bio

 • Wiek:
  38 lat
 • Data urodzenia:
  19 kwietnia 1982
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  161cm
 • Znak zodiaku:
Aneta Zając – urodzona w Warszawie aktorka telewizyjna i teatralna. Znana przede wszystkim z udziału w serialach - „Na dobre i na złe”, „Plebania”. Największą popularność przyniosła jej jednak główna rola w „Pierwszej miłości”, w której zresztą gra do dziś. Podziwiać mogliśmy ją również na scenie w sztuce „Jak się wam podoba?” w Studyjnym Teatrze w Łodzi oraz w spektaklu „Przyjazne dusze” we wrocławskim Teatrze Komedia.
Aneta Zając skończyła szkołę muzyczną, uczestniczyła w zajęciach z tańca współczesnego oraz akrobatyki w Teatrze Buffo oraz studiowała na łódzkiej Filmówce, do której dostała się za drugim razem. Ukończyła uczelnię w 2006 roku.
Wzięła udział w show telewizyjnym „Jak oni śpiewają” (zajęła wtedy 5. miejsce) oraz w show "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" (wygrywając w parze ze Stefano Terrazzino. 3. edycję na antenie Polsatu). Założyła też kulinarnego bloga Zając kica w kuchni. oraz była gwiazdą styczniowego numeru Playboya w 2015 roku.

Aneta Zając prywatnie

W 2012 roku, po 7 latach, rozpadł się jej związek z aktorem Mikołajem Krawczykiem (także aktorem serialu „Pierwsza miłość”), którego owocem są bliźniaki – Robert i Michał.
Aneta Zając ma młodszego brata Karola.