bio

 • Wiek:
  52 lat
 • Data urodzenia:
  1 lipca 1967
 • Zawód:
  modelka, aktorka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:

Pamela Anderson – pochodząca z Kanady aktorka i modelka. Także zaangażowana działaczka na rzecz ochrony zwierząt i zdeklarowana weganka. Zanim została modelką i aktorką pracowała jako instruktorka fitness.

Jej kariera rozpoczęła się w 1989 roku podczas meczu futbolu. Jej twarz została pokazana na telebimie, co zostało przyjęte entuzjastycznie przez kibiców. Od tego momentu Anderson zaczęła otrzymywać propozycje udziału w kampaniach reklamowych i w sesjach zdjęciowych: wielokrotnie pozowała do magazynu „Playboy”, przefarbowała się na blond i powiększyła biust.

Od 1989 do 2001 roku aktorkę można było oglądać w kultowym serialu „Słoneczny Patrol”, następnie w serialu „V. I. P”. Wystąpiła w filmach „Żyleta”, „Straszny film 3”,  „Głupia i głupsza”, „Jackhammer”, a w 2017 roku będzie można ją obejrzeć w „Baywatch”. Razem z Damianem Whitewoodem wzięła udział w X edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie zajęła szóste miejsce.

Pamela Anderson była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był amerykański perkusista Tommy Lee (wzięła z nim ślub po czterech dniach znajomości), z którym ma dwóch synów, a drugim muzyk Kid Rock.

Nigdy nie wyszła z roli rozrywkowej, biuściastej blondynki.