Kylie Jenner

Kylie Jenner to amerykańska celebrytka, która swoją popularność zdobyła dzięki uczestnictwu w programach typu reality show: "Z kamerą u Kardashianów", "Khloe & Lamar" czy "Kourtney i Khloe jadą do Miami", gdzie występowała cała jej rodzina. Kobieta, wykorzystując swoją popularność, zaczęła udzielać się w modelingu oraz projektować ubrania. Pojawiała się na okładkach wielu prestiżowych czasopism modowych oraz swoim wizerunkiem reklamowała modne kolekcje damskiej odzieży. Stworzyła również swoją markę kosmetyczną, w asortymencie której znajdują się wegańskie kosmetyki do pielęgnacji, jak również specjalna seria przeznaczona do mycia ciała i włosów dla dzieci.

Imię: Kylie Kristen

Nazwisko: Jenner

Nazwisko panieńskie: Jenner

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 10.08.1997 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: modelka

Osoby - związki: - partner Michael Nguyen-Stevenson "Tyga" (2014-2017); - partner Travis Scott (2017-2020).

Rodzice: Kris Jenner i Caitlyn Jenner (osoba transpłciowa, która wcześniej nazywała się Bruce Jenner)

Dzieci: córka Stormi

Rodzeństwo: Kendall, Kim, Kourtney, Khloe, Rob, Brandon, Burt, Brody

BIO: Kylie Jenner urodziła się 10 sierpnia 1997 roku w Los Angeles. Dorastała w Kalifornii w wielodzietnej rodzinie. W mediach zadebiutowała w 2007 roku w reality show "Z kamerą u Kardashianów", gdzie występowała z rodzicami i rodzeństwem. W programie pokazywano codzienne życie jej oraz członków jej rodziny. Reality show zdobyło ogromną popularność, a tym samym Kylie stała się rozpoznawalna. Sukces serii zaowocował kolejnymi projektami tego typu. Tak powstały programy: "Kourtney i Khloe jadą do Miami" i "Khloe & Lamar", w których Kylie Jenner również występowała. W 2012 roku celebrytka razem ze swoimi siostrami otrzymała propozycję zaprojektowania kolekcji Kendall & Kylie - kobiecej odzieży na wiosnę. Następnie Kylie Jenner rozpoczęła karierę w modelingu. Swoim wizerunkiem reklamowała m.in.: kolekcję ubrań Crush Your Style Searsa i Abbey Dawn Avril Lavigne na New York Fashion Week, lakiery do paznokci marki Nicole by OPI - Rainbow in the S-kylie oraz Wear Something Spar-kylie. Dodatkowo pojawiała się na okładkach takich pism jak: "Teen Vogue", "Cosmopolitan", "Seventeen".

Znana z: występów w reality show "Z kamerą u Kardashianów", dzięki czemu zyskała ogromną popularność. Oprócz pojawiania się na ekranie i uczestniczenia w przedsięwzięciach modelingowych celebrytka znana jest również ze sprzedaży kosmetyków, które są sygnowane jej imieniem. W 2015 roku powstała seria "Kylie Lip Kits", którą rok później przemianowała na "Kylie Cosmetics". W 2017 roku magazyn "Forbes" umieścił ją na 59. miejscu wśród 100 celebrytów, którzy najlepiej zarabiali przez ostatnie 12 miesięcy. Sukces, jaki ewidentnie odniosła celebrytka, zmotywował ją do podjęcia dalszych kroków w świecie kosmetyków. Tak w 2019 roku powstała seria wegańskich preparatów pielęgnacyjnych o nazwie "Kylie Skin", a 2 lata później seria kosmetyków do włosów i ciała dla dzieci. Kylie Jenner znana jest także z burzliwych związków. Początkowo związana była z Michaelem Nguyenem-Stevensonem - amerykańskim raperem znanym pod pseudonimem "Tyga". Parę dzieliła spora różnica wieku i ostatecznie doszło do rozstania. Następnie celebrytka związała się z Travisem Scottem, ale ich związek również nie przetrwał próby czasu. Para rozstała się w 2020 roku. Kylie Jenner cieszy się ogromną popularnością także w mediach społecznościowych. Jej Instagram obserwuje ponad 300 milionów fanów!

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki:
 • "Rebels, City of Indra: The Story of Lex and Livia" Kylie Jenner, Maya Sloan, Elizabeth Killmond-Roman, wydawnictwo Gallery Books, 2016;
 • "Time of the Twins: The Story of Lex and Livia" Kylie Jenner oraz Elizabeth Killmond-Roman, wydawnictwo Regan Arts, 2020.


 • Nagrody: brak

  Link Instagram: @kyliejenner

  Link Facebook: @KylieJenner
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index