Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Mężczyzna bierze prysznic
©pololia/Fotolia
Styl życia

Nadmiar progesteronu u mężczyzn – ginekomastia, zaburzenia snu i problemy z erekcją

Nadmiar progesteronu u mężczyzn może powodować wiele komplikacji zdrowotnych. Uważany za typowo żeński hormon, odgrywa również ważną rolę w organizmie mężczyzny.

Nadmiar progesteronu u mężczyzn może powodować wiele komplikacji zdrowotnych. Uważany za typowo żeński hormon, odgrywa również ważną rolę w organizmie mężczyzny.

 

Progesteron u kobiet umożliwia zagnieżdżenie zarodka w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży. Ułatwia również owulację i zapobiega nadmiernemu rozrostowi endometrium.

Progesteron a ginekomastia

Ginekomastia objawia się łagodnym powiększeniem męskiego sutka. Powoduje ona często problem natury estetycznej. Zbyt wysoki poziom progesteronu prowadzi do zwiększenia rozmiarów piersi i odkładania się tłuszczu. Taka ginekomastia nazywa się ginekomastią progesteronową.

Nadmiar progesteronu a erekcja

Zbyt duża ilość progesteronu prowadzi do zaburzeń erekcji, niskiego libido i oligospermii (obniżonej ilości plemników w nasieniu). Spowodowane jest to blokowaniem przez hormon związku DHT.

 

Skutki nadmiaru progesteronu u mężczyzn

 

Zbyt wysoki poziom progesteronu u mężczyzn może prowadzić do:

  • depresji,
  • ospałości,
  • zmęczenia,
  • niskiego libido,
  • utraty włosów,
  • zaniku mięśni,
  • katabolizmu,
  • odkładania się tłuszczu,
  • suchość skóry,
  • niepłodności.

Zalety progesteronu

Mimo że progesteron w nadmiarze szkodzi, to jednak pozwala on również zapobiegać rozwojowi chorób prostaty. Hamuje on przekształcenie testosteronu w związek dihydrotestosteronowy, który w dużej ilości może prowadzić do rozwoju raka prostaty.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
mężczyzna trzymający grzebień
© mdbrockmann82/Fotolia.com
Styl życia
Większe ryzyko zawału, ginekomastia i cellulit – objawy nadmiaru testosteronu u mężczyzn
Testosteron jest męskim hormonem płciowym, który odpowiada za kształtowanie się u mężczyzn pierwszo- i drugorzędnych cech płciowych. Jego ilość przekraczająca normy zwiększa ryzyko zawału i udaru, może także powodować pojawienie się u mężczyzn cellulitu i powiększenie się piersi.

Testosteron jest męskim hormonem płciowym, który odpowiada za kształtowanie się u mężczyzn pierwszo- i drugorzędnych cech płciowych. Jego ilość przekraczająca normy zwiększa ryzyko zawału i udaru, może także powodować pojawienie się u mężczyzn cellulitu i powiększenie się piersi.   Przyczyną nadmiaru testosteronu we krwi najczęściej jest stosowanie preparatów testosteronowych i środków sterydowych. Znaczenie testosteronu dla męskiego organizmu Testosteron należy do męskich hormonów płciowych z grupy androgenów. Choć w niewielkiej ilości występuje także u kobiet, dla mężczyzn ma dużo większe znaczenie. Odpowiada u nich m.in. za rozwój narządów płciowych oraz za drugorzędne cechy płciowe : specyficzny, typowo męski, rozwój mięśni, zarost na twarzy, klatce piersiowej i plecach, grubsze struny głosowe i niższy głos. Jest także czynnikiem podnoszącym poziom libido. Prawidłowe stężenie testosteronu – normy dla mężczyzn Prawidłowe stężenie testosteronu we krwi wynosi u mężczyzn od 8 do 12 nmol/l (2,3-3,4 ng/ml). Poziom testosteronu obniża się z wiekiem. Aż 40% mężczyzn po 45. roku życia ma obniżony poziom testosteronu. Objawy zbyt małej jego ilości, takie jak: przemęczenie, spadek libido , obniżony nastrój i bezsenność, skłaniają niektórych mężczyzn do stosowania preparatów, które stymulują produkcję testosteronu. Nieodpowiednie dawkowanie ich może doprowadzić do zbyt dużego stężenia testosteronu we krwi. Inną przyczyną zbyt dużego stężenia testosteronu jest przyjmowanie środków anabolicznych przez osoby, które w krótkim czasie chcą rozbudować masę mięśniową. Nadmiarowy testosteron przekształca się w estrogeny Zbyt duże dawki testosteronu mogą doprowadzić do tego, że jego część zacznie przekształcać...

Impotencja
© georgerudy/Fotolia.com
Styl życia
Nadmiar estrogenu u mężczyzn - objawy i leczenie ginekomastii, czyli „męskiego biustu”
Nadmiar estrogenu u mężczyzn prowadzi do powstawania fałd tłuszczu na brzuchu oraz przerostu gruczołu piersiowego. Skutkuje także spadkiem libido i problemami z erekcją.

Nadmiar estrogenu u mężczyzn prowadzi do powstawania fałd tłuszczu na brzuchu oraz przerostu gruczołu piersiowego. Skutkuje także spadkiem libido i problemami z erekcją.   Do grupy estrogenów zalicza się: estriol, estradiol oraz estron. Prawidłowe stężenie każdego z nich u mężczyzny wynosi: estriol: poniżej 7 ng/ml (namogramów na mililitr), estradiol: 8-36 pg/ml (pikogramów na mililitr), estron: 30-70 pg/ml. Estrogen czyli żeński hormon płciowy Estrogen to żeński hormon płciowy odpowiedzialny między innymi za rozwój piersi i regulację cyklu miesiączkowego. Estrogen u mężczyzn powstaje na skutek reakcji aromatyzacji hormonów płciowych u mężczyzn – androgenów. Poziom estrogenu u mężczyzn, choć znacznie niższy w porównaniu ze stężeniem u kobiet, ma istotny wpływ np. na proces dojrzewania plemników. W produkcję estrogenów zaangażowane są także komórki germinalne (wady wrodzone wywołujące nowotwory) nabłonka pleminikotwórczego mężczyzn oraz komórki nabłonkowe przewodu najądrza. Poziom estrogenów u mężczyzn naturalnie zwiększa się wraz z wiekiem. Nadmiar estrogenu u mężczyzn - objawy Wysoki poziom estrogenów u mężczyzn prowadzi do problemów z przemianą materii, przez co organizm traci zdolność szybkiego spalania tkanki tłuszczowej. Efektem tego są rozrastające się gruczoły piersiowe oraz fałdy tłuszczu w okolicach brzucha i bioder. Nadmiar estrogenu u mężczyzn objawia się także osłabieniem popędu płciowego oraz problemami z erekcją. Wysoki poziom estrogenu u mężczyzn powoduje powiększenie gruczołu krokowego , przez co większe jest prawdopodobieństwo ryzyka chorób prostaty. Estradiol u mężczyzny przyczyną „męskiego biustu” Estradiol jest podstawowym estrogenem, którego nadmiar...

Badanie poziomu testosteronu
© jarun011/Fotolia.com
Styl życia
Testosteron – jak sprawdzić jego poziom?
Poziom testosteronu można sprawdzić podczas badania krwi. W przypadku niedoboru substancji należy rozpocząć terapię hormonalną.

Poziom testosteronu można sprawdzić podczas badania krwi. W przypadku niedoboru substancji należy rozpocząć terapię hormonalną.   Testosteron jest zwany hormonem męskości. Jego niedobór sprawia, że mężczyzna nie ma ochoty na seks . Z kolei zbyt duża ilość testosteronu prowadzi do osłabienia układu odpornościowego. Hormon ten jest również niezbędny kobietom. Czym jest testosteron i jakie funkcje spełnia? Testosteron jest męskim hormonem płciowym, produkowanym przez jądra. Jego ilość jest kontrolowana przez przysadkę mózgową. Największe stężenie testosteronu we krwi ma miejsce rano, a w ciągu dnia spada. Substancja odpowiada za wytwarzanie plemników. Testosteron występuje też w ciele kobiety i jest produkowany przez jajniki.   Hormon spełnia następujące funkcje: kształtuje cechy płciowe w życiu płodowym, powoduje u mężczyzn potrzebę rywalizacji i dominacji, skłania do podejmowania ryzyka, odpowiada za budowę ciała, owłosienie, zarost i barwę głosu, pobudza syntezę białek, co prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej, zwiększa libido, zwiększa produkcję czerwonych krwinek, odpowiada za zwiększenie poziomu cholesterolu we krwi. Jak sprawdzić nadmiar testosteronu? Prawidłowy poziom testosteronu to przedział między 2 a 9 nanograma we krwi. Każdego dnia jądra powinny wytwarzać od 4 do 7 miligramów tej substancji. Poziom męskiego hormonu jest zależny od stanu psychicznego, zdrowia lub diety. Pod wpływem silnych emocji (na przykład narodziny dziecka, ślub), stresu, chorób (jak cukrzyca lub miażdżyca) czy nadużywania alkoholu i palenia papierosów, poziom testosteronu spada. Ilość substancji zwiększa się w przypadku przyjmowania hormonu z zewnątrz , na przykład w postaci tabletek, żelów i zastrzyków. Poziom testosteronu można...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner