Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz szerszej publiczności dał się poznać z roli Stasia Tarkowskiego w filmie i serialu "W pustyni i w puszczy". Aktor prowadził bloga "Mroczne Kalesony". Często oglądać go można na deskach teatru. Od kilku lat gra w serialu "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać Maksa Brzozowskiego, a ostatnio w serialu "Rojst '97", w którym występuje jako bibliotekarz.

Imię: Adam

Nazwisko: Fidusiewicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 185 cm

Data urodzenia: 18.02.1985

r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktor filmowy, serialowy, teatralny

Osoby - związki: Jednym z głośniejszych związków Fidusiewicza był ten z modelką Martyną Budną. Para rozstała się w 2016 r.

Rodzice: mama Danuta Prusinowska-Fidusiewicz - gimnastyczka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., ojciec Jerzy Fidusiewicz - lekkoatleta i trener lekkoatletyki. Rodzice Adama Fidusiewicza założyli Studio Artystyczne "Metro", w którym młodzież uczy się aktorstwa.

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: nie ma

BIO: Adam Fidusiewicz urodził się w 1985 r. w Warszawie. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 97, Liceum Ogólnokształcącego im. Andersa i Liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Studiował w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku psychologia mediów oraz w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Uczył się śpiewu w szkole wokalnej pod okiem Krystyny Prońko. Trenował electro dance. Zadebiutował w 1995 r. w spektaklu "Różany Zamek". Największy rozgłos przyniosła mu rola Stasia we "W pustyni i w puszczy". W kolejnych latach wziął udział w kilku programach rozrywkowych. W latach 2015-2020 uczył dzieci podstaw scenicznych w Studio Artystycznym "Metro". Od 2017 r. współtworzy grupę improwizacji scenicznej Hercklekoty. Niechętnie dzieli się informacjami z życia prywatnego. Prowadzi stronę internetową https://fidusiewicz.pl.

Znany z: Adam Fidusiewicz najbardziej znany jest z roli Stasia Tarkowskiego w filmie i serialu "W pustyni i w puszczy", gdzie występował obok Artura Żmijewskiego czy Karoliny Sawki. Telewidzom dał się poznać w serialu "Na Wspólnej", w którym wciela się w postać Maksa Brzozowskiego, czy w serialu "Czas honoru", w którym grał Wilka. Aktor często występuje na deskach teatru. Oglądać go można było w takich przedstawieniach, jak: "Apartament prezydencki" w reż. Tomasza Dutkiewicza, "Skok w bok" w reż. Andrzeja Rozhina, "Umarłe miasto" w reż. Mariusza Trelińskiego czy "Julia musi umrzeć" w reż. Barbary Wiśniewskiej. Grał w musicalach, np. w "Romeo i Julii", "Metrze", a także zajmuje się dubbingiem. Podkładał głos m.in. w: "Muppetach: Poza prawem", "Odlotowych Agentkach: Filmie", "Kopciuszku", "Ant-Manie", "Avengers: Czasie Ultrona". Prowadził blog internetowy "Mroczne Kalesony". Fidusiewicz brał udział w kilku programach rozrywkowych. Wystąpił w szóstej edycji "Tańca z gwiazdami". Jego partnerką na parkiecie była wówczas Alesya Surova. Wziął też udział w show "Twoja twarz brzmi znajomo" i "Pogromcy rekordów".

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpił Adam Fidusiewicz: - aktor w filmie "W pustyni i w puszczy" (2000 r.), - aktor w filmie "Małgosia contra Małgosia" (2008 r.), - aktor w serialu "Na Wspólnej" (od 2012 r.), - aktor w serialu "Dzwony wojny" (2014 r.), - aktor w serialu "Czas honoru" (2014 r.), - aktor w serialu "O mnie się nie martw" (2015 r.), - aktor w serialu "Bodo" jako Hans Schulz (2016 r.), - aktor w filmie "Bodo" (2016 r.), - aktor w serialu "Brudny Henryk" (2017 r.), - aktor w filmie "Łowcy" (2018 r.), - aktor w filmie "Kupa" (2018 r.), - aktor w filmie "Marynarz bez łodzi" (2019 r.), - aktor w filmie "Polot" (2020 r.), - aktor w filmie "Brigitte Bardot Cudowna" (2020 r.), - aktor w serialu "Komisarz Mama" (2021 r.), - aktor w serialu "Rojst '97" (2021 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Otrzymał główne wyróżnienie w konkursie Blog Roku 2008.

Link na Instagram: @adamfido

Link FB: @AdamFidusiewiczOff
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index