Ewa Błachnio

Ewa Błachnio: artystka kabaretowa, stand-uperka, piosenkarka, aktorka teatralna. Ukończyła politologię i dziennikarstwo. Uwielbia śpiewać, tańczyć i grać. O jej życiu prywatnym wiadomo jednak niewiele. Rąbka tajemnicy uchyla jedynie na swoim koncie instagramowym, który śledzi ponad 20 tysięcy osób. Zobacz, w jakich spektaklach wystąpiła i z jakim kabaretem dziś współpracuje!

Imię: Ewa

Nazwisko: Błachnio

Nazwisko panieńskie: Błachnio

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 31.12.1984 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: aktorka kabaretowa i dramatyczna

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: nauczycielka języka rosyjskiego Barbara i pracownik stoczni Tadeusz Błachnio

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Ewa Błachnio: wychowała się w Pruszczu Gdańskim, a mieszka w Krakowie. Jest aktorką kabaretową i dramatyczną, piosenkarką, a także absolwentką politologii i dziennikarstwa. Trudny egzamin na aktora dramatycznego zdawała przed komisją Związku Artystów Scen Polskich. Brała również lekcje śpiewu. Od najmłodszych lat swojego życia wiedziała, że chce być aktorką. Od 2000 do 2015 roku była członkinią gdańskiego kabaretu "Limo". Od 2015 do 2016 roku tworzyła program "Poliż temat" na antenie RMF FM. Zastąpiła w nim Marcina Zbigniewa Wojciecha. W "Poliż temat" występowała obok kabareciarzy - Roberta Korólczyka i Mariusza Kałamagi. Ewa Błachnio występowała również w programie Telewizji Polskiej "I kto to mówi?". Była konferansjerką Telekamer, Sylwestra z Dwójką czy Polsat Sopot SuperHit Festiwal. Grała w wielu spektaklach teatralnych, m.in.: w "...i zawsze przy mnie stój" Tomasza Jachimka, "O co biega?" i "Balladynie" w reżyserii Tomasza Podsiadłego czy wyreżyserowanej przez nią samą "Parapetówce", opartej na bestsellerze Marcina Szczygielskiego pt. "Berek". Współpracowała z Teatrem Nowym w Krakowie i Sceną SAM. Ma na swoim koncie występy z Teatrem Żelaznym w Katowicach, Sceną CK czy krakowską Sztuką Na Wynos. Jej talent wokalny mogliśmy podziwiać podczas występów z zespołem Muzikanty. Jesienią 2016 roku brała udział w programie Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Wywalczyła piąte miejsce z tancerzem Jackiem Jeschke. Jak sama mówi, kocha tango, a także tańce latynoskie. Jej prawdziwą miłością są stand-upy. Swoje występy udostępnia m.in. na prywatnym kanale na YouTube. "Czy na sali jest mój mąż?" z 2021 roku obejrzało tam... ponad milion osób! Występy Ewy Błachnio, zarówno stand-upowe, jak i kabaretowe, możemy podziwiać oczywiście na żywo. W ostatnim czasie aktorka pojawiła się m.in. w programie "Młodzi i Moralni". Nie zabrakło jej również podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Okazuje się jednak, że Ewa Błachnio to nie tylko świetna aktorka, piosenkarka czy autorka stand-upów, ale również sportowiec! Jest członkinią Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, choć jak sama potwierdza, na grę ma ostatnio coraz mniej czasu. Artystka uwielbia, gdy w jej życiu ciągle coś się dzieje. Nie znosi nudy i rutyny, dlatego jest tak aktywna w wielu dziedzinach. Jak sama podkreśla, nie chce zajmować się wyłącznie jedną kategorią. Nie lubi ograniczeń i jest otwarta na nowe możliwości. Dużo podróżuje, ale zawsze wraca do ukochanego domu, którym jest Kraków.

Znana z: kabaretu "Limo", w którym występowała u boku Abelarda Giza, Szymona Jachimka i Wojciecha Tremiszewskiego. Kabaret zdobył liczne nagrody, m.in. Złote Koryto Tajnego Jurora, Grand Prix czy Nagrodę Publiczności PAKA. Dużą popularność przyniosły jej też występy stand-upowe. Aktorka znana jest również z wielu spektakli teatralnych. Wyreżyserowała "Parapetówkę" z zespołem katowickiego Teatru Żelaznego.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "W stepie szerokim" (2007); - aktorka w filmie "Swing" (2012).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • II nagroda z kabaretem Limo podczas 42. Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry (2001).


  • LINK Instagram: @ewkablachnio


    Link FB: @ewkablachnio
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index