Reklama

Jeśli facet nie chce się kochać, być może ma zaburzenia erekcji, na które skarży się nawet do 20% mężczyzn. Dodatkowo może cierpieć na stany lękowe bądź depresję. Nie wolno lekceważyć trudności z osiągnięciem wzwodu, gdyż mogą one świadczyć o groźnych chorobach układu krążenia.

Reklama

Według większości kobiet mężczyźni myślą o seksie cały czas i nieustannie mają na niego ochotę. W rzeczywistości natłok obowiązków zawodowych i domowych bardzo ich wyczerpują, przez co coraz rzadziej uprawiają seks.

Zaburzenia erekcji a groźne dla ludzkiego życia choroby

Na zaburzenia wzwodu cierpi nawet do 20% wszystkich mężczyzn (zobacz badania). Ich występowanie jest ściśle powiązane z ogólnym stanem zdrowia. Zapadalność na niemożność osiągnięcia oraz utrzymania wzwodu na tyle długo, aby odbyć stosunek płciowy, rośnie z wiekiem. Zaburzenia erekcji dotykają jednak coraz częściej nawet dwudziestolatków, dopiero rozpoczynających życie seksualne. Dolegliwości te wymagają bezwzględnej konsultacji lekarskiej – umożliwiają bowiem rozpoznanie i leczenie groźnych dla zdrowia i życia chorób układu krążenia. Wskazują na podwyższone ryzyko zgonu w wyniku np. udaru lub ostrego zespołu wieńcowego. Zaburzenia erekcji mogą być również efektem nadużywania alkoholu bądź narkotyków, palenia papierosów, brania leków, otyłości, stresu, braku aktywności fizycznej. Problemy ze wzwodem współwystępują często również z depresją i stanami lękowymi.

Najczęstsze niemedyczne przyczyny braku ochoty na współżycie u mężczyzn

Facet nie chce się kochać, bo:

Reklama
  • do sypialni wkradła się nuda. Partnerka przestała o siebie dbać, seks jest rutynowy, nieciekawy, zawsze w tej samej pozycji, inicjowany jedynie przez mężczyznę lub traktowany przez kobietę w kategoriach kary lub nagrody.
  • Partnerka jest zbyt wyzwolona seksualnie. Zawsze „rządzi” w łóżku, narzuca harmonogram zbliżeń, jest zbyt wulgarna, otwarta, wymagająca, dominująca, nastawiona jedynie na spełnianie jej zachcianek i zaspokajanie jej potrzeb. Zazwyczaj zajmuje wyższe stanowisko niż mężczyzna, zarabia znacznie więcej, nadmiernie kontroluje sytuację, przez co mężczyzna nie czuje się potrzebny i dostatecznie męski.
  • Pomiędzy nim a partnerką występują duże różnice temperamentów. Jeśli kobieta ma ochotę na seks dwukrotnie w ciągu dnia, a mężczyzna jedynie raz na kilka tygodni, może reagować niechęcią do kontaktów fizycznych. Będzie czuł się zmuszany do częstszych stosunków i wykorzystywany.
  • Jest przemęczony codziennością, pochłonięty karierą i zarabianiem pieniędzy. Ma wymagającą pracę, którą zabiera do domu, gdzie czekają na niego kolejne obowiązki.
  • Ma dużo pochłaniających czas i uwagę pasji. Szkoda mu tracić energię na miłosne gierki, uwodzenie partnerki i spędzanie godzin na bardzo częstych łóżkowych igraszkach. Wystarczają mu rzadkie zbliżenia.
  • Boi się, że się nie sprawdzi. Wyzwolenie seksualne kobiet i wzmocnienie ich roli w społeczeństwie sprawiły, że panie są bardzo wymagające w sypialni, wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć (często w pojedynkę). Do rozwinięcia się męskich lęków przed współżyciem mogły przyczynić się również nieudana inicjacja, przeciągająca się abstynencja czy niska samoocena.
  • Nie chce zostać ojcem, a lęk skutecznie paraliżuje jego wszelkie działania.
  • Stracił pracę. W efekcie silnego stresora nie może skupić się na niczym innym, ma kompleksy i stracił pewność siebie.
  • W dzieciństwie przeżył uraz lub wykorzystywanie seksualne albo rodzice nadmiernie rygorystycznie go wychowywali lub podświadomie nie akceptowali potomstwa płci męskiej.
  • Jest uzależniony od masturbacji lub filmów pornograficznych i tylko przy nich może się spełnić.
  • W jego życiu pojawił się nowy obiekt miłości.
  • Od lat wypiera i ukrywa przed sobą i otoczeniem homoseksualizm.

  • Płat czołowy mózgu umożliwia kontrolę zachowania oraz planowanie działań. Płat czołowy mózgu – funkcje i konsekwencje urazów.
  • Do realizacji przepisów dla grupy krwi A wybieraj produkty jak najmniej przetworzone. Na czym polega dieta dla grupy krwi A?
Reklama
Reklama
Reklama