Żona Emiliana Kamińskiego postanowiła spełnić jego wolę i idąc śladami jego nauki, profesjonalnie zagrała w spektaklu, który odbył się kilka po śmierci aktora. Podczas sylwestrowego wydarzenia nie zabrakło także wzruszającej przemowy żony oraz syna zmarłego artysty.

Reklama

Sylwestrowy spektakl w teatrze Emiliana Kamińskiego. Poruszające słowa Justyny Sieńczyłło i Kajetana Kamińskiego.

W minione święta Bożego Narodzenia polski show-biznes obiegła bardzo smutna informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego. Wiadomość ta pojawiła się m.in. na facebookowym profilu Teatru Kamienica, którego wspaniały artysta był założycielem. Aktor i reżyser niestety przegrał walkę z ciężką chorobą. Czwartego stycznia odbędzie się jego pogrzeb.

Ostatnio żona i siostra Emiliana Kamińskiego wydały wzruszające oświadczenie. Wówczas najbliższe kobiety w jego życiu opowiedziały o profesjonalizmie, jakim zawsze wykazywał się Emilian Kamiński: teatr musi grać i najważniejsza jest publiczność - to była jego dewiza. Justyna Sieńczyłło i Dorota Kamińska wyznały również, że Emilian Kamiński na pewno życzyłby sobie, żeby spektakle w jego teatrze Kamienica odbywały się zgodnie z planami. Tak też się stało i zarówno żona, jak i siostra zmarłego aktora pomimo bardzo trudnego momentu, zdecydowały się wystąpić na deskach teatru.

Viphoto/EAST NEWS

Zobacz także: Ujawniono ostatnią wolę Emiliana Kamińskiego: "W związku z wieloma zapytaniami informujemy..."

W Sylwestra w teatrze Emiliana Kamińskiego wszystkie spektakle odbyły się zgodnie z planem. Szczególny jednak okazał się spektakl na Scenie Elitarnej. W repertuarze znalazł się "Tresowany mężczyzna", w którym występowała ukochana zmarłego aktora, Justyna Sieńczyłło. Występ zaczął się nietypowo, bo od przemówienia Kajetana Kamińskiego - sana Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło:

Zobacz także

- Czasy są trudne. Widać to na każdym kroku i trudno od tego uciec. Mój ojciec miał jedna zasadę, którą zalecał stosować w takich momentach: nie jęczeć, robić swoje, cieszyć się z tego, co się ma. Ojciec na pewno chciałby, żeby państwo dobrze bawili się tego wieczoru. Żeby w państwa życiu było dużo miłości, dużo ciepłych kontaktów z bliskimi osobami. Tego państwu życzę. I jeszcze: oby następny rok był lepszy niż ten - powiedział Kajetan Kamiński.

TRICOLORS/East News

Zobacz także: Oni odeszli w 2022 roku. Te gwiazdy pożegnaliśmy w ciągu ostatniego roku

Następnie przemówiła ukochana żona Emiliana Kamińskiego, Justyna Sieńczyłło:

- Zawsze mówiłeś, że życie jest największą wartością. Dziś wieczorem w naszym teatrze celebrujemy życie za sprawą całego wachlarza teatralnych emocji. Tak, jakbyś chciał - dodała aktorka.

Reklama

A następnie rozpoczął się spektakl, w którym żona zmarłego aktora perfekcyjnie odegrała swoją rolę, podobnie jak inni aktorzy.

AKPA
TRICOLORS/East News
Reklama
Reklama
Reklama