W Warszawie powstaje nowy historyczny serial dla Telewizji Polskiej! "Stulecie Winnych" to ekranizacja bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Już w przyszłym roku będziemy oglądali losy wielopokoleniowej rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Akcja rozpoczyna się w momencie wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach - w czasach współczesnych. 

W kościele pod wezwaniem św. Antoniego przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, padł właśnie ostatni klaps pierwszego sezonu, obejmujący lata 1914-1939, w reżyserii Piotra Trzaskalskiego.  Zdjęcia trwały pół roku, a kręcono między innymi w skansenie w Sierpcu czy w Radomiu. Zobaczymy zatem piękne polskie krajobrazy i losy rodziny, której przyszło się zmagać z życiem w trudnych czasach.

Mieliśmy okazję porozmawiać z odtwórcami głównych ról: Kingą Preis, Janem Wieczorkowskim, Weroniką Humaj i Karoliną Bacią. Posłuchajcie co mówią o rodzinie Winnych i trudnej historii Polski, która wpłynęła na życiowe wybory bohaterów.

W produkcji zagrali również, m.in.: Katarzyna Kwiatkowska, Roman Gancarczyk, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency czy Krzysztof Kwiatkowski. 

 

Zobacz: To ona była najdłużej panującą Miss Polonia! Kiedy Paulina Krupińska czuła się naprawdę dumna z Polski i siebie samej?

 

Kinga Preis i Olaf Lubaszenko w serialu "Stulecie Winnych".

Kinga Preis jako pielęgniarka, Olaf Lubaszenko w kitlu Stulecie Winnych
mat. prasowy

 

100_lat_niepodleglosci_party
Mat. promocyjne

 

Materiał powstał przy współpracy z TVP