Dziewczynka na huśtawce
© BillionPhotos.com/Fotolia.com

Przegląd sprawiających największą frajdę dzieciom zabawek do ogrodu

Dziewczynka na huśtawce
© BillionPhotos.com/Fotolia.com

Świetną zabawą zręcznościową dla dzieci są ścianki wspinaczkowe czyli pionowe powierzchnie z uchwytami umożliwiającymi oparcie stóp i dłoni bądź zawieszane na hakach drewniane stopnie połączone linami. Są świetnym bodźcem rozwoju ruchowego i kształtują koordynację oraz równowagę.

 

Żeby dziecko nie nudziło się w trakcie imprezy grillowej lub pobytu z dorosłymi na zewnątrz, warto wypełnić przestrzeń dostosowanymi do jego wieku i poziomu rozwoju bezpiecznymi zabawkami ogrodowymi.

Bezpieczne huśtawki są dobre dla dzieci w każdym wieku

Które dziecko nie uwielbia huśtać się na huśtawkach. Jeżeli jest to jego ulubiona atrakcja na placu zabaw, warto kupić ją do własnego ogrodu. Gdy dysponuje się sporą ilością miejsca, można sprawić maluchowi dodatkową frajdę i zamontować większy plac zabaw: z drabinkami, zjeżdżalnią, małą piaskownicą i huśtawką. Ceny zaczynają się już od 600 zł. Najmniejsze maluchy (już półroczne) ucieszą plastikowe, bezpieczne, antypoślizgowe, kolorowe huśtawki w kształcie zwierząt. Można je montować także w domu. Ważne jest zadbanie o miękką nawierzchnię bezpośrednio pod huśtawką – w razie upadku konsekwencje nie będą tak bolesne jak przy podłożu żwirowym czy asfalcie.

Hamak ułatwi dziecku odpoczynek

Hamaki zapewniają chwilę relaksu i wyciszenia. Jeśli w miejscu, w którym planuje się powiesić konstrukcję brakuje odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie zaczepów, można wybrać hamak ze stelażem, idealny również na otwartej przestrzeni. W okolicy zbiorników wodnych lub przy nagromadzonych zaroślach, w których znajduje się dużo dokuczliwych owadów, najlepiej zamontować moskitierę. Dzięki niej dziecko będzie mogło spokojnie pooglądać książeczkę czy obejrzeć ulubioną bajkę, huśtając się na materiałowym hamaku. Tradycyjne hamaki można kupić już za nieco powyżej 100 zł.

Siedziska – worki wieszane na gałęziach poprawiają postawę i koncentrację

Podwieszane na gałęzi siedziska dla dzieci w formie worków przypominają kokony wyłożone poduszkami. Wykonane są z trwałych, odpornych na wilgoć i promienie UV materiałów. Bujanie się pozytywnie wpływa na zmysł równowagi i wspomaga koncentrację. Produkty tego typu są więc polecane przez organizacje promujące dziecięcą aktywność fizyczną. Certyfikowane wiszące worki to koszt powyżej 300 zł.

Ogrodowe ścianki wspinaczkowe i domowe parki linowe

Starsze dzieci, które potrzebują więcej wyzwań, przepadają za wspinaczkami, bieganiem, pokonywaniem trudności. Atrakcją będą dla nich z pewnością drewniane, kilkumetrowe (zazwyczaj dwu) ścianki wspinaczkowe. Można je zamontować całkowicie prostopadle do podłoża lub nachylić pod kątem, opierając na drewnianym domku lub drabinkach. Jako uchwyty służą przykręcane śrubami różnokolorowe kamienie wspinaczkowe, które uatrakcyjniają wygląd każdej ścianki. Mini park linowy da się stworzyć w ogrodzie także za pomocą drabinki linowej z drewnianych stopni połączonych solidnym sznurkiem, montowanej za pomocą metalowych zaczepów. Jeden moduł kosztuje powyżej 150 zł. Zawieszenie kilku w bliskim sąsiedztwie stworzy ciekawą kompozycję i nowe możliwości kształtowania rozwoju ruchowego każdego dziecka.


Więcej na temat opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53