Justin Timberlake

Justin Timberlake w świecie show-biznesu zaistniał już w wieku 11 lat. Występował wtedy w programie muzycznym dla młodzieży "Klub Myszki Miki". Prawdziwą karierę rozpoczął już trzy lata później, kiedy jako 14-latek zaczął występować w zespole NSYNC, który błyskawicznie stał się gwiazdą światowego formatu. Do końca kariery w 2002 roku zespół sprzedał ponad 60 milionów płyt. Kiedy Justin Timberlake rozpoczął karierę solową, również błyskawicznie odniósł sukcesy i sprzedawał swoje płyty w milionowych nakładach. Później przyszedł czas na karierę aktorską i kolejne sukcesy w tej aktywności. Poznaj więcej informacji o Justinie Timberlake'u.

Imię: Justin Randall

Nazwisko: Timberlake

Pseudonim: JT

Wzrost: 185 cm

Data urodzenia: 31.01.1981 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: piosenkarz, autor tekstów, aktor, producent muzyczny

Osoby - związki:1999-2002 - w związku z piosenkarką Britney Spears;od 2012 roku małżeństwo z aktorką Jessicą Biel.

Rodzice: matka Lynn Harless (ur. 1961 r.) z zawodu aktorka i producentka, ojciec Randy Timberlake, były dyrektor chóru kościoła baptystów

Dzieci: syn Silas Randall (ur. 2015 r.)

Rodzeństwo: brat Jonathan Perry (ur. 1993 r.), siostra Laura Katherine (ur. 1997 r., zm. 1997 r.), brat Stephen Robert (ur. 1998 r.)

BIO: Justin Timberlake karierę rozpoczynał jak wiele młodocianych gwiazd z przełomu lat 80. i 90. W tym okresie emitowany był w USA muzyczny program dla dzieci "Klub Myszki Miki". To właśnie tam swoje pierwsze kroki stawiały takie przyszłe gwiazdy światowej muzyki, jak Britney Spears czy Christina Aguilera. W programie tym pojawił się też 11-letni Justin Timberlake. Już zaledwie trzy lata później wraz z kolegami założył zespół, który w krótkim czasie odniósł ogromny sukces. Wybrali dla niego nazwę NSYNC, a w 1997 roku wypuścili debiutancki album, który nosił taki sam tytuł jak nazwa zespołu. Krążek odniósł ogromny sukces, a w USA uzyskał statusu 10-krotnej platyny. Kolejny album, wydany trzy lata później, "No Strings Attached" przebił jeszcze to osiągnięcie i 11-krotnie pokrył się platyną. Ostatnia płyta grupy pod tytułem "Celebrity" wyszła w 2001 roku (pokryła się 5-krotną platyną), a już rok później zespół się rozpadł.Timberlake postawił na karierę solową i jeszcze w 2002 r. wydał pierwszą płytę "Justifield". W związku z tym, że artysta był już dobrze znany, płyta na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy, m.in. w USA i Australii pokryła się potrójną platyną. Za utwór "Cry Me a River" artysta otrzymał pierwszą Nagrodę Grammy, a drugą za cały debiutancki album. Kolejny album "FutureSex/LoveSounds", wydany w 2006 roku, przebił sukces pierwszej płyty. W USA pokrył się poczwórną platynową, a w Australii i Irlandii osiągnął taki poziom sprzedaży, że aż 6-krotnie stał się platyną. Wydana 7 lat później płyta "The 20/20 Experience" również spotkała się z dużym zainteresowaniem, choć nie przebiła popularnością poprzednich, a na świecie sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy. 19 sierpnia 2014 roku w PGE Arenie w Gdańsku Justin Timberlake po raz pierwszy wystąpił w Polsce, a na jego koncert sprzedano ponad 40 tysięcy biletów.W 1999 roku artysta rozpoczął karierę filmową. Odtworzył epizodyczną postać w filmie "Dotyk anioła", a pierwszą rolę główną zagrał w filmie sensacyjnym "Edison", w którym wcielił się w młodego dziennikarza śledczego. Okazało się, że dysponuje dużym talentem aktorskim, i w kolejnych latach zagrał w wielu produkcjach. Szczególnie ważne dla jego kariery aktorskiej były lata 2010 i 2011, kiedy przyjął istotne role w takich filmach, jak: "The Social Network", "Zła kobieta", "To tylko seks" czy "Wyścig z czasem".Justin Timberlake skupia się nie tylko na show-biznesie. W 2007 roku wraz z przyjacielem Tracem Ayalą założył linię ubrań William Rast oraz restaurację Southern Hospitality. W tym samym roku otworzył własną wytwórnię płytową Tennman Records.

Znany z: Justin Timberlake sławę zdobył już w wieku 14 lat, kiedy na fali popularności boys bandów założył z przyjaciółmi grupę NSYNC. O skali popularności zespołu świadczy aż 60 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, choć działał zaledwie 7 lat. Kolejne lata solowej kariery ugruntowały pozycję artysty wśród najpopularniejszych wykonawców muzyki pop na świecie.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):rola drugoplanowa w filmie "Dotyk anioła" (1999);rola drugoplanowa w filmie "Modelka na medal" (2000);rola główna w filmie "Edison" (2005);rola drugoplanowa w filmie "Jęk czarnego węża" (2006);rola drugoplanowa w filmie "The Social Network" (2010);rola drugoplanowa w filmie "Zła kobieta" (2011);rola główna w filmie "To tylko seks" (2011);rola główna w filmie "Wyścig z czasem" (2011);rola główna w filmie "Ślepy traf" (2013);rola drugoplanowa w filmie "Na karuzeli życia" (2017);rola główna w filmie "Palmer" (2021).

Płyty:Albumy studyjne z zespołem NSYNC:1997 - "NSYNC" - w USA 10-krotnie platynowa płyta;2000 - "No Strings Attached" - w USA 11-krotnie platynowa płyta;2001 - "Celebrity" - w USA 5-krotna platynowa płyta.Albumy studyjne solowe:
 • 2002 - "Justified" - w USA potrójna platynowa płyta;
 • 2006 - "FutureSex/LoveSounds" - w USA poczwórna platynowa płyta;
 • 2013 - "The 20/20 Experience" - w USA podwójna platynowa płyta;
 • 2018 - "Man of the Woods".


 • Książki: - 2018 - "Hindsight" autobiografia Justina Timberlake'a.

  Nagrody:2004 - Grammy w kategorii "Najlepszy album pop" za płytę "Justified";2004 - Grammy w kategorii "Najlepszy męski występ pop" za utwór "Cry Me A River";2007 - Grammy w kategorii "Najlepsze nagranie taneczne" za utwór "SexyBack";2011 - Teen Choice w kategorii "Ulubiony aktor komedii" za film "Zła kobieta";2014 - Billboard Music Award w kategorii "Najlepszy artysta";2017 - Grammy w kategorii "Najlepsza piosenka nagrana do filmu" za utwór "Nie mogę powstrzymać uczucia!" do filmu "Trolle".

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/justintimberlake/


  Link FB: https://www.facebook.com/justintimberlake
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index