Galeria z ósmego odcinka Twoja Twarz Brzmi Znajomo Kasia Pakosińska jako Indila Aleksandra Szwed jako Edyta Bartosiewicz Agnieszka Twardowska jako Christina Aguilera Adam Fidusiewicz jako Kurt Cobain
Galeria z ósmego odcinka Twoja Twarz Brzmi Znajomo
1/9
Galeria z ósmego odcinka Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Za nami ósmy odcinek programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo! Tym razem zwycięzców było dwóch - Jerzy Grzechnik i Aleksandra Szwed. Dlaczego? Oboje zdobyli po 41 punktów po zsumowaniu wszystkich głosów. Co prawda więcej punktów od jurorów zdobył Jerzy i to on powinien wygrać według regulaminu, wokalista zdobył się na piękny gest i przekazał wygraną Oli Szwed. Aktorka przeznaczyła pieniądze na rzecz fundacji "Dom":

Chciałabym ten czek przekazać Fundacji „Dom” w Łodzi ponieważ moim osobistym zdaniem, są najważniejsze 3 rzeczy w życiu: zdrowie, miłość najbliższych i miejsce, które możemy nazwać domem. A dzieciaki, które są podopiecznymi tej fundacji zostały pozbawione tego wszystkiego na starcie (…). Dzięki Jurkowi mogę przekazać pieniądze tej fundacji. Dziękuję ci Jurek bardzo – mówiła przez łzy wzruszona aktorka.

Zobaczcie zdjęcia z ósmego odcinka!

 

Zobacz: Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" hitem Polsatu? Już są wyniki oglądalności

 

2/9
Kasia Pakosińska jako Indila

Kasia Pakosińska wylosowała Indilę w utworze „Derniere danse”.

 

To było bardzo trudne zadanie. Oddałaś w gestach ten pretensjonalny ruch, widziałem Indilę z teledysku. Teraz kiedy patrzę na ciebie z przodu też widzę, że coś jest w oczach, w kształcie twarzy, takiego co ją przypomina. Dziękuję ci, bardzo fajne to było – mówił Bartek Kasprzykowski.

3/9
Aleksandra Szwed jako Edyta Bartosiewicz

Aleksandra Szwed przeistoczyła się w Edytę Bartosiewicz w przeboju „Szał”. Przy okazji zdradziła, że artystka to idolka z jej dzieciństwa.

Nigdy nie odpuszczasz i robisz wszystkie swoje role bardzo precyzyjnie i bardzo celnie. Bardzo jestem zadowolony, że jest ktoś taki na naszym rynku, kto pokazuje, że nie ustępujemy w niczym Europie, Ameryce – chwalił wokalistkę Bartek Kasprzykowski.

4/9
Agnieszka Twardowska jako Christina Aguilera

Agnieszka Twardowska przeistoczyła się w Christinę Aguilerę w „Candyman”.

Gdybym ja kiedykolwiek wylosowała Christinę Aguilerę, poległabym pewnie na samych jedynkach, albo nawet jury skądś by wyciągnęło zero. Nie potrafię śpiewać tak szybkich melizmatów. Albo to trzeba umieć, tak jak Agnieszka zawodowa wokalistka albo jak się nie umie to nie ma co się wygłupiać – nie szczędziła pochwał Kasia Skrzynecka.

5/9
Adam Fidusiewicz jako Kurt Cobain

Adam Fidusiewicz zmienił się w Kurta Cobaina, jednego z liderów muzyki grunge lat 90. Wykonał „Lithium”.

Czy już się skończyło? – pytała schowana za stołem Kasia Skrzynecka po występie Adama.

Zdarzają się takie wykonania tutaj w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, które są lepsze od oryginału i tutaj mamy taki przypadek właśnie, że to jest o wiele lepsze wykonanie od oryginału. On jest lepszy dlatego, że Kurt Cobain, nie miał Gąsowskiego obok siebie, który prowadził mu koncerty ;-). A sam występ, ja ci powiem. W czasach, kiedy grozi nam terroryzm – bomba – żartował Paweł Królikowski.

6/9
Darek Kordek jako Don Vasyl

Dariusz Kordek jako Don Vasyl. Zaśpiewał „Ore,Ore”. Co ciekawe, po porywającym występie aktora utwór ten wykonał ponownie… duet Don Vasylów: Dariusz Kordek i prawdziwy wokalista.

Chcę wam powiedzieć, że głos Darka jest lepszy na pewno od mojego, ale podobny, interpretacja znakomita, natomiast szczególnie chcę podziękować za to, że pokazał mnie 40 lat temu, jak wyglądałem –żartował Don Vasyl.

Don Kordek, tak poważnie potraktowałeś tę postać, jesteś znakomity, jestem zachwycona – dodała Małgorzata Walewska

7/9
Jerzy Grzechnik jako Andrea Bocelli

Jerzy Grzechnik przeobraził się w wielkiego śpiewaka operowego Andrea Bocelli w „Caruso”.

Jurek, mnie brakowało tylko pożaru Rzymu. Jak to twoje „ja” wibrowało w powietrzu to był taki rzeczywiście mistyczny kontakt z niebem. I to się tak rzadko zdarza, jesteś po prostu artystą całą gębą. Człowiek po prostu patrzy, słucha i chciałby, żeby to trwało bez końca – komplementował Jurka Paweł Królikowski

8/9
Kasia Zielińska jako Bohdan Łazuka

Kasia Zielińska wcieliła się w postać legendarną, dżentelmana na scenie - Bohdana Łazukę.

Kasia, genialnie zrobiona rola i pomimo, że na samym początku piosenki zwracało moją uwagę to, że jednak troszkę słychać kobiecy głos, już właściwie po paru minutach słyszałam i widziałam naprawdę Bohdana Łazukę. Cudownie się bawiłam. Kapitalna robota - chwaliła wykonanie „Dzisiaj, jutro, zawsze” Katarzyna Skrzynecka

9/9
Marcin Rogacewicz jako Sean Paul

Marcin Rogacewicz stał się Seanem Paulem. Przyznał, że przygotowanie się do rapowania „Like Glue” nie było łatwe.

Dobrze ci leżą postacie, gdzie nie musisz za dużo śpiewać. Widziałam ten moment koncentracji na tekście, kiedy patrzyłeś na pośladki. I to było widać w oczach, ze ty nie widzisz tych pośladków, tylko starasz się złożyć to „suahili”. Ale było przepięknie, brawo, gratuluję – powiedziała z uśmiechem Małgorzata Walewska.