpracować z takimi markami, jak: Dior, Jean-Paul Gautier, Valentino, Chanel, Givenchy, DKNY czy Tommy Hilfiger. Była także twarzą marek Reserved czy Jimmy Choo. W latach 2012-2015 współpracowała ze słynną marką bieliźniarską Victoria's Secret. Jej zdjęcia można było zobaczyć w takich pismach, jak: "Glamour", "Vogue", "Harper's Bazaar". Magdalena Frąckowiak współpracowała z agencjami modelek z różnych krajów, m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, a nawet z Japonii.Modelkę można było zobaczyć w filmie dokumentalnym dotyczącym twórczości i życia słynnego projektanta mody Alexandra McQueena. Gościnnie wystąpiła także w jednym z odcinków programu "Top Model".

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: -

Nagrody:
  • tytuł "Kobiety roku 2018", przyznawany przez magazyn "GQ" (edycja hiszpańska);
  • tytuł "Top modelki sezonu wiosna 2007" serwisu Style.com;
  • lista Top 50 Models serwisu Models.com: 26. miejsce w 2009 r., 13. miejsce w 2010 r., 20. miejsce w 2012 r.


  • Link Instagram: -

    Link FB: -
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index