Posłowie ujawnili swoje majątki. Wśród nich również debiutanci - jak Paweł Kukiz i Piotr Liroy Marzec. W oświadczeniach majątkowych muszą ujawnić wszystko - dochody, oszczędności, kredyty, wartościowe przedmioty. Co mają?

Reklama

Co ma Paweł Kukiz?

Z oświadczenia majątkowego wynika, że z gotówką u Pawła Kukiza dość krucho, przynajmniej jak na gwiazdę rocka - środki w złotówkach to 15 tys. W walutach obcych w ogóle nie posiada.

Nie znaczy to jednak, że jest biedakiem. Według deklaracji ma dom, a właściwie 450-metrowe domiszcze o wartości 1,5 miliona zł!

Zobacz także

Przy nim drobiazgiem jest należące również do niego i warte 350 tys. zł 36-metrowe mieszkanie, czy 0,6 hektara łąki. Całości majątku dopełnia samochód Audi Q7 z 2009 roku, wart ok. 150 tys. zł.

Całkiem pokaźna jest również lista kredytów pana posła: hipoteczny na 600 tys. i dwa gotówkowe po 100 tys.

Dochody przed wejściem do Sejmu ciężko nazwać skromnymi, ale nie są też szaleńczymi zarobkami wielkich gwiazd. Z “działalności artystycznej i praw autorskich” w ubiegłym roku uzyskał 324,5 tys. zł.

Co ma Liroy?

Dla kolegi z sejmowego klubu Kukiza - Piotra Liroya Marca, robota w Sejmie to wręcz marzenie. Kilkanaście tysięcy zł miesięcznie pensji zdecydowanie poprawi budżet byłego rapera. W ubiegłym roku jego miesięczny dochód ledwo przekraczał 1700 zł

Choć jest prezesem zarządu firmy DEF Entertainment, majątku nie zgromadził wiele. 25 tys. w gotówce i 63 tys. kredytu na auto. To wszystko.

Na szczęście teraz już stać go na bardziej obfite zakupy

Reklama

Według stron sejmowych, wysokość uposażenia poselskiego wynosi obecnie 9892,30 zł brutto. Do tego dochodzi dieta parlamentarna - w wysokoście 25 proc. uposażenia. Obecnie jest to 2473,08 zł brutto. Mało czy dużo?

Reklama
Reklama
Reklama