Styl Brigitte Macron
Getty Images
1/7
Styl Brigitte Macron
Getty Images

Wybory prezydenckie we Francji wygrał 39-letni Emmanuel Macron. Najmłodszy przywódca królestwa croissantów od czasu Napoleona, pełnił w państwie funkcje ministra gospodarki, przemysłu i cyfryzacji.

 

Wystartował on w wyborach jako kandydat niezależny, a jego ruch polityczny „En Marche!" jest opisywany jako lewicowy i proeuropejski. Zagłosowało na niego niemal dwa razy więcej Francuzów niż na przewodniczącą nacjonalistycznej partii FN, Marine Le Pen.

 

Zobacz też: Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron ma żonę starszą o 24 lata! Poznaj ich historię miłości

 

Ale to wszystko nie jest ważne. Skupmy się na tym, co naprawdę się liczy – czyli... stylu nowej pierwszej damy! Na tym stanowisku panował wakat odkąd Valérie Trierweiler odeszła od François Hollande'a w 2014 roku.

 

Więcej: Donald Trump zaliczył wpadkę podczas śpiewania hymnu! Sytuację uratowała Melania! WIDEO i ZDJĘCIA

 

Nie sposób było odmówić Valérie paryskiego szyku i elegancji – pamiętacie jej doskonale niedbałe włosy, superdopasowane kostiumy i niebotyczne obcasy? Jednak teraz pora przekazać pałeczkę Brigitte Macron, starszej o 25 lat żonie prezydenta elekta. Wybraliśmy dla Was najbardziej stylowe momenty nowej pierwszej damy Francji.

2/7
Brigitte Macron na pokazie Louis Vuitton jesień:zima 16 z torebką LV Capucine
Getty Images

Podczas gdy styl Bruni-Sarkozy był zazwyczaj zachowaczy, pani Macron woli stroje bardziej w stylu nowej pierwszej damy USA. Żona Emmanuela Macrona nosi spódnice przed kolano, które eksponują jej niesamowite nogi, odkrywa ramiona i wprost uwielbia francuską modę!

Na zdjęciu Brigitte Macron na pokazie Louis Vuitton jesień/zima 16 z torebką LV Capucine

3/7
Brigitte Macron na pokazie Dior haute couture jesień/zima 15
Getty Images

Prasa już nadała Brigitte Trogneux przydomek „francuskiej Jane Fondy". Trudno nie zauważyć podobieństwa!

Na zdjęciu Brigitte Macron na pokazie Dior haute couture jesień/zima 15

4/7
Brigitte i Emmanuel Macron podczas obchodów Dnia Bastylii 15, Brigitte w total looku Louis Vuitton
Getty Images

Pani Macron ma słabość do marki Louis Vuitton, którą pokazuje nosząc ze sobą całą kolekcję modeli torebki Capucine – w granacie, beżu i różu. Ponadto zasiada ona w pierwszym rzędzie na wszystkich pokazach pokazach francuskiej marki.

Na zdjęciu Brigitte i Emmanuel Macron podczas obchodów Dnia Bastylii 15, Brigitte w total looku Louis Vuitton

5/7
Brigitte Macron podczas kampanii wyborczej
Getty Images

Co jeszcze nosi Brigitte Macron? Zauważyliśmy, że na nadgarstku często ma zegarek od Hermesa i często występuje w pikowanej kurtce od Moncler.

6/7
Brigitte Macron z mężem na paryskim Montmartrze
Getty Images

Często też nawiązuje do najbardziej charakterystycznego elementu garderoby kojarzonego z paryskim szykiem – na szyi ma ona często luźno zawiązaną apaszkę w kolorze kontrastującym z resztą stroju. Tres chic!

7/7
Brigitte i Emmanuel Macron na wizycie w Hiszpanii
Getty Images

Czasem wygląda nawet zbyt chic. Krytycy wytykają pierwszej damie, że swoim wyzywającym strojem często przyćmiewa swojego męża. W kraju gdzie po pierwszej damie oczekuje się zaledwie, że będzie przyjemnym dla oka tłem dla pana prezydenta, Brigitte Macron i jej bombastyczny styl może być jak powiew świeżego powietrza. Szczególnie że ma ona mieć w Pałacu Elizejskim stały gabinet ;)