Małgorzata Walewska w czarnej sukni Katarzyna Zielińska jako Małgorzata Ostrowska Agnieszka Twardowska w białym garniturze Aleksandra Szwed w dredach Marcin Rogacewicz w koszuli
Małgorzata Walewska w czarnej sukni
1/10
Małgorzata Walewska w czarnej sukni

Do finałowej czwórki "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" awansowali Aleksandra Szwed, Jerzy Grzechnik, Dariusz Kordek i Katarzyna Pakosińska! W dziewiątym odcinku popularnego show jak zawsze nie brakowało emocji, a uczestnicy dali z siebie wszystko na scenie. Poza tym zaprezentowali fantastycznie metamorfozy, którymi jurorzy byli bardzo zachwyceni. W finale jednak znalazło się miejsce tylko dla czwórki gwiazd, które radziły sobie najlepiej z wyzwaniami. Półfinał rozpoczął się zaskakującym występem Małgorzaty Walewskiej. Jurorka wcieliła się w Madonnę i wzruszająco wykonała piosenkę "Don't Cry For Me Argentina". Co jeszcze wydarzyło się w Twoja Twarz Brzmi Znajomo? Zobaczcie zdjęcia!

 

Zobacz: Kto wcielił się w Małgorzatę Ostrowską w Twoja Twarz Brzmi Znajomo?​

2/10
Katarzyna Zielińska jako Małgorzata Ostrowska

Potem przyszedł czas na Katarzynę Zielińską - wcieliła się w Małgorzatę Ostrowską w utworze pt. ”Meluzyna” z filmu „Podróże Pana Kleksa”.

Kasiu, bardzo dobrze odwzorowałaś tę postać. Wszystko. Ruchy ramion, bardzo wyrazistą ekspresję w każdym słowie. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Świetnie też brzmiałaś. Właściwie jeden do jednego – chwalił wykonanie aktorki Bartek Kasprzykowski. 

3/10
Agnieszka Twardowska w białym garniturze

Agnieszka Twardowska stała się legendarnym muzykiem Czesławem Niemenem. Zaśpiewała „Dziwny jest ten świat”.

Pierwszy raz Niemen w naszym programie jest kobietą. Agnieszka brawa, naprawdę miałaś ciężkie zadanie i miałaś pierwszy raz taką postać, która jest tak bardzo wewnętrzna, tak bardzo charyzmatyczna i tak bardzo daleka od twojej dziewczęcej delikatności, subtelności. Pięknie ci się udało z tego wybrnąć, gratuluję – mówiła Małgorzata Walewska. 

4/10
Aleksandra Szwed w dredach

Aleksandra Szwed przeistoczyła się w Kamila Bednarka, wokalistę o niezwykle charakterystycznym głosie, a wykonała przebój „Chodź ucieknijmy”.

Ola, tobie się wierzy nawet w tych męskich wcieleniach, co przy tak subtelnej, filigranowej kobiecości, jaką ty masz jako Ola, wydawałoby się niewykonalne. I nawet jeśli twoja barwa głosu w sekundkach była odrobinę bardziej aksamitna niż u męskiego Kamila, to ty w ciele swoim, w ruchu, w męskim sposobie poruszania się, w tym flow jaki ma Kamil, też by się wydawało nie do podrobienia – a jednak się udało – komplementowała Aleksandrę Kasia Skrzynecka.

5/10
Marcin Rogacewicz w koszuli

Marcin Rogacewicz przeistoczył się w ikonę muzyki – Jima Morrisona w „Light My Fire”.

Trudno oddać ten charakter, coś poza literami, poza klockami, z których to było poukładane. Bo to w większości tworzyło takich facetów jak Morrison. A Marcin do tego podszedł rzetelnie. Przyjrzał mu się, przejrzał go na wylot i nam to odśpiewał. Po prostu „Light My Fire” – mówił Paweł Królikowski. 

6/10
Katarzyna Pakosińska w czerwonym komplecie

Katarzyna Pakosińska wylosowała Kate Bush i jej piosenkę "Babooshka".

Ta jednoczesna  dziewczęcość i dojrzałość w Kate Bush była ważna. I ty te dwie rzeczy w sobie niesiesz. Bo mówi się o twoim śmiechu, jaki on jest zaraźliwy i tak dalej. A on wynika z twojej młodej duszy i umysłu jednak doświadczonej fachury scenicznej, pięknej kobiety, która naprawdę już wie czego chce w życiu. Podziwiam cię – mówił Bartek Kasprzykowski.

7/10
Jerzy Grzechnik jako NE-YO w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Jerzy Grzechnik przeobraził się w NE-YO w hicie „Closer”.  

Znakomity jesteś wokalnie, znakomity jesteś w ruchu, ten ruch taki lekko opóźniony. Widać było, że ta postać leży w tobie jak ulał. Nie ma co tu analizować. Można przeprowadzić analizę jak bardzo dobre jest świetne – podsumowała wykonanie Jurka Małgorzata Walewska. 

8/10
Adam Fidusiewicz w czerwonym stroju

Adam Fidusiewicz wcielił się w Joan Jett, amerykańską punk-rockową gitarzystkę, wokalistkę i aktorkę, zaśpiewał „I Love Rock’n Roll”.

Widzisz Adam, jak się chce lecieć Jumbo Jetem to za sterami się nie sadza bibliotekarki. Tutaj ta twoja młodzieńcza odwaga i temperament i taki pewien fajny dar zabawy, który masz w sobie bardzo się pięknie sprawdzają w takim kawałku – ocenił Paweł Królikowski.

9/10
Dariusz Kordek w kapeluszu

Ostatnie wykonanie należało do Dariusza Kordka, który wkroczył na scenę jako „Shaggy” i zaśpiewał „Hey Sexy Lady”.

Darek no nieźle wyglądasz. I powiem ci, że wykonałeś ten utwór zupełnie nie gorzej niż wyglądasz. Bardzo mi się to podobało, jesteś naprawdę dzielny tata – mówiła żartobliwie Kasia Skrzynecka. 

10/10
Jerzy Grzechnik jako NE-YO w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Jak przebiegało przyznawanie punktów? Dwie dziesiątki otrzymał Jerzy Grzechnik. Po jednej: Aleksandra Szwed i Adam Fidusiewicz. Po głosowaniu uczestników najwięcej punktów – 42 –  zdobył Jerzy Grzechnik. Zwycięzca przekazał swoją wygraną Fundacji „Dajmy sobie szansę”, która pomaga osobom chorym na białaczkę.