Związki

bio

 • Wiek:
  39 lat
 • Data urodzenia:
  12 listopada 1980
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  184cm
 • Znak zodiaku:
Ryan Gosling - urodzony w Londynie w stanie Ontario (Kanada) aktor filmowy. Pochodzi z mormońskiej rodziny, jego rodzice rozwiedli się, gdy miał trzynaście lat. W szkole podstawowej był samotnikiem bez przyjaciół. Sprawiał kłopoty wychowawcze, dlatego jego matka nauczycielka zdecydowała się na rzucenie pracy i uczenie syna w domu. Do wybrania ścieżki aktorskiej zainspirował go obejrzany w telewizji "Dick Tracy". Rozpoczynał karierę już jako dziecko śpiewając razem z siostrą Mandi na weselach. Gosling odgrywał tam rolę Elvisa Presleya. W wieku dwunastu lat Ryan Gosling rozpoczął występy w produkowanym przez Disney Channel "Klubie Myszki Miki". Obok niego występowali tam również Justin Timberlake, z którym zaprzyjaźnił się i mieszkał razem przez pół roku oraz Britney Spears i Christina Aguilera. Po zakończeniu programu pojawił się w drobnych rolach w kilku produkcjach, a mając 17 lat rzucił liceum i zdecydował się związać życie z aktorstwem. Przełom w karierze Goslinga przyszedł wraz z rolą młodego żydowskiego neonazisty w filmie "Fanatyk" z 2001 roku. Choć film wygrał nagrodę główną na festiwalu Sundance, to ze względu na kontrowersyjną tematykę okazał się finansową klapą. Nie przeszkodziło to Goslingowi w kontynuowaniu pełnej sukcesów kariery. Kolejnym filmem, który pokochała publiczność był romantyczny "Notatnik", gdzie wystąpił u boku Rachel McAdams. Film odniósł sukces, a pocałunek Goslinga i MacAdams z tego filmu znalazł się na wszystkich listach najlepszych filmowych pocałunków. Za rolę w filmie "Szkolny chwyt" z 2006 roku Gosling otrzymał swoją pierwszą aktorską nominację do Oscara. Aktor zrobił sobie trzyletnią przerwę od grania, a na ekran powrócił w 2010 roku. Można go było zobaczyć m.in. w "Blue Valentine", "Wszystko, co dobre", "Kocha, lubi, szanuje". Rola w tym ostatnim przyniosła Goslingowi nominację do Złotego Globa. Kolejnych fanów zyskał dzięki roli kaskadera filmowego w "Drive", a następną nominację do Złotego Globa przyniosła rola w filmie "Idy marcowe". W 2013 roku Ryan Gosling zadebiutował w roli reżysera filmem "Lost River", a rola główna w filmie "La La Land" z 2016 roku przyniosła mu Złotego Globa. Ryan Gosling jest jednym z faworytów do aktorskiego Oscara za 2016 rok.
W 2005 roku Ryan Gosling razem z przyjacielem Zachem Shieldsem założyli niezależną kapelę rockową Dead Man's Bones. Pierwsza płyta zespołu nosząca tytuł "Dead Man's Bones" została wydana w 2009 roku i nagrana z towarzyszeniem dziecięcego chóru. Gosling na niej śpiewa oraz gra na pianinie, gitarze, gitarze basowej i wiolonczeli.

Ryan Gosling prywatnie

W latach 2005-2007 Ryan Gosling spotykał się z aktorką Rachel McAdams. We wrześniu 2011 roku zaczął spotykać się z Evą Mendes, u boku której wystąpił w filmie "The Plance Beyond the Pines". Mają razem dwie córki.
Ryan Gosling jest właścicielem marokańskiej restauracji w Los Angeles, którą własnoręcznie odremontował. Aktor jest znany ze swojej działalności charytatywnej. M.in. działa na rzecz organizacji PETA zajmującej się ochroną zwierząt. Pomagał również ofiarom huraganu Katrina, wspiera też afrykańskie dzieci w Czadzie, Ugandzie i Kongo.