Party Stories
Wojciech Fibak
Party (12/2013)
Newsy

Wojciech Fibak broni dobrego imienia

Czy ostatnia afera zniszczy legendę legendarnego tenisisty?

Poniedziałek 3 czerwca tego roku był jednym z najgorszych dni w jego życiu. Tego dnia Wojciech Fibak (61), legenda polskiego tenisa, człowiek cieszący się powszechnym szacunkiem, mający opinię wyrafinowanego konesera dzieł sztuki i bywalca najznakomitszych salonów na całym świecie, stracił to, na co pracował całe życie. Od tego dnia Polacy nie mówią już o tym, że jest eleganckim dżentelmenem, człowiekiem sukcesu, który przyjaźni się z wielkimi gwiazdami. Teraz zastanawiają się, jak wygląda inna, mniej chlubna strona jego życia. A wszystko zaczęło się od szokującego tekstu w tygodniku „Wprost”.

Chytry plan

Redakcja tego pisma postanowiła sprawdzić, ile prawdy jest w krążących po Warszawie plotkach o tym, że Fibak poza prowadzeniem galerii sztuki na Krakowskim Przedmieściu ma jeszcze jedno, nieoficjalne zajęcie: wyszukuje swoim bogatym znajomym młode, atrakcyjne kobiety do towarzystwa. Żeby ustalić, czy „stajnia Fibaka” (tak złośliwi nazywali dziewczyny poznawane z wpływowymi biznesmenami) istnieje naprawdę, dziennikarka „Wprost” sięgnęła po prostą prowokację. Wysłała Fibakowi SMS, w którym zapytała go, czy „pomaga dziewczynom poznać i zarobić przy poznawaniu miłych panów”, i zasugerowała, że jest zainteresowana znajomością z takim bogatym panem. Fibak oddzwonił już następnego dnia, zaprosił ją do swojej galerii i już podczas pierwszego spotkania „zeswatał” ją ze swoim zamożnym przyjacielem, który od lat mieszka za granicą. „On ma gest. Zawsze wam coś da, coś wam kupi. Im jesteście milsze, im mniej chcecie, tym więcej dostaniecie”, wyjaśniał dziewczynie i jej koleżance, jak mają się zachowywać w trakcie spotkania z jego bogatym znajomym.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Paulina Młynarska o Wojciechu Fibaku
Akpa/ONS
Newsy
Młynarska ostro o aferze Fibaka: Mentalność dziwkarzy
Dziennikarka nie przebiera w słowach

Chociaż Wojciech Fibak to legendarny polski tenisista, milioner i właściciel galerii sztuki to w show-biznesie zaistniał na nowo z nieco innej strony. Po głośnej publikacji tygodnika "Wprost" na temat "pomagania miłym dziewczynom w poznawaniu miłych panów" przyszyto mu budzącą kontrowersje metkę. W tej sprawie głos zabrało kilka postaci z show-biznesu i opinie są tradycyjnie podzielone. Niektórzy stają w obronie słynnego milionera i nie szczędzą słów krytyki pod adresem redaktora naczelnego tygodnika i autorki artykułu, inni zaś nie zostawiają na Fibaku suchej nitki. Do tego drugiego grona należy Paulina Młynarska . Poproszona o komentarz w sprawie broniących Fibaka, dziennikarka nie ma złudzeń:   Niektórzy mężczyźni zaciekle bronią Fibaka i to nie znaczy, że oni uczestniczą w tym procederze. To znaczy, że poczuli się zagrożeni. Wielu panów uważa, że fajnie jest, gdy takie młode dziewczyny lecą na pieniądze, handlując własnym ciałem. To się nazywa mentalność dziwkarzy - podsumowała ostro w "Show". Przypomnijmy, że jedną z bohaterek afery jest Kate Rozz. Według Joanny Przetakiewicz, była "żona" Adamczyka zasługuje teraz na "wielkie wsparcie" .

Majątek Wojciecha Fibaka
ONS
Newsy
Fibak rozwiódł się z żoną! Co z milionowym majątkiem pary?
Dom w Nowym Jorku, apartament w Monako...

Wojciech Fibak to jeden z najsłynniejszych polskich sportowców i utytułowany tenisista. Jednak w przeciągu ostatniego roku jego nazwisko przewijało się kontekście skandalu obyczajowego, spekulowano też o rozpadzie małżeństwa Fibaka. W pewnym momencie jednak wydawało się, że związek z Olgą Fibak przetrwa. Przypomnijmy: Małżeński kryzys zażegnany? Tak Fibak spędza popołudnie z rodziną w cyrku Okazuje się, że małżeństwa nie udało się uratować. Jak informuje "Super Express", Wojciech i Olga Fibakowie rozwiedli się i po trwających kilka miesięcy rozprawach, w końcu udało się sformalizować rozstanie.  Tabloid dodaje, że rozprawa była czystą formalnością, bowiem byli już małżonkowie ustalili wszystkie szczegóły odpowiednio wcześniej, w tym m.in. te dotyczące podziału ogromnego majątku. Zobacz: Fibak dzieli milionowy majątek. Co może stracić?   W końcu jednak udało się. Na czwartej sprawie Wojciech się zjawił i Olga dopięła swego. Fibakowie nie są już małżeństwem. Byli małżonkowie mieli wszystko ustalone niemal od roku. Nie orzekano o winie. Kwestie majątkowe też nie były przedmiotem sporu. Para miała podpisaną rozdzielność majątkową. Alimenty na córkę Ninę (7 l.) zostały ustalone na 10 tys. zł miesięcznie. Dziewczynka zostaje z matką, ale może często widywać się z tatusiem - donosi "Super Express". Para była ze sobą 12 lat. Myślicie, że zobaczymy niebawem Fibaka w towarzystwie nowej ukochanej czy będzie unikał mediów? Zobacz: Kate Rozz skomentowała aferę z Wojciechem Fibakiem

Wojciech Fibak gościł Huhg Granta
ONS
Newsy
Najwięksi hollywoodzcy gwiazdorzy mieszkali u Fibaka. Wizyta jednego z nich mocno się przedłużyła
Słynny tenisista chwali się znajomościami

Choć Wojciech Fibak jest jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów na świecie, częściej mówiło się o skandalach obyczajowych z jego udziałem, niż o sukcesach sportowych. Wszystko za sprawą głośnego rozwodu z młodszą żoną. P rzypomnijmy: Fibak rozwiódł się z żoną! Co z milionowym majątkiem pary? Wczoraj Fibak pojawił się "Kulisach sławy" w programie Uwaga. S portowiec opowiadał o swoim niezwykle luksusowym życiu, jednak najciekawsze były anegdoty z udziałem gwiazd Hollywood, które dobrze znał i gościł u siebie w domach . Tenisista ma kilka domów, a jeden z nich znajdował się w Paryżu. To tam przyjeżdżał m.in. Hugh Grant . Aktor siedział o Wojciecha czasami nawet dwa tygodnie: On często, gdy byłem w Stanach, przyjeżdżał do domu paryskiego i tam potrafił miesiąc czy dwa mieszkać. J eździł na moim rowerze na zakupy, w czapeczce, żeby wszyscy go nie poznali . - opowiada Fibak może poszczycić się również zdjęciami z księciem Albertem z Monako czy Nicolasem Sarkozym: Mieszkałem wiele lat w Paryżu, Nowym Jorku, no i tenis otwierał różne furtki, jeszcze do tego kolekcjonowałem sztukę, także udało się poznać wiele ciekawych postaci. Tu widzę Robert De Niro u moich rodziców, próbuje jakieś specjały przygotowane przez moją mamę. - mówi Potwierdza to słynny łyżwiarz, Mariusz Czerkawski, który dobrze zna Fibaka: Miałem być okazję na jego urodzinach w Hamptons na Long Island. Była Stephanie Seymour czy Robert De Niro, przychodzili i witali się z nim. - przekonuje Tenisista opowiedział również o relacji, jakie łączą go z byłymi żonami: Harmonia panuje w tych wszystkich związkach. Nigdy nie było żadnych dysonansów, kłótni czy niczego takiego. Jeżeli tylko, to było wymysłem jakiejś prasy kolorowej. - komentuje Prawdziwe światowe życie. Zobacz:...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner