Beata Ścibakówna

Beata Ścibakówna to aktorka, którą można zobaczyć w różnego rodzaju polskich serialach. Co ciekawe, bardzo często przydzielane są jej role postaci związanych z medycyną, zwłaszcza lekarzy. Grała m.in. w serialach „Na dobre i na złe”, „Diagnoza” czy „Samo życie”. Zobacz, z jakich jeszcze ról zasłynęła ta polska aktorka.

Imię: Beata Lucyna

Nazwisko: Ścibak-Englert

Nazwisko panieńskie: Ścibak

Pseudonim: Beata Ścibakówna

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 28 kwietnia 1968 roku

Znak zodiaku: Byk

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
- mąż: Jan Englert (od 1998-obecnie)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Helena Englert (ur. 2000)

Rodzeństwo: Tomasz Ścibak

BIO: Beata Ścibakówna pochodzi z Zamościa. Urodziła się tam w 1968 roku. Jej ojciec był dyrektorem w zakładach mięsnych, matka natomiast laborantką. Beata dość szybko uświadomiła sobie, że chce zostać aktorką, i postanowiła podjąć studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, gdzie poznała także swojego przyszłego męża – Jana Englerta. Był on jednym z jej wykładowców. Studia ukończyła w 1992 roku. Już w tym samym czasie pojawiły się dla niej pierwsze poważniejsze propozycje w takich produkcjach, jak: „Wielka wyspa” czy „Wszystko, co najważniejsze”.
W 1998 roku związała się z Janem Englertem, a w 2000 roku na świat przyszła ich córka Helena. Aktorkę można podziwiać w rolach teatralnych. Do tej pory współpracowała między innymi z takimi teatrami, jak: Teatr Syrena, Teatr Komedia, Teatr Bajka czy Teatr Polonia. Nawiązała współpracę również z Teatrem Narodowym. Do ważniejszych ról teatralnych w jej karierze zalicza się m.in. Klarę w „Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Andrzeja Łapickiego. Dzisiaj Beatę Ścibakównę o wiele częściej można zobaczyć na małym ekranie w popularnych serialach telewizyjnych.

Znana z: Aktorka znana jest dobrze z ról serialowych lekarek – grała je m.in. w „Diagnozie” czy w „Na dobre i na złe”, jednak nie ogranicza się do nich. Występowała zarówno w komediach, jak i w dramatach. Miała też okazję pracować ze znanymi i cenionymi osobistościami filmu, np. z Krystyną Jandą (film „Pestka”), Janem Łomnickim (film „Wielka wyspa”) czy Jerzym Gruzą („Czterdziestolatek. 20 lat później”). Aktorka zdecydowała się na występ w trzeciej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, emitowanym na antenie TVP 2, gdzie wraz ze swoim partnerem Radkiem Dostalem zajęła czwarte miejsce. Aktorka jest cały czas aktywna zawodowo. Pokazuje się także na swoim koncie na Instagramie.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie „Wielka wsypa” (1992); 
- aktorka w filmie „Wynajmę pokój…” (1993);
- aktorka w filmie „Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu” (1993);
- aktorka w serialu „Radio Romans” (1194–1995);
- aktorka w filmie „Dama Kameliowa” (1994);
- aktorka w filmie „Pestka” (1995);
- aktorka w serialu „Tygrysy Europy” (1999);
- aktorka w serialu „Złotopolscy” (2000–2005);
- aktorka w serialu „Pogoda na piątek” (2006);
- aktorka w serialu „Na dobre i na złe” (2007–2011);
- aktorka w filmie „Małgosia contra Małgosia” (2008);
- aktorka w serialu „Duch w dom” (2010);
- aktorka w serialu „Przepis na życie” (2011);
- aktorka w serialu „Linia życia” (2011);
- aktorka w serialu „Prawo Agaty” (2012);
- aktorka w serialu „Diagnoza” (2017–2019);
- aktorka w serialu „Zawsze warto” (2020);
- aktorka w filmie „Dziewczyny z Dubaju” (2021).

Płyty: brak

Książki: brak 

Nagrody:
- Srebrny Krzyż Zasługi (2005);
- Złoty Krzyż Zasługi (2017);
- nagroda aktorska za rolę kobiecą podczas XVI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” za rolę w spektaklu „Mąż i żona” (2016).

Instagram: @beata_scibakowna_official

Facebook: brak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index