Agnieszka Szulim i stacja TVN muszą przeprosić za słowa, które padły w programie "Na Jezykach" na temat Pawła Rabczewskiego. To jednak nie wszystko! Dziennikarka i stacja muszą też zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczynienia ojcu artystki oraz wpłacić kolejne 25 tysięcy złotych na cel społeczny - jeden z ośrodków miejskich w Ciechanowie.

Reklama

Wyrok dla Agnieszki Szulim w sprawie naruszenia dóbr osobistych rodziców Dody

Sprawa sądowa pomiędzy rodzicami Dody a Agnieszką Szulim to jeden z najgorętszych tematów od długiego czasu. Na finał tej sprawy czekali fani i Dody, i dziennikarki. A zaczęło się od tego, że w programie "Na Językach" wyemitowano materiał o nieślubnej córce Pawła Rabczewskiego. Paweł i Dorota Rabczewscy uznali, że Agnieszka Szulim - prowadząca program "Na językach" - nie miała prawa emitować materiału o ich prywatnych sprawach, gdyż nie są osobami publicznymi. W piątek ta sprawa dobiegła końca, a Doda poinformowała o wygranej rodziców na Facebooku. Jaki dokładnie brzmi wyrok?

Dziś zapadł wyrok w sprawie o naruszenie dóbr osobistych, w której Paweł Rabczewski pozwał panią Agnieszkę Szulim oraz stację TVN. Sąd nakazał zarówno pani Agnieszce, jak i stacji TVN opublikowanie przeprosin za słowa, które padły w programie "Na Językach" pod adresem pana Pawła i i sytuacji związanej z jego potomstwem. Przeprosiny w formie oświadczenia mają trwać minimum 20 sekund, zajmować całą powierzchnię ekranową i zostać wyemitowane przed programem "Na Językach". Dodatkowo, pani Szulim i TVN zostali zobowiązani do wypłacenia 25 tysięcy zadośćuczynienia panu Rabczewskiemu oraz wpłacenia kolejnych 25 tysięcy na cel społeczny - w tym wypadku jeden z ośrodków miejskich w Ciechanowie. Wyrok nie jest prawomocny i można spodziewać się apelacji ze strony pani Szulim i TVN-u, ale myślę, że sąd drugiej instancji podtrzyma ten wyrok - czytamy na fakt.pl. wypowiedż Bartosza Czupajło, prawnika Wandy i pawła Rabczewskich.

Wciąż trwa proces Agnieszki Szulim przeciwko Dodzie - dotyczy on pobicia podczas jednej z imprez w Chorzowie. Oczywiście wyrok w sprawie rodziców Dody nie ma znaczenia dla tej sprawy. A i w tej wygranej przez Rabczewskich na pewno Agnieszka Szulim się odwoła.

Zobacz: Mamy zdjęcia z rozprawy! Tak wyglądało spotkanie Dody i Szulim w sądzie

Zobacz także

Agnieszka Szulim musi przeprosić rodziców Dody

Agnieszka Szulim musi zapłacić też karę

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama