kobieta z ładnym brzuchem
©underdogstudios/Fotolia
Styl życia

Pozbądź się brzucha w miesiąc

Schudnąć z brzucha możesz już w miesiąc. Wystarczy, że będziesz wykonywać regularne ćwiczenia, zmienisz nawyki żywieniowe, a co najważniejsze będziesz mieć motywację.

Schudnąć z brzucha możesz już w miesiąc. Wystarczy, że będziesz wykonywać regularne ćwiczenia, zmienisz nawyki żywieniowe, a co najważniejsze będziesz mieć motywację.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha, najważniejsze są ćwiczenia. Należy wykonywać je dokładnie i regularnie, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Po każdym tygodniu zwiększ liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia o 5. Pamiętaj, by przed każdym treningiem wykonać pięciominutową rozgrzewkę, podczas której możesz robić pajacyki, podskoki, pompki, czy ćwiczenia rozciągające.

Brzuszki na płaski brzuch – klasyczne

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, a stopy lekko rozstaw na podłodze. Skrzyżowane dłonie umieść za głową, po czym unieś tułów. Pamiętaj, by podczas wykonywania ćwiczenia mieć napięte mięśnie brzucha. Wykonaj 20 powtórzeń.

Brzuszki na płaski brzuch – skośne

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, skrzyżowane ręce umieść za głową, a prawą nogę unieś i oprzyj o kolano. Zacznij podnosić tułów i staraj się lewym łokciem dotknąć przeciwległego kolana. Wykonaj 10 powtórzeń, po czym zmień nogę.

Rowerek na płaski brzuch

Połóż się na plecach, ręce umieść wzdłuż tułowia i unieś dwie nogi zgięte w kolanach. Potem zacznij przyciągać raz jedną, raz drugą nogę do klatki piersiowej. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

Jedzenie regularnych posiłków

Przy odchudzaniu się z brzucha bardzo ważne są regularne posiłki. Dlatego staraj się jeść 4-5 razy dziennie, a między posiłkami rób trzygodzinne przerwy. Pamiętaj, by kolację zjeść najpóźniej 2 godziny przed położeniem się do łóżka. Staraj się jeść dużo owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, kasz i pij dużo wody (2 litry dziennie). Wystrzegaj się fast foodów, słodyczy, napojów gazowanych, alkoholu i tłuszczów. Staraj się też unikać białego pieczywa, potraw pikantnych, warzyw strączkowych i kapustnych.

Wysypianie się

Niedobór snu powoduje zmęczenie i zwiększony apetyt. Ponadto niewypoczęty organizm spala mniej kalorii niż zwykle, dlatego śpij 8 godzin na dobę.


kobieta robi deskę
©vadymvdrobot/Fotolia
Styl życia
Deska wyrzeźbi i wyszczupli brzuch
Deska, inaczej zwana plankiem jest idealna przy ćwiczeniach na płaski brzuch. Wielu trenerów uważa, że ćwiczenia plank są skuteczniejsze od klasycznych brzuszków. Deska zaliczana jest do ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia plank to takie, podczas których nie ruszamy mięśniami, a jedynie napinamy je. Deska nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też modeluje brzuch, plecy, ramiona i biodra.

Deska, inaczej zwana plankiem jest idealna przy ćwiczeniach na płaski brzuch. Wielu trenerów uważa, że ćwiczenia plank są skuteczniejsze od klasycznych brzuszków. Deska zaliczana jest do ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia plank to takie, podczas których nie ruszamy mięśniami, a jedynie napinamy je. Deska nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też modeluje brzuch, plecy, ramiona i biodra. Deska – jak wykonywać ćwiczenia? Deska (plank) to łatwe ćwiczenia, które angażują do pracy mięśnie wszystkich części ciała. Podczas treningu możesz spalić dużo kalorii, a także wzmocnić brzuch, plecy, pośladki i uda. Pamiętaj, by mieć wyprostowane plecy i napięte mięśnie brzucha. Ćwiczenia rób regularnie 3-4 razy w tygodniu . Ćwiczenie I Ćwiczenie pozwoli ujędrnić i wzmocnić mięśnie brzucha . Przyjmij pozycję jak do pompek, dłonie ułóż bezpośrednio pod barkami, ręce zgięte w łokciach, a tułów utrzymaj w prostej linii. Następnie napnij mięśnie, a biodra utrzymaj na jednym poziomie z głową. Staraj się nie obniżać tułowia i utrzymać się w takiej pozycji 20-30 sekund. Ćwiczenie wykonaj 20 razy . Ćwiczenie II Przyjmij pozycję deski, tak jak w powyższym ćwiczeniu, ale z wyprostowanymi rękami. Napnij mięśnie, a następnie unieś jedną nogę, tak by nie stracić równowagi . W takiej pozycji pozostań przez 3 sekundy, a następnie powróć do pozycji początkowej i zmień nogę. Ćwiczenie powtórz 10 razy. Ćwiczenie III Przyjmij pozycję deski, ale na prostych rękach. Pamiętaj, by biodra, tułów i barki tworzyły linię prostą. Następnie unieś lewą rękę na wysokość ucha i pozostań w takiej pozycji przez 4 sekundy . Powróć do pozycji początkowej i zmień rękę na drugą stronę. Wykonaj 8 powtórzeń ćwiczenia. Ćwiczenie IV Przyjmij pozycję deski na prostych rękach, po czym ugnij nogi w kolanach, a stopy skieruj na zewnątrz. Biodra...

dziewczyna ćwiczy
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
Płaski brzuch uzyskasz dzięki ćwiczeniom w domu
Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut.

Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – klasyczne brzuszki Połóż się na karimacie lub kocu, tak by stopy stabilnie stały na podłodze, a nogi były lekko ugięte w kolanach . Dłonie skrzyżuj za głową i zacznij wykonywać brzuszki . Górną część tułowia podnoś (pamiętaj, by nóg nie odrywać od podłoża). W trakcie wykonywania ćwiczenia nie ruszaj głową, a mięśnie brzucha utrzymuj napięte. Ćwiczenie wykonuj przez około 5 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – skłony na leżąco Połóż się na podłodze na prawym boku, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce mocno trzymaj za głową, po czym zacznij wykonywać skłony, tak jakbyś lewym łokciem chciała dotknąć prawego kolana . Pamiętaj, by podczas ćwiczenia napinać mięśnie brzucha. Ćwiczenie wykonaj 20 razy na jeden bok. Warsaw Sneaker Shop rabat to świetna okazja, aby sprawić sobie nową odzież sportową do ćwiczeń w domowym zaciszu. Ćwiczenia na płaski brzuch – wyciąganie tułowia Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Obie ręce wyciągnij do góry, a tułów lekko odchyl do tyłu. Następnie nogi unieś kilka centymetrów nad podłoże a kolana przyciągnij do klatki piersiowej. Po chwili opuść ręce, obejmij nimi kolana i wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenie wykonaj 20 razy. Ćwiczenia na płaski brzuch – deska Przyjmij pozycję jak do pompek , pamiętaj przy tym by plecy były wyprostowane a ręce znajdowały się pod barkami. Następnie ugnij lewą nogę i podciągnij ją do klatki piersiowej. Po 10 powtórzeniach zmień nogę na prawą....

Młoda kobieta ćwiczy
© Dmitry_Evs/Fotolia.com
Styl życia
Superbrzuszki w supertreningu – skuteczny zestaw ćwiczeń na płaski brzuch
Odwrócone brzuszki są jednym z ćwiczeń zestawu treningowego, którego celem jest wzmocnienie mięśni brzucha. Program Tony'ego Caterisano jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie płaskiego brzucha w krótkim czasie. Jest intensywny, trzeba go wykonywać systematycznie, ale gwarantuje efekty.

Odwrócone brzuszki są jednym z ćwiczeń zestawu treningowego, którego celem jest wzmocnienie mięśni brzucha. Program Tony'ego Caterisano jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie płaskiego brzucha w krótkim czasie. Jest intensywny, trzeba go wykonywać systematycznie, ale gwarantuje efekty.   Anthony Caterisano jest cenionym naukowcem, zajmującym się przede wszystkim fizjologią ćwiczeń. Bada więc jak różnego rodzaju ćwiczenia wpływają na ludzkie ciało . Wykładając na Uniwersytecie Furmana w Greenville, uczy swoich studentów jak konstruować programy treningowe. Sam jest autorem skutecznego treningu na płaski brzuch Efekty ćwiczeń Tony'ego Caterisano Widoczne efekty ćwiczeń zobaczysz już po tygodniu regularnych ćwiczeń – brzuch będzie jędrniejszy , a z czasem coraz bardziej płaski.   Choć w internecie znaleźć można wiele opinii o codziennym treningu, pamiętaj, że mięśnie potrzebują czasu na regenerację . Mięśnie budują się też między treningami, czyli kiedy odpoczywają. Optymalnie będzie, jeśli ćwiczenia będziesz wykonywać co drugi dzień. Codziennie natomiast można wykonywać ćwiczenia aerobowe, np. jogging , marsz lub ćwiczenia na steperze. Nie zapomnij także o tym, że podczas odchudzania ważna jest także racjonalna diet a. Ćwiczenia Caterisano – superbrzuszki, brzuszki odwrócone, deska bokiem i kołyska Ćwiczenia Caterisano wykonuj w trzech seriach. Jeśli ćwiczenia polegają na unoszeniu nóg, rób to w tempie jeden ruch na sekundę. Jeśli podstawowa wersja ćwiczenia jest jeszcze dla ciebie zbyt wyczerpująca, zacznij od łatwiejszej. Dopiero gdy będziesz wykonywać je bez problemu, przejdź do oryginalnego sposobu. Z czasem, gdy mięśnie będą mocniejsze, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń lub czas ich wykonywania – rób to jednak stopniowo. Gdy bez problemu będziesz robić 50 powtórzeń, a przy...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik