kobieta skacząca na skakance
©bokan/Fotolia
Styl życia

Jakie korzyści daje skakanie na skakance?

Co daje skakanie na skakance? Skakanie na skakance pozwala zrzucić zbędne kilogramy i spalić kalorie. Treningiem 30-minutowym możemy spalić 300-400 kalorii.

Co daje skakanie na skakance? Skakanie na skakance pozwala zrzucić zbędne kilogramy i spalić kalorie. Treningiem 30-minutowym możemy spalić 300-400 kalorii.

Co daje skakanie na skakance? Plusy skakania na skakance

Skakanie na skakance ma wiele zalet. Jeden trening pozwala spalić 300-400 kalorii. Podczas skakania na skakance pracują mięśnie różnych partii ciała, jak np. brzucha, ramion, czy nóg. Dzięki temu regularne ćwiczenia pozwalają uzyskać płaski brzuch, wysmuklić ramiona i ujędrnić nogi. Ponadto wykonywanie skoków na skakance modeluje pośladki, poprawia kondycję i koordynację ruchową. Oprócz tego ten rodzaj ćwiczeń uprawiany na świeżym powietrzu dotleni organizm i poprawi samopoczucie.

Przydatne wskazówki do wykonywania skoków na skakance

Do wykonywania skoków na skakance przyda się kilka wskazówek. Przestrzeganie ich pomoże w bezpieczny sposób skakać na skakance.

Rozgrzewka przed skakaniem na skakance

Bardzo ważne, by właściwie przygotować się do treningu. Należy rozgrzać ciało, np. robiąc pajacyki, wymachy rąk do przodu, czy tyłu, bądź serię przysiadów.

Sportowy strój do ćwiczeń na skakance

Sportowy i wygodny strój jest bardzo ważny podczas wykonywania skoków na skakance. Powinien być wykonany z materiału, który przepuszcza powietrze, np. z bawełny. Warto też pomyśleć o wygodnym, sportowym i amortyzującym obuwiu.

Regularność skakania na skakance

Kolejną przydatną wskazówką jest regularne wykonywanie ćwiczeń. Trening należy wykonywać 3-4 razy w tygodniu po 30-45 minut.

Odpowiednia długość skakanki

Odpowiednia długość skakanki również jest bardzo ważna przy wykonywaniu skoków. Skakanka nie powinna być zbyt długa i zbyt krótka. By dobrać właściwą jej długość należy stanąć pośrodku skakanki i rozłożyć ramiona wyprostowane w bok, tak aby ręce osiągnęły wysokość ramion. Jeśli długość skakanki nie umożliwia osiągnięcia takiej pozycji to znaczy, że skakanka jest zbyt krótka. 

Skakanki
Pixabay/Hans/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Zalety skakania na skakance
Skakanie na skakance dodaje energii i rozgrzewa ciało. Angażuje do pracy wiele partii mięśniowych, poczynając od mięśni nóg, poprzez mięśnie pośladków, brzucha i ramion. Ponadto pozwala spalić dużo kalorii i poprawia kondycję.

Skakanie na skakance dodaje energii i rozgrzewa ciało. Angażuje do pracy wiele partii mięśniowych, poczynając od mięśni nóg, poprzez mięśnie pośladków, brzucha i ramion. Ponadto pozwala spalić dużo kalorii i poprawia kondycję. Korzyści ze skakania na skakance 1. Spala tłuszcz – skoki na skakance sprawiają, że organizm spala mnóstwo kalorii. Przez pół godziny ćwiczeń spalisz około 400 kcal. 2. Poprawia kondycję – skakanie na skakance poprawia naszą wytrzymałość i przyczynia się do większej gibkości ciała. 3. Wzmacnia mięśnie nóg – regularne skoki na skakance wzmacniają mięśnie nóg, szczególnie łydek. Są one najbardziej zaangażowane w tym ćwiczeniu. Oprócz tego wzmacniają się mięśnie pośladków, ramion i brzucha. 4. Pomaga w uzyskaniu płaskiego brzucha , bo mięśnie angażują się w pracę podczas skoków, aby ustabilizować tułów. 5. Pomaga osiągnąć lepszą równowagę. 6. Rozgrzewa ciało. Ćwiczenia wykonywane na skakance rozgrzeją ciało i mogą być doskonałą metodą na rozgrzewkę przed treningiem. Przygotowują do innych zadań i ćwiczeń. 7. Zwiększa się sprawność i elastyczność stawów – ćwiczenia świetnie wpływają na stawy, które są często kontuzjowane u osób uprawiających sport. Jak skakać na skakance? Przed rozpoczęciem skakania rozgrzej ramiona, nadgarstki i kolana . Musisz stanąć w pozycji wyprostowanej i wciągnąć brzuch. Po chwili ugnij łokcie i trzymaj je blisko tułowia, a następnie odchyl dłonie na boki. Zaczynaj skoki od wolnego tempa z nogi na nogę. Co jakiś czas zmieniaj nogę, z której się wybijasz i na której lądujesz. W trakcie skoków poruszają się dłonie i nadgarstki, a barki pozostają nieruchome. Skaczesz tylko na palcach i na małą wysokość....

Ludzie ćwiczący na skakance
©denisfilm/Fotolia
Styl życia
Skakanka na odchudzanie – ile kalorii można spalić skakaniem?
Skakanie na skakance wpływa na wiele partii mięśni brzucha, ud, pośladków czy łydek i pobudza organizm do kolejnych zadań treningowych. Ma dodatkowo zbawienny wpływ na układ krążenia i wzmacnia proces odchudzania.

Skakanie na skakance wpływa na wiele partii mięśni brzucha, ud, pośladków czy łydek i pobudza organizm do kolejnych zadań treningowych. Ma dodatkowo zbawienny wpływ na układ krążenia i wzmacnia proces odchudzania.   Skakanie na skakance przez około 30 minut pozwoli spalić nawet do 300-400 kalorii (w trakcie 10 minut intensywnego treningu możesz spalić od 100 do 150 kalorii). Jeżeli trening będziesz powtarzać co najmniej 3 razy w tygodniu, to pozwoli spalić nawet aż do 1 200 kalorii tylko dzięki samym skokom . Nie powinieneś jednak traktować tego jako pojedynczego ćwiczenia – skakanie na skakance jest idealną formą rozgrzewki, która rozgrzeje mięśnie i stawy oraz przygotuje ciało do kolejnych zadań treningowych. Skakanie na skakance a odchudzanie Skakanie na skakance pozwoli w krótkim czasie spalić dużą liczbę kalorii. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego ćwiczenia – przyśpiesza przemianę materii i zwiększa procesy metaboliczne. Należy również podkreślić, że samo odchudzanie zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, ale to ćwiczenia i intensywny trening wyrzeźbią sylwetkę. Szukasz komfortowych i wygodnych butów do skakania na skakance? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Deichamann . Jak skakać na skakance: 1. Rozpocznij od prostych podskoków na dwóch złączonych nogach, co pomoże ci złapać równowagę (jeżeli dopiero zaczynasz). Skacz zawsze na luźnych kolanach , utrzymuj wyprostowaną postawę i trzymaj napięty brzuch. Zrób co najmniej 20-30 powtórzeń . 2. Zrób sobie chwilę przerwy – nie musi być długa (czasami wystarczy minuta), ale nie wolno siadać ani kłaść się na podłodze. W ramach relaksu wykonaj kilka rozciągających ćwiczeń. 3. Zrób kolejną serię skoków, jednak inaczej – podskakuj ze złączonymi...

Kobieta ze skakanką
©Peter Atkins/Fotolia
Styl życia
Jak trzeba skakać na skakance, żeby schudnąć?
Każdy kinoman, który przepada za cyklem filmów o Rocky'm Balboa przypomina sobie sceny, przedstawiające go trenującego na skakance. Ten prosty przyrząd, kojarzony bardziej z zabawą małych dziewczynek, okazuje się zbawienny w trakcie treningu i walki o smukłą sylwetkę. Jak skakać na skakance, żeby schudnąć? Odpowiedź jest prosta – wyprostować się, wciągnąć brzuch i starać się trzymać łokcie przy boku.

Każdy kinoman, który przepada za cyklem filmów o Rocky'm Balboa przypomina sobie sceny, przedstawiające go trenującego na skakance. Ten prosty przyrząd, kojarzony bardziej z zabawą małych dziewczynek, okazuje się zbawienny w trakcie treningu i walki o smukłą sylwetkę. Jak skakać na skakance, żeby schudnąć? Odpowiedź jest prosta – wyprostować się, wciągnąć brzuch i starać się trzymać łokcie przy boku.   Skacząc na skakance w prawidłowym ułożeniu ciała możesz spalić aż 400 kalorii w ciągu półgodzinnego treningu. Warto trenować ze skakanką trzy razy w tygodniu. Nie traktuj jednak tego ćwiczenia jako jedyne zadanie. Skakanie na skakance sprawdza się idealnie jako rozgrzewka, ponieważ: rozgrzewa mięśnie, poprawia motorykę i ogólną koordynację ruchową , zwiększa wydajność stanów (skutecznie je rozgrzewa i pobudza do intensywniejszych ćwiczeń), poprawia samopoczucie i daje duży zastrzyk pozytywnej energii motywujący do wysiłku fizycznego. Skakanie na skakance jest idealną formą wysmuklenia i wyrzeźbienia ciała – działa na mięśnie brzucha, pośladków, ud i łydek. Poprawia krążenie krwi oraz usprawnia koordynację ruchową. Jak poprawnie skakać na skakance? Skakać na skakance potrafi każdy, nie każdy jednak jest świadomy konieczności utrzymywania prawidłowej postawy podczas wykonywania tego ćwiczenia. Pamiętaj o wyprostowanych plecach, wciągniętym brzuchu, elastycznych i rozluźnionych kolanach. Utrzymywanie łokci przy ciele wprawi we wzmożony ruch również mięśnie ramion i przedramion.   Czego unikać: skakania na sztywnych kolanach, skakania na twardym podłożu, braku odpowiedniego stroju: ubranie musi być luźne, niekrępujące ruchów, buty sportowe. Skakanie na skakance a brzuch Powracając jeszcze na chwilę do poprawnej postawy podczas skakania na skakance, przypomnij sobie o...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner