Preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu.
©Gina Sanders/Fotolia.com
Styl życia

Spalacze tłuszczu: Ground Zero, spalacz tłuszczu Olimp, OxyMax XT, Trizer

Spalacze tłuszczu, inaczej fat burnery, zawierają składniki zwiększające termogenezę, czyli podnoszące temperaturę ciała. Przy wyborze fat burnera należy kierować się m.in. tym, ile chcemy schudnąć i jak długo przyjmować preparat. Ważne jest też bezpieczeństwo stosowania.

Spalacze tłuszczu, inaczej fat burnery, zawierają składniki zwiększające termogenezę, czyli podnoszące temperaturę ciała. Przy wyborze fat burnera należy kierować się m.in. tym, ile chcemy schudnąć i jak długo przyjmować preparat. Ważne jest też bezpieczeństwo stosowania.

 

Spalacze tłuszczu mogą być używane przez osoby, które intensywnie trenują, jak również sporadycznie uprawiające sport. Aby uzyskać maksymalne korzyści z ich stosowania, należy je połączyć ze zdrową dietą.

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety redukujące tkankę tłuszczową. Przyjmuje się je na czczo bądź przed największym posiłkiem w danym dniu. Można je stosować bezpośrednio przed treningiem. Fat burnery zawierają składniki, które zwiększają temperaturę ciała, wpływając tym samym na przyspieszenie przemiany materii i poprawiając metabolizm.

Spalacze tłuszczu – efekty

Osiągnięcie najlepszych efektów stosowania spalaczy tłuszczu jest uzależnione od tego, w jakim celu są przyjmowane. Przed zakupem preparatu należy zadać sobie następujące pytania:

  • ile chcemy schudnąć?
  • ile czasu mamy zamiar przyjmować suplement?
  • jak często uprawiamy sport?

 

Istotna jest też sytuacja zdrowotna – osoby cierpiące na choroby układu krążenia i zaburzenia neurologiczne nie powinny sięgać po spalacze tłuszczu. Nie są one wskazane także dla cukrzyków oraz kobiet w czasie ciąży i laktacji. Płeć nie jest kluczowym czynnikiem przy wyborze fat burnera. Spalacz tłuszczu dla dziewczyny nie musi jednak wywoływać efektu pobudzenia, wystarczy że podniesie temperaturę ciała.

Jaki powinien być skuteczny spalacz tłuszczu?

Wybierając preparat dla siebie, należy zwrócić uwagę na jego skład. Bardziej renomowane firmy mogą zawyżać cenę tylko ze względu na to, że są znane na rynku. Najlepiej porównać zawartość składników w preparatach oferowanych przez różnych producentów. Przed zakupem dużego opakowania spalacza tłuszczu najlepiej przetestować go kilka razy. Niestety, ale nie ma innego sposobu na sprawdzenie czy preparat nie jest zbyt mocny. Każdy organizm reaguje inaczej, dlatego fat burnery najlepiej wypróbować na sobie. Ważne, aby nie miał zbyt silnego działania, które objawia się m.in. problemami ze złapaniem oddechu i mocno przyspieszonym biciem serca. To utrudnia trening i zniechęca do stosowania preparatu. Opakowanie preparatu powinno chronić zawartość przed przedostaniem się promieni słonecznych.

Spalacze tłuszczu – opinie lekarzy

Lekarze zwracają uwagę na to, aby przed zakupem spalaczy tłuszczu, sprawdzić ich wiarygodność. Należy unikać np. suplementów zawierających DNP. Fat burner powinien zostać przebadany, zanim trafi na rynek. Najlepiej kupować polskie produkty, które zostały przebadane zgodnie z restrykcyjnymi zasadami określonymi przez Sanepid (Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne). Przepisy dotyczące suplementów diety, a więc także spalaczy tłuszczu są dosyć liberalne - zarówno w Unii Europejskiej, a także w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu w sprzedaży znajdują się preparaty, które mogą wywoływać niebezpieczne skutki uboczne.

Najpopularniejsze spalacze tłuszczu

  • Fenix Ground Zero – opinie

Fenix Ground Zero jest jednym z najsilniejszych preparatów dostępnych na rynku. Zmniejsza apetyt nawet na kilka godzin. Daje szybkie efekty i poprawia nastrój. Na opakowaniu nie ma jednak podanej ilości substancji aktywnej – synefyryny. Przez to nie można dobrać odpowiedniej dawki preparatu. Produkt pochodzi z USA, gdzie często są dodawane niebezpieczne dla zdrowia dodatki. Produkowane w Stanach Zjednoczonych spalacze tłuszczu miewają tzw. formuły/mieszanki zastrzeżone. Są też określane jako mieszanki aminokwasów bądź produkty energetyzujące. Oznacza to, że nie wszystkie wykorzystane składniki są podane na opakowaniu - w fat burnerze mogą znaleźć się nielegalne substancje.

 

  • Spalacz tłuszczu Olimp

Firma Olimp ma w swoim asortymencie kilka różnych rodzajów spalaczy tłuszczu, opartych na bazie CLA, zielonej herbaty i L-Karnityny. Redukują tłuszcz i pozwalają zachować jędrność skóry. Najbardziej znany produkt to Thermo Speed Extrem.

 

  • OxyMax XT – opinie

OxyMax XT to preparat nowej generacji, który działa już po przyjęciu kilku porcji. Zmniejsza apetyt i usuwa tłuszcz brzuszny. Oprócz tego, dzięki zawartości serotoniny, poprawia nastrój.

 

  • Trizer

Trizer, podobnie jak OxyMax CT, pozwala pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha. Usuwa obrzęki powstałe na skutek zatrzymywania wody w organizmie i dodaje energii. Zawiera guaranę, która dodatkowo zwiększa koncentrację i poprawia pamięć.


Kobieta ćwiczy na siłowni
© undrey/Fotolia.com
Styl życia
Spalacze tłuszczu – ćwicz w domu lub w klubie fitness
Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.

Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.   Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać zarówno w klubie fitness, jak i w domu. Najlepiej trenować rano lub wieczorem – przed kolacją. Co to są spalacze tłuszczu? Spalacze tłuszczu to ćwiczenia wzmacniające połączone z ćwiczeniami rozciągającymi. Ich zadaniem jest modelowanie sylwetki, przede wszystkim brzucha, ud i pośladków. Ćwiczenia dla grup początkujących obciążają stawy w minimalnym stopniu, dlatego mogą je wykonywać osoby po urazach kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia fat burning w klubie fitness W klubie fitness instruktor uczy zwykle kilku podstawowych kroków tanecznych, które łączy z ćwiczeniami. W ten sposób powstaje cały układ choreograficzny. Zajęcia grupowe mobilizują do wysiłku, a energiczna muzyka pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia dla grup początkujących opierają się na marszu . W grupach zaawansowanych wykonuje się bardzo dużo podskoków. Fat burning cardio w domu Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać także w domu. Wystarczy włączyć ulubioną, szybką muzykę i połączyć taniec z ćwiczeniami : przysiadami, podskokami, marszem, truchtem, rowerkiem na plecach, nożycami itp. Można również kupić płytę DVD z zestawami fat burning i naśladować ruchy wykonywane przez instruktorów. Efekty fat burning workoutu Ćwiczenia fat burning workout rozgrzewają całe ciało, wspierają pracę układu oddechowego i ukadu krążenia, poprawiają kondycję ruchową. Szybko i skutecznie redukują tkankę tłuszczową. Fat burning pozwala spalić około 5 kalorii na minutę. Aby zobaczyć efekty treningu, trzeba ćwiczyć systematycznie – minimum raz w tygodniu po 60 minut....

Cytrusy
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Poznaj 8 naturalnych spalaczy tłuszczu
Naturalne spalacze tłuszczu to także popularne produkty które z pewnością odnajdziesz w kuchni. Są to m.in. ostra papryczka chilli, cynamon czy grejpfrut, które nie tylko przyśpieszają przemianę materii, ale spalają dostarczane do organizmu kalorie.

Naturalne spalacze tłuszczu to także popularne produkty które z pewnością odnajdziesz w kuchni. Są to m.in. ostra papryczka chilli, cynamon czy grejpfrut, które nie tylko przyśpieszają przemianę materii, ale spalają dostarczane do organizmu kalorie.   W pogodni za smukłą sylwetką często sięgamy po suplementy odchudzające, które są łatwo dostępne w aptekach, a nawet supermarketach. Niestety większość z nich to marketingowo wykreowane produkty, które bardziej działają na wyobraźnię niż faktycznie odchudzają. Naturalne spalacze tłuszczu to m.in.: 1. Kawa Kawa pobudza z rana, dodaje energii i chęci do działania, ale również pomaga w spaleniu zbędnych kalorii. Zawarta w kawie kofeina działa pobudzająco na organizm, zwiększa metabolizm i usprawnia proces trawienia. 2. Herbata Szczególne właściwości posiada herbata zielona, która nie tylko działa na organizm oczyszczająco, ale również pomaga w spalaniu tłuszczu dzięki epigalokatechinom . Wspomagają one działanie układu pokarmowego (w trakcie trawienia) i hamują odczuwanie głodu. 3. Cynamon Cynamon to tzw. przyprawa rozgrzewająca – normuje poziom insuliny, dzięki czemu wpływa na metabolizm węglowodanów w organizmie. Jest również produktem pobudzającym i popularnym afrodyzjakiem . 4. Pieprz cayenne Pieprz cayenne działa pobudzająco na organizm, przede wszystkim na ściany żołądka i jelit . Substancją, która ma największy wpływ na spalanie tłuszczu w organizmie jest kapsaicyna (pieprz cayenne to odmiana chilli). 5. Papryczka chilli Papryczka chilli pobudza organizm, zwiększa wytwarzanie soków trawiennych i pobudza do szybszej przemiany materii. Również zawiera kapsaicynę , która skutecznie przyśpiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. 6. Grejpfrut Grejpfrut posiada niski poziom glikemiczny, jest niskokaloryczny (ok. 50 kalorii na 100...

©victosha/Fotolia
Styl życia
Jak kąpać yorka? Niezbędne produkty, przygotowanie do mycia, kąpiel i suszenie
Przygotowując yorka do kąpieli, należy zatkać mu uszy wacikiem i pilnować, by woda nie dostała się do oczu. Naturalne suszenie psa powinno trwać nawet do dwóch godzin.

Przygotowując yorka do kąpieli, należy zatkać mu uszy wacikiem i pilnować, by woda nie dostała się do oczu. Naturalne suszenie psa powinno trwać nawet do dwóch godzin.   Yorkshire terriery, nazywane często yorkami, to rasa psów należąca do grupy miniaturowych terierów. Powstała w połowie XIX wieku, by tępić myszy i szczury w domach biednych robotników. Pies ten, jak wskazuje sama nazwa, został wyhodowany w Yorkshire, na północy Anglii. Jak często można kąpać yorki? Pierwsza kąpiel yorka powinna mieć miejsce po ukończeniu dziesiątego tygodnia życia. Dorosłe osobniki powinny być myte średnio co 7-14 dni , ale nie rzadziej niż raz w miesiącu. Co trzeba mieć by wykąpać yorka? Przed przystąpieniem do mycia yorka należy przygotować: matę antypoślizgową – by pies nie ślizgał się w wannie, szampon – najlepiej przeznaczony do kąpieli yorków, balsam – do stosowania po myciu – ułatwia rozczesywanie i poprawia nawilżenie włosów psa, ręcznik – do wycierania yorka, preparat do rozczesywania – by łatwiej było szczotkować pieska, oliwkę – do stosowania na podrażnioną skórę , puder lub preparat w kroplach – przeznaczony do czyszczenia uszu psa , szczotkę – do rozczesywania włosów, suszarkę – by wysuszyć w całości yorka. Kąpiel yorka – krok po kroku Zanim yorka zanurzy się w wodzie należy nasypać mu do uszu specjalny puder, który pozwoli oczyścić uszy, zapobiec groźnym infekcjom, pchłom i wszom . Zmniejszy też ból podczas ewentualnego wyrywania włosów. Inną metodą czyszczenia uszu jest zakraplanie preparatu rozpuszczającego woskowinę i wycieranie małżowiny wacikiem. Wybierając kosmetyki do kąpieli dla yorka, warto pamiętać, by zawierały odpowiednie pH...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner