Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe
1/5
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe

 

Kolejny tydzień z serialem "Sprawiedliwi - Wydział kryminalny" zapowiada się jak zawsze sensacyjnie. Emisja odcinków 181-184 w Czwórce o 20.00 16-19 kwietnia. 

Co czeka nas w nowych odcinkach?

Odc. 181.

Jawor i Latoszek robią duży postęp w ciągnącym się od dłuższego czasu śledztwie w sprawie śmierci Eweliny Burowskiej. Przyłapują jej ojczyma na kłamstwie, w ich ręce trafia też dowód rzeczowy. Równolegle zostają przydzieleni do nietypowej sprawy. Ktoś wysyła anonimy z groźbami pod adresem organizatorów konkursu piękności dla mężczyzn.

Żeby przeniknąć do tego kręgu, policjanci będą zmuszeni wystąpić jako uczestnicy konkursu – co będzie się wiązało z dużymi wyrzeczeniami, zwłaszcza dla komisarza Jawora… Hotel, w którym toczy się rywalizacja, okazuje się być prawdziwym gniazdem os. Kandydaci na mistera, ich partnerki i menedżerki są połączeni siecią intryg, ploteczek, romansów i świństw, jakie nawzajem sobie wyrządzają. Nowa rola Jawora powoduje też, że ze zwiększonym zainteresowaniem spojrzy na niego Lilka, współlokatorka Dagi.

Co będzie dalej?

 

Zobacz także: "Policjantki i policjanci": Emilka w ciężkim stanie w szpitalu, a co z Gają? Karolina znowu w patrolu z Białachem!

2/5
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe

Odc. 182.

Komisarz Latoszek nie pojawia się w pracy. Zmiany w macierzystej jednostce stawiają pod znakiem zapytania jej dalszą służbę w policji. Bruno Sawicki naciska na Kubisa, aby pomógł Latoszek i sam zabiera ją na kolejne śledztwo do podwrocławskiej miejscowości. Badają sprawę zaczadzenia trzyosobowej rodziny. To nie był nieszczęśliwy wypadek, ktoś zatkał szmatami komin ich domu.

Kryminalni orientują się, że ofiary nie były popularne wśród miejscowej społeczności. To rodzina, która wyprowadziła się z miasta, aby żyć w zgodzie z naturą. Pierwszym podejrzanym staje się miejscowy pediatra – ofiary odmówiły szczepienia swojego dziecka i weszły z lekarzem w konflikt. Tymczasem Bruno, który zaczął się już godzić ze zniknięciem Moniki, otrzymuje wiadomość, że cała sytuacja wyglądała zupełnie inaczej niż podejrzewał.

3/5
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe

Odc.  183.

Wach i Walczak rozwiązują sprawę śmierci drobnego pijaka. To wyjątkowo brutalne morderstwo: sąsiedzi znaleźli go z siekierą w plecach. Kryminalni podejrzewają jednego z sąsiadów, stałego kompana ofiary od kieliszka, ale sprawa okazuje się być bardziej skomplikowana. Zmarły miał w skrytce w domu sporo dolarów, a w tle pojawia się jeszcze sprawa wykupu okolicznych gruntów pod planowaną autostradę. Sprawcę prawdopodobnie widział Budrys, na wpół dziki pies ofiary – kryminalni muszą znaleźć sposób, czy zwierzę w jakiś sposób może im wskazać mordercę.

Po godzinach Walczak, nieustannie szukający źródła gotówki, usiłuje wynająć swoje mieszkanie. Wcześniej musi doprowadzić je do stanu używalności, co będzie wymagało od obojga policjantów sporych wyrzeczeń.

4/5
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe

Odc. 184.

Policja znajduje na odludziu zwłoki biznesmena. Brak jest wyraźnych motywów morderstwa, ale jest podejrzenie, że świadkiem mógł być bezdomny o imieniu Łukasz. Kiedy jednak kryminalnym udaje się go namierzyć, okazuje się, że bezdomny ma broń. Terroryzuje policjantów i ucieka. Jawor i Górska rozumieją, że sprawa ma jakieś drugie dno, bo Łukasz musiał skądś zdobyć pistolet. Czas nagli, bo zdesperowany i uzbrojony mężczyzna może zachować się nieobliczalnie.

Równolegle Lilka, przyjaciółka Dagi rozwija swój plan podboju serca komisarza Jawora. Organizuje na wieczór imprezę, na której pojawiają się kryminalni. Wydarzenia, jakie tam się rozegrają, zaskoczą wszystkie zaangażowane strony.

Do starego znajomego kryminalnych, psychoterapeuty Pałęckiego trafia kolejna pacjentka. Pałęcki wykazuje wielkie zainteresowanie jej przypadkiem…

5/5
Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny
Mat. prasowe

Sprawiedliwi w akcji!

Więcej na temat polskie seriale