Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Ofiary w zamachu w Nicei
Eastnews
Newsy

Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei. Marzena i Magdalena były siostrami. Nowe informacje z Francji

Pojechały w czwórkę, dwie zabił zamachowiec!

Zamach terrorystyczny we Francji! Szokujące informacje z Nicei. Wielka ciężarówka wjechała w świętujący tłum ludzi. Policja potwierdza, że nie żyją 84 osoby, a 100 jest rannych! Sky News podaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest dziesięcioro dzieci. Zamachowiec został zastrzelony przez policję. W ciężarówce, którą jechał znaleziono broń palną i granaty. 

 

Rozenek bardzo przeżyła zamach w Nicei: "Mam przyjaciół w Nicei, mój brat mieszka we Francji" WIDEO

Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei

Wiadomo, że w zamachu zginęły dwie Polki. O śmierci dwóch mieszkanek Krzyszkowic koło małopolskich Myślenic poinformował na stronie internetowej Urzędu Miasta Myślenice burmistrz Maciej Ostrowski. Jak podaje Onet.pl, Polki były siostrami. Już wiadomo, że jest z nich, Marzena Ch. miała 21 lat, druga - Magdalena Ch., 20 lat. Razem z nimi we Francji była także ich starsza siostra - 23-letnia Dorota, która przeżyła zamach. Jedna z sióstr, przed zamachem, napisała:

Super jest. Chyba tu zostanę.

AKTUALIZACJA - czy Polska jest bezpieczna?

Po zamachu w Nicei, eksperci twierdzą, że ta sytuacja wpłynie na organizację Światowych Dni Młodzieży i na pewno odciśnie na nich piętno. Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie w naszym kraju? Antoni Macierewicz zapewnia, że nie ma czego się bać i jesteśmy bezpieczeni.

Podjęliśmy wszystkie możliwe działania, aby Polska była bezpieczna i aby żadne tego typu zagrożenia nie mogły zostać skierowane przeciwko Polakom. Nie ma żadnych podstaw do niepokoju, wszystkie służby są w stanie najwyższej gotowości, mówił przed ambasadą Francji minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

 

Atak terrorystyczny w Nicei - ciężarówka wjechała w tłum ludzi

Dantejskie sceny na ulicach Nicei, pięknej miejscowości na południu Francji. W wielotysięczny tłum ludzi świętujących Dzień Bastylii wjechała rozpędzona ciężarówka. Tak się zaczął atak terrorystów - wideo:

Na kolejnym wideo widzimy moment, gdy ciężarówka wjeżdża w tłum:

 

Według świadków auto jechało z szybkością 60-70 km/h. Wjeżdżając w tłum, kierowca przyspieszył. Według relacji świadków, jechał tak przebijając się przez zatłoczoną promenadę nawet 2 kilometry! Pojawiały się też doniesienia, że kierowca ciężarówki po zatrzymaniu auta strzelał do ludzi. Lokalne władze potwierdziły dotąd 73 ofiary. Ale ich liczba prawdopodobnie wzrośnie.

Reporterzy donoszą o ciałach leżących na ulicy. Jest też mnóstwo rannych. Wiadomo, że kierowca ciężarówki został zastrzelony. W ciężarówce znaleziono broń i amunicję, również granaty. Zagraniczne media podają, że wśród ofiar zamachu w Nicei może być dwóch Polaków. 

 

Zamach w Nicei - kim jest zamachowiec?

Według pierwszych informacji mediów, zamachowiec to 31-letni mieszkaniec Nicei tunezyjskiego pochodzenia. W ciężarówce znaleziono jego dowód osobisty. Jak podaje "The Guardian" mężczyzna był znany francuskiej policji, znajdował się na liście  służb wywiadowczych, dopuszczał się kradzieży i przemocy. W nocy zginął na miejscu. Dziennik "Daily Mail" podał, że krótko przed atakiem sprawca miał być zatrzymany przez policję. Gdy spytali go, dlaczego jedzie w stronę imprezy ciężarówką, powiedział funkcjonariuszom, że wiezie lody.

 

Poruszające zdjęcia ucieczki ludzi z miejsca tragedii:

 

To ta ciężarówka wjechała w świętujący tłum:

Zamach w Nicei
East NewsEast News

Na szybie ciężarówki widać ślady po kulach:

Zamach w Nicei
East News

Władze donoszą o co najmniej setce rannych:

Zamach w Nicei
East NewsEast News

Zamach w Nicei
East News

Na ulicach Francji znów sceny rozdzierające serce...

Zamach w Nicei
East News

 

Zamach w Nicei w Dzień Bastylii 

 

14 lipca to wielkie francuskie święto narodowe - Dzień Bastylii. Francuzi obchodzą rocznicę zburzenia  Bastylii podczas Rewolucji Francuskiej, jako symbolu ucisku. Tego dnia zbierają się na paradach i pokazach sztucznych ogni. W Nicei było mnóstwo turystów, rodzin z dziećmi. Burmistrz miasta zaapelował do wszystkich, by pozostali w domach. Policja obawia się, że terroryści mogą jeszcze zaatakować hotele pełne turystów.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Andrzej Duda w niebieskim garniturze
Newsy
Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"
Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei! 14 lipca doszło do dramatycznych wydarzeń we Francji! Wielka ciężarówka wjechała w świętujący tłum ludzi. Policja potwierdziła, że nie żyją 84 osoby, a 100 jest rannych! Kierowca ciężarówki został zastrzelony, a w samochodzie znaleziono granaty i broń palną. Niestety do Polski dotarły też inne smutne informacje o tym, że w zamachu w Nicei zginęły też dwie Polki - Magda Ch. i Marzena Ch. Dziewczyny były siostrami i pochodziły z małej miejscowości nieopodal Krakowa - Krzyszkowice. Razem z 20-latką i 21-latką była ich trzecia siostra, 23-letnia Dorota, która uniknęła śmierci. Ich ojciec jest w bardzo złym stanie, a głos w sprawie zamachu w Nicei zabrał prezydent Andrzej Duda, który przekazał słowa otuchy dla ojca Magdy i Marzeny: Chciałem złożyć wyrazy współczucia poszkodowanym, rodzinom tych, którzy zginęli. Trudno wczuć się w ten ból, który odczuwają. Jest niestety bardzo prawdopodobne, że zginęły dwie Polki. Magda i Marzena, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę. Chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim - mówił na antenie TVN24. Andrzej Duda o zamachu w Nicei Prezydent jest wyraźnie poruszony tym, co dzieje się na świecie. W swoim przemówieniu nie krył tego, jak bardzo ta sprawa go dotknęła i jak bardzo współczuje rodzinom ofiar. Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady. Nie ma innego sposobu na tego typu akty, nie ma innego sposobu na terroryzm - tylko jedność. Tylko to, żeby pozostawać we wspólnocie, wspólnie walczyć o utrzymanie naszych wartości, o to, żeby istniały. Bez zemsty - nie można się zachowywać tak jak ci, którzy zabijają ludzi, tylko po prostu...

Ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. 12 osób nie żyje, a 48 jest rannych
East News
Newsy
NOWE FAKTY w sprawie tragedii w Berlinie: 12 osób nie żyje, wśród ofiar jest Polak!
To mógł być zamach terrorystyczny!

Liczba ofiar śmiertelnych tragedii w Berlinie wzrosła do 12 osób. Rannych jest kolejnych 48 osób. W poniedziałkowy wieczór ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w  w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Kierowca auta zatrzymał się i zaczął uciekać. Domniemany sprawca został schwytany. W samochodzie znaleziono ciało innego mężczyzny. To Polak, który przyjechał ciężarówką do Berlina służbowo i czekał na rozładunek. W momencie zamachu mężczyzna nie żył. Kontakt z nim stracono kilka godzin przed tragedią. Niemiecka policja podejrzewa, że samochód mógł zostać skradziony - podaje portal tvn24.pl.    Zobacz też:   Ciężarówka wjechała w jarmark w Berlinie! 9 zabitych, ponad 50 rannych WIDEO   Na razie nie jest znana narodowość sprawcy zdarzenia. Mówi się, że może on być Afgańczykiem lub Pakistańczykiem. Lokalna policja jest zdania, że to mógł być zamach terrorystyczny. Trwa usuwanie ciężarówki z miejsca zdarzenia. Niemieckie radio RBB podaje natomiast rano, że kierowca jest notowanym wcześniej przez policję Pakistańczykiem. Mężczyzna miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 roku w Bawarii.    Jak zginął Polak w wypadku w Berlinie? Niemiecka policja podaje, że Polak, który był pasażerem, został zastrzelony. Właściciel  firmy transportowej z Gryfina, do której należała ciężarówka, zidentyfikował ciało swojego pracownika i kuzyna. Jak mówi Ariel Żurawski, widać, że kierowca stawiał bronił się:   Na zdjęciu była sama twarz mojego kuzyna. Były widoczne rany kłute. Było widać, że walczył. Twarz była cała opuchnięta, zakrwawiona. O tym ranach postrzałowych dowiedziałem się od policji - nie dość, że był cały podźgany, to jeszcze zastrzelony - mówi Ariel Żurawski w rozmowie z RMF24.pl .   Przeczytaj:  PILNE! Zamachowiec ukradł...

Zamachowiec rozjechał 9 ludzi na jarmarku świątecznym w Berlinie?! ZDJĘCIA z miejsca zdarzenia
EastNews
Newsy
Dramat w Berlinie! Nie żyje 12 osób! Zobaczcie najnowsze informacje!
Dramatyczne zdjęcia!

Do tragedii doszło w poniedziałkowy wieczór około godziny 20.15 w dzielnicy Berlina Charlottenburg. Ukradziona ciężarówka wjechała w tłum ludzi odwiedzających świąteczny jarmark. Dwanaście osób nie żyje, ponad 50 osób jest rannych - potwierdza niemiecka policja.     W chwili tragedii w kabinie znajdowały się dwie osoby. Kierowca ciężarówki (zamachowiec) przed zamachem był w muzułmańskiej dzielnicy, tuż po zamachu uciekł, ale policja już go znalazła. Jak podaje agencja dpa to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca.    W tirze znaleziono zwłoki drugiego mężczyzny - jak podaje CNN, to zwłoki Polaka, który wyjechał do Berlina z Polski - i to właśnie jemu ciężarówka została ukradziona. Niemiecka policja potwierdziła obywatelstwo Polaka.    Jeszcze nie wiadomo, czy był to wypadek czy zamach terrorystyczny, jednak to do tej drugiej wersji przekonany jest rzecznik policji.  TVN24 dodzwonił się do właściciela firmy transportowej Ariel Żurawski, który potwierdził, że jego pracownik rzeczywiście wyjechał ciężarówką z Polski. Dodatkowo żona zmarłego Polaka potwierdziła, że nie ma z mężem kontaktu od godziny od 16.    Zobacz też:  Ciężarówka wjechała w jarmark w Berlinie! 12 zabitych, ponad 50 rannych WIDEO   Świadkowie tragedii twierdzą, że tir wjechał w jarmark i pokonał trasę około 50 metrów, tratując po drodze ludzi.    Na świątecznym jarmarku na placu Breitschiedplatz każdego roku spotykają się setki tysięcy ludzi, którzy chcą się napawać świątecznym klimatem.   Zobacz też:  "Makabra! Samolot złamał się na dwie części" Dlaczego doszło do tragedii? 76 osób nie żyje. WIDEO​   Najnowszej informacje z Berlina:   Zobacz:  NOWE FAKTY w sprawie tragedii w Berlinie: 12 osób nie żyje, wśród...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner