Dowodem choroby Władimira Putina ma być jego sztywna, prawa ręka i dziwny sposób chodzenia. Pojawiające się w sieci filmiki budzą coraz więcej wątpliwości co do tego, czy aby na pewno prezydent Federacji czuje się dobrze. Choć niektórzy twierdzą, że sztywna prawa ręka to raczej efekt wieloletnich szkoleń prowadzonych przez KGB, które wykształciły u prezydenta odruch trzymania ręki blisko broni, której może użyć w każdym momencie. Naukowcy są jednak innego zdania...

Reklama

Władimir Putin ciężko chory? Prezydent Rosji może mieć objawy niebezpiecznych chorób

Nikt tak jak prezydent Rosji nie strzeże swojej prywatności. O Władimirze Putinie i jego życiu prywatnym wiemy naprawdę niewiele. W sieci krążą plotki o jego licznym potomstwie oraz niebagatelnym majątku, czyniącego go jednym z najbogatszych polityków na świecie. Jedną z najczęściej powielanych plotek jest ta o Alinie Kabajewej, domniemanej kochance Putina, z którą prezydent doczekał się trójki dzieci. Żadne jednak informacje dotyczące polityka, nie są potwierdzone, także te mówiące o jego stanie zdrowia.

Putin od wczesnej młodości był szkolony na wojskowego. Jest podobno doskonałym sportowcem i żołnierzem, a mimo upływających lat, cieszy się dobrym zdrowiem. Gdy ostatnio odwołał swoją podróż do Kazachstanu, a internauci zauważyli, że Putin dziwnie się porusza, zaczęto szukać przyczyn jego dziwnego, sztywnego chodu i sztywnej ręki, którą nie porusza, oprócz dziwnego znaku powitania.

Zbyszek Kaczmarek/East News

Zobacz także: Władimir Putin ukrywa gigantyczny majątek? Jego dom to prawdziwy pałac! Zobaczcie sami!

Naukowcy uważają, że sposób poruszania się Putina może wskazywać, iż prezydent cierpi na niedowład prawej ręki. Tak naprawdę powodów niedowładu jest mnóstwo, źródło jednak tkwi w tym samym problemie: niedomaga układ nerwowy.

Zobacz także

Lek. med. Katarzyna Prus z Kliniki Neurologii w Lublinie dla portalu "abc.zdrowie.pl" przyznała, że powodów niedowładu może być naprawdę wiele:

- Niedowład jeden ręki może powodować wiele schorzeń i chorób. Są wśród nich: udar niedokrwienny, stwardnienie rozsiane, uszkodzenie splotu barkowego, dyskopatia szyjna – uszkodzenie korzeni nerwowych, uszkodzenie nerwów: łokciowego, promieniowego, pośrodkowego - wymienia lekarz.

Dodatkowo powodem niedowładu może być guz mózgu.

UPG/REPORTER

Zobacz także: Natalia Oreiro to "ulubienica Putina". Tak zareagowała na atak Rosji na Ukrainę

Możliwe więc, że prezydent Rosji dziwnie układa prawą rękę z uwagi na przebytą służbę wojskową, ale także dlatego, że jest chory. Oczywiście Putin nigdy nie przyznałby się do żadnego schorzenia. Rzadko robią to w ogóle jacyś politycy, a co dopiero prezydent Rosji chcący uchodzić za niezniszczalnego imperatora.

East News/Aleksey Nikolskyi/SPUTNIK Russia/East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama