Liroy i Paweł Kukiz witają się
East News

Jaki majątek zgromadzili nowi posłowie? Kukiz ma wielki dom i długi. A Liroy? Oj zdziwicie się...

Liroy i Paweł Kukiz witają się
East News

Posłowie ujawnili swoje majątki. Wśród nich również debiutanci - jak Paweł Kukiz i Piotr Liroy Marzec. W oświadczeniach majątkowych muszą ujawnić wszystko - dochody, oszczędności, kredyty, wartościowe przedmioty. Co mają?

Co ma Paweł Kukiz?

Z oświadczenia majątkowego wynika, że z gotówką u Pawła Kukiza dość krucho, przynajmniej jak na gwiazdę rocka - środki w złotówkach to 15 tys. W walutach obcych w ogóle nie posiada.

Nie znaczy to jednak, że jest biedakiem. Według deklaracji ma dom, a właściwie 450-metrowe domiszcze o wartości 1,5 miliona zł!

Paweł Kukiz w krawacie w groszki
East News

Przy nim drobiazgiem jest należące również do niego i warte 350 tys. zł 36-metrowe mieszkanie, czy 0,6 hektara łąki. Całości majątku dopełnia samochód Audi Q7 z 2009 roku, wart ok. 150 tys. zł.

Całkiem pokaźna jest również lista kredytów pana posła: hipoteczny na 600 tys. i dwa gotówkowe po 100 tys.

Dochody przed wejściem do Sejmu ciężko nazwać skromnymi, ale nie są też szaleńczymi zarobkami wielkich gwiazd. Z “działalności artystycznej i praw autorskich” w ubiegłym roku uzyskał 324,5 tys. zł. 

Co ma Liroy?

Dla kolegi z sejmowego klubu Kukiza - Piotra Liroya Marca, robota w Sejmie to wręcz marzenie. Kilkanaście tysięcy zł miesięcznie pensji zdecydowanie poprawi budżet byłego rapera. W ubiegłym roku jego miesięczny dochód ledwo przekraczał 1700 zł

Liroy podczas pierwszego posiedzenia Sejmu
East News

Choć jest prezesem zarządu firmy DEF Entertainment, majątku nie zgromadził wiele. 25 tys. w gotówce i 63 tys. kredytu na auto. To wszystko.

 

Na szczęście teraz już stać go na bardziej obfite zakupy

Liroy z zakupami

 

Według stron sejmowych, wysokość uposażenia poselskiego wynosi obecnie 9892,30 zł brutto. Do tego dochodzi dieta parlamentarna - w wysokoście 25 proc. uposażenia. Obecnie jest  to 2473,08 zł brutto. Mało czy dużo?

Więcej na temat Liroy Paweł Kukiz
Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22