bio

 • Wiek:
  44 lat
 • Data urodzenia:
  20 września 1976
 • Zawód:
  modelka, aktorka
 • Wzrost:
  175cm
 • Znak zodiaku:
Agata Buzek - urodzona w Pyskowicach aktorka i modelka. W młodości uczęszczała do szkoły baletowej oraz występowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Agata Buzek jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą to szkołę ukończyła w 1999 roku. Sławę przyniosły jej role w ekranizacji komedii Aleksandra Fredy "Zemsta" w reżyserii Romana Polańskiego oraz w głośnym filmie "Rewers", za którą została uhonorowana nagrodami dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrodą Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego oraz nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą Orły 2010. Później można ją było oglądać w takich filmach jak "Koliber", w którym wystąpiła u boku Jasona Stathama, "Obce ciało", "Fotograf", "11 minut", "Niewinne".
W 2010 roku Agata Buzek została nominowana do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka. W tym samym roku znalazła się na liście stu najcenniejszych gwiazd polskiego-showbiznesu według magazynu Forbes. Zajęła na niej 61. miejsce.

Agata Buzek prywatnie

Agata Buzek od 2006 roku jest żoną teologa i historyka sztuki Adama Mazana. Jej ojcem jest były premier Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Buzek, matką Ludgarda Buzek.