Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mężczyzna mierzy obwód w pasie
© Shakzu/Fotolia.com
Styl życia

Dieta dla mężczyzn, czyli co jeść, żeby odzyskać płaski brzuch?

Mężczyźni, którzy szukają diety na płaski brzuch, mogą sięgnąć po dietę ABS – dostarcza ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Mężczyźni, którzy szukają diety na płaski brzuch, mogą sięgnąć po dietę ABS – dostarcza ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

 

Mężczyźni, którzy pracują nad płaskim brzuchem mogą zastanowić się nad zastosowaniem tzw. diety ABS. W połączeniu z aktywnością fizyczną przyniesie ona efekty.

 

Założenia diety ABS powstały w oparciu o zasady racjonalnego żywienia

Dieta ABS polega na regularnym zjadaniu sześciu posiłków, w które wkomponowane powinny być produkty z którejś z 12 grup produktów:

1. Pełnoziarniste pieczywo i płatki zbożowe.

2. Migdały i orzechy.

3. Oliwa.

4. Owoce leśne.

5. Warzywa strączkowe.

6. Nabiał (odtłuszczone mleko, jogurty, sery twarogi wiejskie).

7 . Zielone warzywa.

8. Płatki owsiane.

9. Jajka.

10. Indyk (i inne chude mięsa).

11. Masło orzechowe bez cukru.

12. Białko serwatkowe.

 

Nieodłącznym elementem diety ABS są również koktajle m.in. na bazie jogurtów naturalnych. Wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie w Tennessee (zobacz badania http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15672113) pokazują, że mężczyźni, którzy włączyli do swojej diety trzy jogurty dziennie w porównaniu z mężczyznami, którzy nie jedli jogurtów, w ciągu 12 tygodni tracili o ok. 81% więcej tłuszczu brzusznego. Podczas diety ABS nie trzeba restrykcyjnie przestrzegać liczenia kalorii, co może być dla wielu mężczyzn dużym ułatwieniem. Dieta pozwala na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zatem dla większości osób jest bezpiecznym sposobem na drodze do płaskiego brzucha.


Co przemawia na niekorzyść diety ABS

 

Dieta ABS jest dietą o wysokiej zawartości białka. Zatem mężczyźni mający problemy zdrowotne (np. związane z funkcjonowaniem nerek) nie powinni decydować się na nią. Przygotowywanie produktów jest dość czasochłonne i wymaga wykorzystania dużej liczby produktów, zatem nakłady finansowe i czasowe również mogą zniechęcić do stosowania diety ABS.

 

Wiele osób w diecie ABS chwali sobie możliwość zrobienia małego wyjątku od zaleceń diety – raz w tygodniu można sięgnąć po produkty, których w pozostałych sześciu dniach nie było w jadłospisie. Taka forma ulgowego dnia pomaga w utrzymaniu zaleceń przez większość tygodnia.


truskawki i jagody
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jaka dieta jest dobra na mięśnie brzucha? Jogurt na płaski brzuch
Płaski brzuch to cel wielu osób i decydują się one na drakońskie diety i mordercze ćwiczenia, aby ten cel osiągnąć. Okazuje się jednak, że wypracowaniu płaskiego brzucha służą diety oparte o zasady racjonalnego sposobu odżywiania.

Płaski brzuch to cel wielu osób i decydują się one na drakońskie diety i mordercze ćwiczenia, aby ten cel osiągnąć. Okazuje się jednak, że wypracowaniu płaskiego brzucha służą diety oparte o zasady racjonalnego sposobu odżywiania. Ustalenie godzin posiłków i ułożenie jadłospisu W diecie na mięśnie brzucha posiłki powinny być regularne (jedzone co 3 godziny), zatem w ciągu dnia należy zjeść od 5 do 6 posiłków. Obfite dania powinny być przeplatane lekkimi przekąskami. Systematyczne dostarczanie organizmowi składników odżywczych nie tylko zapobiega powstawaniu napadów wilczego głodu, ale również przyspiesza metabolizm .   Błędne jest myślenie wielu osób, że ograniczenie liczby posiłków pomoże im schudnąć – wprost przeciwnie, spowolni to metabolizm, przez co proces chudnięcia będzie wolniejszy. Na etykietach produktów znajdują się informacje na temat składu i zawartości odżywczej, co pomoże zaplanować posiłki zgodne z zapotrzebowaniem kalorycznym i zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Istotne, aby pamiętać też o właściwym nawodnieniu organizmu. Przyjmuje się, że na każdy kilogram masy ciała trzeba dostarczyć w ciągu dnia 30 mililitrów płynów. Dobrze również zwrócić uwagę na indeks glikemiczny poszczególnych produktów, gdyż te z wyższym indeksem glikemicznym powodują wyrzut do krwi dużej ilości insuliny, przez co nadmiar glukozy wiązany jest w tkance tłuszczowej. Produkty w zdrowym jadłospisie to te naturalne i nieprzetworzone. Włączenie do diety koktajli Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie w Tennessee mężczyźni, którzy włączają do swojej diety trzy jogurty tygodniowo (a jogurty są wspaniałą bazą do koktajlu) w ciągu 12 tygodni tracą w stosunku do osób niespożywających jogurtów o 81% więcej brzusznego tłuszczu . Zatem jogurt zblendowany na przykład z ulubionymi owocami może być jednym z...

Kobieta wykonuje ćwiczenia na brzuch
© vadymvdrobot/Fotolia.com
Styl życia
Jak uzyskać płaski brzuch w miesiąc?
Idealny brzuch w ciągu miesiąca można uzyskać dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, wykluczeniu cukru i regularnym ćwiczeniom.

Idealny brzuch w ciągu miesiąca można uzyskać dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, wykluczeniu cukru i regularnym ćwiczeniom.   Połączenie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych pozwoli szybko zobaczyć efekty na brzuchu. Z pomocą przychodzi na przykład dieta ABS i zestaw ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową i budujących mięśnie. Przykłady ćwiczeń pomagających uzyskać idealny brzuch Pierwsza propozycja: Usiądź na podłodze, wyprostuj nogi. Ręce wyciągnij do góry, a tułów odchyl lekko w tył. Unieś nogi nad podłogę na wysokość 3-4 centymetrów. Kolana przyciągnij do klatki piersiowej jednocześnie obejmując je rękami. Wróć do pozycji z nogami wyprostowanymi lekko nad podłogę i rękami w górze. Powtórz ćwiczenie 25 razy.   Druga propozycja: Połóż się na plecach. Unieś nogi i ugnij je w kolanach pod kątem prostym. Stopy powinny być splecione, a dłonie umieszczone za głową. Unoś tułów, tak, aby od ziemi odrywały się barki. Odcinek lędźwiowy powinien zostać na podłodze. Pracuj mięśniami brzucha , nie ciągnij głowy za pomocą rąk. Powtórz ćwiczenie 45 razy.   Trzecia propozycja: Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach. Ręce skrzyżuj na klatce piersiowej. Z pomocą mięśni brzucha unoś barki raz w lewą, raz w prawą stronę, skręcając tułów. Lędźwiowy odcinek kręgosłupa powinien pozostać na podłodze. Powtórz ćwiczenie 20 razy.   Ćwiczenia należy wykonywać przynajmniej 4 razy w tygodniu.   Należy pamiętać, aby w trakcie miesiąca w walce o płaski brzuch zadbać przede wszystkim o zdrowie – dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych , a ćwiczenia wykonywać rozważnie i z uwzględnieniem własnych możliwości. Same ćwiczenia to za mało, żeby cieszyć się idealnymi...

papryka
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jakie produkty powinny jeść osoby o grupie krwi B?
Osoby o grupie krwi B mogą sięgać zarówno po mięsa i ryby, jak i nabiał i produkty zbożowe. Wyeliminować powinny natomiast większość orzechów i pestek.

Osoby o grupie krwi B mogą sięgać zarówno po mięsa i ryby, jak i nabiał i produkty zbożowe. Wyeliminować powinny natomiast większość orzechów i pestek.   Zgodnie z założeniami autorów diety zgodnej z grupą krwi , każda z grup (A, B, AB i 0) ma lepsze predyspozycje do trawienia określonych pokarmów, a z innymi radzi sobie gorzej. Osoby z grupą krwi B to koczownicy Dzięki zmianie warunków życia na koczownictwo, osoby o grupie krwi B są równie dobrze przystosowane do zjadania produktów pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Spośród czterech grup krwi to właśnie grupa B ma najmniej restrykcyjne przykazania dietetyczne . Produkty wskazane dla osób z grupą krwi B Zgodnie z zaleceniami diety koczownicy mogą śmiało sięgnąć m.in. po jagnięcinę, dziczyznę i baraninę, jak również po ryby: makrelę, szczupaka, dorsza, łososia czy pstrąga. W ich diecie powinny znaleźć się też produkty nabiałowe: jogurty , mleko i sery (feta, mozzarella, owczy). Z produktów zbożowych polecane są m.in.: otręby, owsianka, mąka ryżowa, wafle ryżowe i pieczywo chrupkie. Owoce i warzywa zalecane dla osób z grupą krwi B to m.in. kapusta biała i czerwona, brokuły, buraki, bakłażan i papryka oraz banany, winogrona, śliwki i ananasy. Produkty niezalecane osobom z grupą krwi B Pomimo dużej dowolności wyboru produktów również osoby z grupą krwi B powinny wyeliminować ze swojej diety określone pokarmy . Będą to na przykład kurczak i pomidory. Zgodnie z zaleceniami diety osoby te powinny raczej wykluczyć ze swojej diety większość orzechów i pestek, zatem produkty zakazane to m.in. pestki z dyni i słonecznika, pistacje, orzechy nerkowca, sezam czy masło orzechowe.   Dietetycy przestrzegają przed dietami, które związane są z eliminowaniem z jadłospisu określonych wartościowych produktów, gdyż przy długotrwałym stosowaniu się do zaleceń takiej...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner