bio

 • Wiek:
  33 lat
 • Data urodzenia:
  17 maja 1987
 • Pochodzi z:
  Warszawa
 • Znany/a z...:
  Barwy szczęścia, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  177cm
 • Znak zodiaku:

Zofia Zborowska - urodzona 17 maja 1987 roku w Warszawie aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Jest córką znanej aktorskiej pary: Wiktora Zborowskiego oraz Marii Winiarskiej. Jej starsza córka Hanna nie poszła w ślady rodziców. Z kolei Zosia już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie sceną. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Oprócz tego uczyła się także w prestiżowej szkole Lee Strasberga w Los Angeles. 

Po raz pierwszy na szklanym ekranie pojawiła się w 1998 roku w filmie "Złoto dezerterów". Później mogliśmy ją zobaczyć w licznych serialach, jak choćby "Przystań", "Barwy szczęścia", czy też "Za marzenia". Oprócz tego Zosia często dubbinguje filmy oraz gry komputerowe. Jej głos można usłyszeć między innymi w komedii rysunkowej "Ralph Demolka", czy też w grze "Wiedźmin 3". 

Jesienią 2015 roku Zofia Zborowska zdecydowała się wziąć udział w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Aktorka dotarła w nim do finału, w którym ostatecznie zajęła drugie miejsce. W kolejnej edycji była prowadzącą specjalne wydanie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo EXTRA znajomo" na antenie Polsat Cafe. 

Życie prywatne Zosi Zborowskiej

Przed laty Zofia Zborowska związana była z Radzimirem Dębskim. Później przez kilka lat spotykała się z założycielem jednej z marek streetwearowych, Mariuszem Łukomskim. W 2018 roku aktorka związała się z polskim siatkarzem, Andrzejem Wroną. Zaledwie kilka miesięcy po zaręczynach para wzięła ślub. Piękna uroczystość odbyła się 13 sierpnia 2019 roku. Aktorka i jej mąż nie ukrywali swojego szczęścia. W ich mediach społecznościowych pojawiła się pełna relacja z tego wydarzenia.