Wybór sukienki dla kobiety o figurze klepsydry może wydawać się banalny. W końcu ten typ sylwetki uważany jest za klasyczny i najbardziej kobiecy. Figura „klepsydra” charakteryzuje się podobną szerokością biustu i bioder oraz dużym wcięciem w talii. Niestety są fasony sukienek, które na takiej sylwetce prezentują się niekorzystnie i zakłócają optycznie jej proporcje.

Reklama

Jakie sukienki powinna nosić kobieta o figurze klepsydry?

Sukienki dla kobiet o figurze przypominającej klepsydrę powinny podkreślać jej atuty, czyli proporcjonalną budowę ciała oraz wąską talię. Góra sukienki powinna być prosta, przylegająca do ciała. Dekolt sukienki powinien być owalny lub trójkątny, a talia podkreślona paskiem lub ukośnym drapowaniem. Klepsydra najlepiej będzie wyglądała w sukience o ołówkowym, prostym, przylegającym dole lub w sukience kopertowej. Może też nosić sukienki o dole rozkloszowanym. Jeśli jednak kobieta nie jest zbyt wysoka powinna do nich zakładać buty na wyższym obcasie, żeby wyrównać proporcje sylwetki, nieco obciążonej przez szeroki dół. Figura klepsydry najlepiej prezentuje się w gładkich, naturalnych i jednolitych kolorystycznie tkaninach.

Jakich sukienek powinna unikać kobieta o figurze klepsydry?

Niewłaściwie dobrany fason sukienki może zaburzać harmonijne proporcje klepsydry. Najważniejsze jest zaakcentowanie talii. Sukienka oversize, zbyt luźna w pasie sprawi, że biust i biodra utworzą jedną linię, co znacznie poszerzy i obciąży sylwetkę, pozbawiając ją proporcji. Rękawy sukienki nie powinny poszerzać linii ramion, a więc niewskazane są bufki i krótkie, ukośne rękawy. Także dekolt kwadratowy i dekolt łódka mogą powiększać górną część ciała, z tego względu należy ich unikać. Przy takiej figurze nie powinno się też nosić spódniczek sięgających połowy uda. Sukienka powinna kończyć się przynajmniej 3 cm przed kolanem.

Ponadto sukienka dla osoby o figurze klepsydry nie powinna mieć żadnych ozdób lub wyraźnych wzorów podkreślających biust i biodra. Tego rodzaju akcenty mogą poszerzać dodatkowo te części ciała, które i tak są w tej sylwetce dość wydatne.

Zobacz także

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama