Ludzie ćwiczący na skakance
©denisfilm/Fotolia
Styl życia

Skakanka na odchudzanie – ile kalorii można spalić skakaniem?

Skakanie na skakance wpływa na wiele partii mięśni brzucha, ud, pośladków czy łydek i pobudza organizm do kolejnych zadań treningowych. Ma dodatkowo zbawienny wpływ na układ krążenia i wzmacnia proces odchudzania.

Skakanie na skakance wpływa na wiele partii mięśni brzucha, ud, pośladków czy łydek i pobudza organizm do kolejnych zadań treningowych. Ma dodatkowo zbawienny wpływ na układ krążenia i wzmacnia proces odchudzania.

 

Skakanie na skakance przez około 30 minut pozwoli spalić nawet do 300-400 kalorii (w trakcie 10 minut intensywnego treningu możesz spalić od 100 do 150 kalorii). Jeżeli trening będziesz powtarzać co najmniej 3 razy w tygodniu, to pozwoli spalić nawet aż do 1 200 kalorii tylko dzięki samym skokom. Nie powinieneś jednak traktować tego jako pojedynczego ćwiczenia – skakanie na skakance jest idealną formą rozgrzewki, która rozgrzeje mięśnie i stawy oraz przygotuje ciało do kolejnych zadań treningowych.

Kasia gotuje z Polki.pl: rafaello bez pieczenia

Skakanie na skakance a odchudzanie

Skakanie na skakance pozwoli w krótkim czasie spalić dużą liczbę kalorii. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego ćwiczenia przyśpiesza przemianę materii i zwiększa procesy metaboliczne. Należy również podkreślić, że samo odchudzanie zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, ale to ćwiczenia i intensywny trening wyrzeźbią sylwetkę.

Szukasz komfortowych i wygodnych butów do skakania na skakance? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Deichamann.

Jak skakać na skakance:

1. Rozpocznij od prostych podskoków na dwóch złączonych nogach, co pomoże ci złapać równowagę (jeżeli dopiero zaczynasz). Skacz zawsze na luźnych kolanach, utrzymuj wyprostowaną postawę i trzymaj napięty brzuch. Zrób co najmniej 20-30 powtórzeń.

2. Zrób sobie chwilę przerwy – nie musi być długa (czasami wystarczy minuta), ale nie wolno siadać ani kłaść się na podłodze. W ramach relaksu wykonaj kilka rozciągających ćwiczeń.

3. Zrób kolejną serię skoków, jednak inaczej – podskakuj ze złączonymi nogami, ale staraj się raz „spaść” trochę przed siebie, a później za siebie. Możesz również wykonać serię na jednej nodze. Wtedy wykonaj 10 powtórzeń.

4. Możesz też wykonać trudniejsze podskoki – np. ze skrzyżowanymi nogami lub naprzemiennie – raz na prawej, a raz na lewej nodze.

 

Skakanka jest przyrządem, który można zabrać ze sobą na dwór, dlatego można wykorzystać ją na świeżym powietrzu podczas joggingu czy spaceru. Jeżeli masz w domu trochę więcej przestrzeni, możesz spokojnie trenować w domu – zadbaj jednak o ostrożność, aby skakanka podczas wirowania nie zaczepiła się o nic i nie zrobiła ci krzywdy. Gdy jesteś zdecydowany, aby ją kupić, wybierz model skakanki linowej lub z tworzywa syntetycznego PCV (skakanka sznurkowa, rzemienna lub z obciążeniem jest nieodpowiednia dla osób początkujących).

Przed zakupem skakanki warto wykonać na niej kilka skoków, żeby sprawdzić, czy ma ona właściwą długość.  

kobieta skacząca na skakance
©bokan/Fotolia
Styl życia
Jakie korzyści daje skakanie na skakance?
Co daje skakanie na skakance? Skakanie na skakance pozwala zrzucić zbędne kilogramy i spalić kalorie. Treningiem 30-minutowym możemy spalić 300-400 kalorii.

Co daje skakanie na skakance? Skakanie na skakance pozwala zrzucić zbędne kilogramy i spalić kalorie. Treningiem 30-minutowym możemy spalić 300-400 kalorii. Co daje skakanie na skakance? Plusy skakania na skakance Skakanie na skakance ma wiele zalet. Jeden trening pozwala spalić 300-400 kalorii. Podczas skakania na skakance pracują mięśnie różnych partii ciała, jak np. brzucha, ramion, czy nóg. Dzięki temu regularne ćwiczenia pozwalają uzyskać płaski brzuch, wysmuklić ramiona i ujędrnić nogi. Ponadto wykonywanie skoków na skakance modeluje pośladki , poprawia kondycję i koordynację ruchową. Oprócz tego ten rodzaj ćwiczeń uprawiany na świeżym powietrzu dotleni organizm i poprawi samopoczucie. Przydatne wskazówki do wykonywania skoków na skakance Do wykonywania skoków na skakance przyda się kilka wskazówek. Przestrzeganie ich pomoże w bezpieczny sposób skakać na skakance. Rozgrzewka przed skakaniem na skakance Bardzo ważne, by właściwie przygotować się do treningu. Należy rozgrzać ciało, np. robiąc pajacyki , wymachy rąk do przodu, czy tyłu, bądź serię przysiadów. Sportowy strój do ćwiczeń na skakance Sportowy i wygodny strój jest bardzo ważny podczas wykonywania skoków na skakance . Powinien być wykonany z materiału, który przepuszcza powietrze, np. z bawełny. Warto też pomyśleć o wygodnym, sportowym i amortyzującym obuwiu . Regularność skakania na skakance Kolejną przydatną wskazówką jest regularne wykonywanie ćwiczeń. Trening należy wykonywać 3-4 razy w tygodniu po 30-45 minut. Odpowiednia długość skakanki Odpowiednia długość skakanki również jest bardzo ważna przy wykonywaniu skoków. Skakanka nie powinna być zbyt długa i zbyt krótka. By dobrać właściwą jej długość należy stanąć pośrodku skakanki i rozłożyć ramiona wyprostowane w bok, tak aby ręce osiągnęły wysokość ramion . Jeśli...

Skakanki
Pixabay/Hans/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Zalety skakania na skakance
Skakanie na skakance dodaje energii i rozgrzewa ciało. Angażuje do pracy wiele partii mięśniowych, poczynając od mięśni nóg, poprzez mięśnie pośladków, brzucha i ramion. Ponadto pozwala spalić dużo kalorii i poprawia kondycję.

Skakanie na skakance dodaje energii i rozgrzewa ciało. Angażuje do pracy wiele partii mięśniowych, poczynając od mięśni nóg, poprzez mięśnie pośladków, brzucha i ramion. Ponadto pozwala spalić dużo kalorii i poprawia kondycję. Korzyści ze skakania na skakance 1. Spala tłuszcz – skoki na skakance sprawiają, że organizm spala mnóstwo kalorii. Przez pół godziny ćwiczeń spalisz około 400 kcal. 2. Poprawia kondycję – skakanie na skakance poprawia naszą wytrzymałość i przyczynia się do większej gibkości ciała. 3. Wzmacnia mięśnie nóg – regularne skoki na skakance wzmacniają mięśnie nóg, szczególnie łydek. Są one najbardziej zaangażowane w tym ćwiczeniu. Oprócz tego wzmacniają się mięśnie pośladków, ramion i brzucha. 4. Pomaga w uzyskaniu płaskiego brzucha , bo mięśnie angażują się w pracę podczas skoków, aby ustabilizować tułów. 5. Pomaga osiągnąć lepszą równowagę. 6. Rozgrzewa ciało. Ćwiczenia wykonywane na skakance rozgrzeją ciało i mogą być doskonałą metodą na rozgrzewkę przed treningiem. Przygotowują do innych zadań i ćwiczeń. 7. Zwiększa się sprawność i elastyczność stawów – ćwiczenia świetnie wpływają na stawy, które są często kontuzjowane u osób uprawiających sport. Jak skakać na skakance? Przed rozpoczęciem skakania rozgrzej ramiona, nadgarstki i kolana . Musisz stanąć w pozycji wyprostowanej i wciągnąć brzuch. Po chwili ugnij łokcie i trzymaj je blisko tułowia, a następnie odchyl dłonie na boki. Zaczynaj skoki od wolnego tempa z nogi na nogę. Co jakiś czas zmieniaj nogę, z której się wybijasz i na której lądujesz. W trakcie skoków poruszają się dłonie i nadgarstki, a barki pozostają nieruchome. Skaczesz tylko na palcach i na małą wysokość....

kobiety podczas aerobiku przy stepie
©AlexanderNovikov/Fotolia
Styl życia
Ćwiczenia aerobowe w domu wyrzeźbią sylwetkę i poprawią pracę serca!
Ćwiczenia aerobowe to system ćwiczeń cardio (wzmacniają układ sercowo-naczyniowy), które angażują do pracy mięśnie wszystkich partii ciała. Regularne ćwiczenia modelują sylwetkę i pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów. Trening aerobowy można wykonywać także w domu.

Ćwiczenia aerobowe to system ćwiczeń cardio (wzmacniają układ sercowo-naczyniowy), które angażują do pracy mięśnie wszystkich partii ciała. Regularne ćwiczenia modelują sylwetkę i pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów. Trening aerobowy można wykonywać także w domu. Ćwiczenia aerobowe – na czym polegają? Ćwiczenia aerobowe , zwane także tlenowymi to trening, podczas którego mięśnie produkują energię. Trening powinien trwać od 30 do 60 minut i być wykonywany 3-4 razy w tygodniu. Do najpopularniejszych ćwiczeń aerobowych zalicza się bieganie, jazdę na rowerze, jazdę na rolkach, pływanie, skakanie na skakance, czy energiczny taniec. Ćwiczenia aerobowe w domu – jakie wykonywać? Ćwiczenia aerobowe w domu nie wymagają specjalistycznego sprzętu siłowego. Potrzebujesz do nich skakanki, rowerka stacjonarnego, bieżni domowej, rytmicznej muzyki i wygodnych, sportowych butów . Pamiętaj, by ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, a każdy trening poprzedź rozgrzewką mięśni ciała. Chcesz kupić sprzęt do wykonywania ćwiczeń aerobowych w domowym zaciszu? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj Martes Sport kod rabatowy . Ćwiczenia aerobowe - skakanie na skakance Skakanie na skakance jest doskonałym ćwiczeniem na spalenie zbędnych kalorii (około 350 kcal w pół godziny). Podczas regularnych ćwiczeń ujędrnisz brzuch, nogi, a także pośladki. Możesz ćwiczyć na jednej nodze, na dwóch lub wykonywać przeskoki w tył. Ćwiczenia aerobowe - wchodzenie po schodach Wykorzystaj domowe schody do ćwiczeń. Podczas 30-minutowego treningu możesz spalić nawet 300 kalorii. Oprócz tego wyrzeźbisz nogi i pośladki. Ćwiczenia aerobowe - jazda na rowerku stacjonarnym Podczas jazdy na rowerku stacjonarnym spalisz zbędne kalorie (w ciągu godziny nawet 1000!), poprawisz wydolność płuc i wymodelujesz nogi....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik