Iwona Pavlović

Iwona Pavlović to jedna z najbardziej znanych polskich tancerek i trenerek tańca. Od dzieciństwa brała udział w różnych zawodach tanecznych, a wraz z Arkadiuszem Pavloviciem wielokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski w tańcach klasycznych i latynoamerykańskich. Założyła własną szkołę tańca i była nauczycielką takich gwiazd parkietu jak Agustin Egurrola czy Rafał Maserak. Od 2005 roku jest jurorką w programie "Taniec z gwiazdami". Zasłynęła z bardzo krytycznych ocen wobec uczestników, przez co zyskała pseudonim "Czarna mamba". Poznaj więcej informacji o Iwonie Szymańskiej-Pavlović.

Imię: Iwona

Nazwisko: Szymańska-Pavlović

Nazwisko panieńskie: Szymańska

Pseudonim: Czarna Mamba

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 02.11.1962 r.

Znak zodiaku: Skorpion

Zawód: tancerka, konferansjerka, międzynarodowy sędzia taneczny

Osoby - związki:1989 - 2008 małżeństwo z tancerzem Arkadiuszem Pavloviciem zakończone rozwodemod 2009 roku małżeństwo z przedsiębiorcą Wojciechem Oświęcimskim.

Rodzice: ojciec Władysław, tancerz ludowy, bokser i milicjant; matka Zenobia pracowała w domu.

Dzieci: -

Rodzeństwo: dwaj starsi bracia Waldemar i Mirosław

BIO: Iwona Pavlović urodziła się w Olsztynie, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesną młodość. W szkole podstawowej grała w piłkę ręczną i jednocześnie od 7. roku życia rozpoczęła treningi tańca ludowego. W trakcie nauki w szkole średniej w wieku 15 lat zaczęła trenować w zespole tańca "Miraż". W tym czasie jej partnerem tanecznym, a niedługo życiowym, został Arkadiusz Pavlović. W 1987 roku obydwoje wyjechali do Londynu, aby rozwijać swój warsztat taneczny. Aby móc się utrzymać i równocześnie uczyć tańca Pavlović imała się różnych zajęć - pracowała w pubie, była też krawcową. W czasie pobytu w Londynie Iwona i Arkadiusz brali cały czas udział w tanecznych Mistrzostwach Polski. W latach 1988-1991 cztery raz z rzędu zostawali Mistrzami Polski Amatorów w 10 tańcach, a w roku 1988 i 1990 byli mistrzami również w tańcu latynoamerykańskim. W 1989 roku pobrali się i od tego momentu artystka występowała pod podwójnym nazwiskiem Szymańska-Pavlović. W 1991 roku wrócili do Polski, a trzy lata później zakończyli swoją karierę taneczną. W 1997 roku założyli wspólnie szkołę "Pavlović - Szkoła mistrzów tańca".Iwona Pavlović z tańcem związana jest nadal jako sędzia. Ukończyła kursy nadające uprawnienia do sędziowania dwóch organizacji: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC, dzięki czemu sędziuje zawody najwyższej rangi. Poza tym jest trenerką, a lekcje pobierali u niej tak znani artyści jak Agustin Egurrola, Rafał Maserak czy Tomasz Barański.

Znana z: Największą popularność Iwona Pavlović zdobyła dzięki funkcji jurorki w programie "Taniec z gwiazdami". Występuje tam od pierwszej edycji w 2005 roku. Przez pierwszych sześć lat program emitował TVN, a po trzyletniej przerwie trafił na antenę Polsatu pod nieco zmienioną nazwą "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W programie zasłynęła z bardzo krytycznych ocen, przez co otrzymała pseudonim "Czarna mamba".

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: Iwona Pavlović wydała kolekcję czterech książek, z których każda dotyczy nauki innego tańca, dołączone są do nich płyty CD. - 2007"Akademia tańca. Walc angielski"; - 2007"Akademia tańca. Rumba"; - 2007"Akademia tańca. Cha-cha"; - 2007"Akademia tańca. Jive".

Nagrody:
 • 1988 Mistrzostwo Polski Amatorów w 10 tańcach;
 • 1988 Mistrzostwo Polski Amatorów w tańcu latynoamerykańskim;
 • 1989 Mistrzostwo Polski Amatorów w 10 tańcach;
 • 1990 Mistrzostwo Polski Amatorów w 10 tańcach;
 • 1990 Mistrzostwo Polski Amatorów w tańcu latynoamerykańskim;
 • 1991 Mistrzostwo Polski Amatorów w 10 tańcach;
 • 2004 wyróżnienie w plebiscycie "Kobieta Sukcesu";
 • 2013 odznaczenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego "Laur Najlepszym z Najlepszych" w kategorii "Kultura, sztuka, muzyka" za widowisko taneczno-muzyczne "Dziadek do orzechów".


 • Link Instagram: https://www.instagram.com/iwonapavlovic/


  Link FB: https://www.facebook.com/pages/biz/Iwona-Pavlovi%C4%87-173851346738760/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index