Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
para robiąca pompki na trawie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Płaski brzuch w 7 dni z superbrzuszkami doktora Tony’ego Catersiano

Płaski brzuch w tydzień brzmi jak obietnica bez pokrycia. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest kolejny chwyt marketingowy, a udowodnione naukowo efekty profesjonalnego treningu. Nowatorską metodę ćwiczeń opracował dr Tony Catersiano.

Płaski brzuch w tydzień brzmi jak obietnica bez pokrycia. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest kolejny chwyt marketingowy, a udowodnione naukowo efekty profesjonalnego treningu. Nowatorską metodę ćwiczeń opracował dr Tony Catersiano.

 

Z przeprowadzonego przez Catersiano eksperymentu wynika, że 96% osób biorących udział w treningowym wyzwaniu przez tydzień regularnego ćwiczenia straciło na wadze i zmniejszyło obwód brzucha. Rekordziści zrzucili 2 kg i mogli się pochwalić brzuchem chudszym o 6 cm. Obecnie metoda Catersiano w Stanach Zjednoczonych jest równie popularna jak Szóstka Weidera.

Efekty ćwiczeń w tydzień – jak to możliwe?

Metody-cud można włożyć między bajki. Efekty ćwiczeń w tydzień da się osiągnąć tylko ciężką pracą i zaangażowaniem. Trening opracowany przez doktora Catersiano trzeba wykonywać codziennie przez 30–60 min. Jego długość jest zależna od indywidualnych możliwości organizmu – każde ćwiczenie w serii trzeba powtórzyć co najmniej 20 razy, ale najlepsze efekty daje 50 powtórzeń (to górna granica – większa ilość mogłaby doprowadzić do przetrenowania). Podejmując się wyzwania trzeba także pamiętać o tym, że wszelkie ćwiczenia na płaski brzuch są skuteczne tylko u osób, które nie mają nadwagi. Podczas treningu spalamy tłuszcz równomiernie ze wszystkich partii ciała, niezależnie od tego, na które z nich wykonujemy ćwiczenia. Dopiero pozbycie się nadwyżki tkanki tłuszczowej sprawia, że możemy popracować nad wyrzeźbieniem mięśni, na których nam zależy. Ostatni nieodłączny element efektywnych ćwiczeń to dieta – niezbyt restrykcyjna, ale opierająca się na regularności spożywania posiłków, a także eliminacji pustych węglowodanów, niezdrowych tłuszczów i wysokoprzetworzonych produktów.

Metody doktora Catersiano: superbrzuszki i brzuszki odwrócone

Dr Catersiano swój trening oparł na dwóch ćwiczeniach wymagający sporo kondycji i samozaparcia, dlatego osobom, które nie ćwiczyły wcześniej mięśni brzucha zaleca się rozpoczęcie treningu od 20 powtórzeń (w 1 serii). Liczbę brzuszków w kolejnych tygodniach można zwiększać do 30, 40 i 50.

 

Ćwiczenie 1 – superbrzuszki:

1. Połóż się na plecach.

2. Postaw stopy na macie i ugnij kolana pod kątem prostym.

3. Skrzyżuj ręce na klatce piersiowej i napnij brzuch.

4. Zrób wdech, unosząc jednocześnie głowę i górną część pleców (bez przyciągania brody do piersi).

5. Zrób wydech, opuszczając plecy (bez kładzenia głowy na macie).

6. Powtarzaj ćwiczenie tak długo, jak zdołasz.

 

Ćwiczenie 2 – brzuszki odwrócone:

1. Połóż się na plecach i wyciągnij proste ręce za głową.

2. Chwyć za ciężki mebel, drabinki lub cokolwiek, co utrzyma twój ciężar ciała.

3. Unieś nogi tak, by utworzyły kąt prosty z podłożem.

4. Lekko ugnij kolana, napnij mięśnie brzucha i dociskaj plecy do maty.

5. Zrób wdech, lekko unosząc biodra (jak przy robieniu „świecy”).

6. Zrób wydech, opuszczając biodra.

7. Powtarzaj ćwiczenie tak długo, jak zdołasz.

 

Po wykonaniu obydwu ćwiczeń możesz zrobić krótką przerwę, np. na skakanie na skakance (nie pozwól mięśniom „ostygnąć”). Następnie powtórzy wszystkie czynności od początku jeszcze dwukrotnie. 


Młoda kobieta ćwiczy
© Dmitry_Evs/Fotolia.com
Styl życia
Superbrzuszki w supertreningu – skuteczny zestaw ćwiczeń na płaski brzuch
Odwrócone brzuszki są jednym z ćwiczeń zestawu treningowego, którego celem jest wzmocnienie mięśni brzucha. Program Tony'ego Caterisano jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie płaskiego brzucha w krótkim czasie. Jest intensywny, trzeba go wykonywać systematycznie, ale gwarantuje efekty.

Odwrócone brzuszki są jednym z ćwiczeń zestawu treningowego, którego celem jest wzmocnienie mięśni brzucha. Program Tony'ego Caterisano jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie płaskiego brzucha w krótkim czasie. Jest intensywny, trzeba go wykonywać systematycznie, ale gwarantuje efekty.   Anthony Caterisano jest cenionym naukowcem, zajmującym się przede wszystkim fizjologią ćwiczeń. Bada więc jak różnego rodzaju ćwiczenia wpływają na ludzkie ciało . Wykładając na Uniwersytecie Furmana w Greenville, uczy swoich studentów jak konstruować programy treningowe. Sam jest autorem skutecznego treningu na płaski brzuch Efekty ćwiczeń Tony'ego Caterisano Widoczne efekty ćwiczeń zobaczysz już po tygodniu regularnych ćwiczeń – brzuch będzie jędrniejszy , a z czasem coraz bardziej płaski.   Choć w internecie znaleźć można wiele opinii o codziennym treningu, pamiętaj, że mięśnie potrzebują czasu na regenerację . Mięśnie budują się też między treningami, czyli kiedy odpoczywają. Optymalnie będzie, jeśli ćwiczenia będziesz wykonywać co drugi dzień. Codziennie natomiast można wykonywać ćwiczenia aerobowe, np. jogging , marsz lub ćwiczenia na steperze. Nie zapomnij także o tym, że podczas odchudzania ważna jest także racjonalna diet a. Ćwiczenia Caterisano – superbrzuszki, brzuszki odwrócone, deska bokiem i kołyska Ćwiczenia Caterisano wykonuj w trzech seriach. Jeśli ćwiczenia polegają na unoszeniu nóg, rób to w tempie jeden ruch na sekundę. Jeśli podstawowa wersja ćwiczenia jest jeszcze dla ciebie zbyt wyczerpująca, zacznij od łatwiejszej. Dopiero gdy będziesz wykonywać je bez problemu, przejdź do oryginalnego sposobu. Z czasem, gdy mięśnie będą mocniejsze, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń lub czas ich wykonywania – rób to jednak stopniowo. Gdy bez problemu będziesz robić 50 powtórzeń, a przy...

Kobieta ćwiczy unosząc obie nogi.
©vladimirfloyd/Fotolia
Styl życia
Przysiady i unoszenie nóg – ćwiczenia na uda i brzuch
Ćwiczenia na uda i brzuch wymodelują dolne partie ciała. Wzmocnią mięśnie i wysmuklą sylwetkę. Pomogą pozbyć się cellulitu i uzyskać płaski brzuch. Wyszczuplą uda. Ujędrnią skórę i poprawią elastyczność mięśni. Ćwiczenia poprawią też ogólną koordynację, samopoczucie i kondycję fizyczną.

Ćwiczenia na uda i brzuch wymodelują dolne partie ciała. Wzmocnią mięśnie i wysmuklą sylwetkę. Pomogą pozbyć się cellulitu i uzyskać płaski brzuch. Wyszczuplą uda. Ujędrnią skórę i poprawią elastyczność mięśni. Ćwiczenia poprawią też ogólną koordynację, samopoczucie i kondycję fizyczną. Ćwiczenia na uda i brzuch – przysiady, unoszenie nóg Ćwiczenia na uda i brzuch należy wykonywać regularnie 3-4 razy w tygodniu. Trening powinien trwać około 30-40 minut. Każde ćwiczenie należy rozpoczynać 5-10 minutową rozgrzewką. Rozgrzewka przygotuje mięśnie, stawy i ścięgna na dalszy wysiłek i zmniejszy ryzyko kontuzji.   przysiady – stań w pozycji neutralnej. Wyprostuj plecy i rozluźnij ramiona. Nogi ustaw na szerokość ud. Napnij mięśnie brzucha. Wykonuj przysiady uginając kolana. W trakcie uginania kolan staraj się wysuwać biodra do tyłu. Kolana nie powinny wystawać przed palce stóp. Plecy cały czas utrzymuj proste . Podczas przysiadu prostuj i łącz ręce na wysokości brody, a prostując nogi, odwódź ręce do tyłu. W ćwiczeniu przysiadów angażującym mięśnie nóg, ud i brzucha regularnie oddychaj. Wdech nabieraj opuszczając biodra, a wydech wracając do pozycji początkowej. Przysiady wykonuj płynnie, rób 60 sekundowe przerwy pomiędzy seriami. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.   unoszenie nóg w pozycji leżącej to ćwiczenie na uda i brzuch . Wzmacnia mięśnie i pozwala pozbyć się zbędnej „oponki” na brzuchu. Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Złącz nogi, palce stóp skieruj w dół i napnij stopy. Powolnymi ruchami unoś naprzemiennie raz jedną raz drugą nogę. Staraj się nie odrywać rąk ani nie zginać nóg w trakcie unoszenia. Aby zmniejszyć obciążenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, pod plecy możesz podłożyć zrolowany ręcznik . Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę. Nie...

kobieta robi deskę
©vadymvdrobot/Fotolia
Styl życia
Deska wyrzeźbi i wyszczupli brzuch
Deska, inaczej zwana plankiem jest idealna przy ćwiczeniach na płaski brzuch. Wielu trenerów uważa, że ćwiczenia plank są skuteczniejsze od klasycznych brzuszków. Deska zaliczana jest do ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia plank to takie, podczas których nie ruszamy mięśniami, a jedynie napinamy je. Deska nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też modeluje brzuch, plecy, ramiona i biodra.

Deska, inaczej zwana plankiem jest idealna przy ćwiczeniach na płaski brzuch. Wielu trenerów uważa, że ćwiczenia plank są skuteczniejsze od klasycznych brzuszków. Deska zaliczana jest do ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia plank to takie, podczas których nie ruszamy mięśniami, a jedynie napinamy je. Deska nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też modeluje brzuch, plecy, ramiona i biodra. Deska – jak wykonywać ćwiczenia? Deska (plank) to łatwe ćwiczenia, które angażują do pracy mięśnie wszystkich części ciała. Podczas treningu możesz spalić dużo kalorii, a także wzmocnić brzuch, plecy, pośladki i uda. Pamiętaj, by mieć wyprostowane plecy i napięte mięśnie brzucha. Ćwiczenia rób regularnie 3-4 razy w tygodniu . Ćwiczenie I Ćwiczenie pozwoli ujędrnić i wzmocnić mięśnie brzucha . Przyjmij pozycję jak do pompek, dłonie ułóż bezpośrednio pod barkami, ręce zgięte w łokciach, a tułów utrzymaj w prostej linii. Następnie napnij mięśnie, a biodra utrzymaj na jednym poziomie z głową. Staraj się nie obniżać tułowia i utrzymać się w takiej pozycji 20-30 sekund. Ćwiczenie wykonaj 20 razy . Ćwiczenie II Przyjmij pozycję deski, tak jak w powyższym ćwiczeniu, ale z wyprostowanymi rękami. Napnij mięśnie, a następnie unieś jedną nogę, tak by nie stracić równowagi . W takiej pozycji pozostań przez 3 sekundy, a następnie powróć do pozycji początkowej i zmień nogę. Ćwiczenie powtórz 10 razy. Ćwiczenie III Przyjmij pozycję deski, ale na prostych rękach. Pamiętaj, by biodra, tułów i barki tworzyły linię prostą. Następnie unieś lewą rękę na wysokość ucha i pozostań w takiej pozycji przez 4 sekundy . Powróć do pozycji początkowej i zmień rękę na drugą stronę. Wykonaj 8 powtórzeń ćwiczenia. Ćwiczenie IV Przyjmij pozycję deski na prostych rękach, po czym ugnij nogi w kolanach, a stopy skieruj na zewnątrz. Biodra...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner