Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
ONS
Newsy

Wałęsowie naciskają na ślub kościelny córki. Nie uznają cywilnego?

Marzą o tradycyjnym weselu?

Danuta Wałęsa ostatnio często i chętnie udziela wywiadów w mediach. Była pierwsza dama lubi od czasu do czas uchylić rąbka tajemnicy życia u oku noblisty. Nie tak dawno czytaliśmy jej wyznania na temat wspólnego życia z Wałęsą. Pisaliśmy już o tym tutaj: Danuta Wałęsa o życiu u boku męża: Żyjemy obok siebie...

W wywiadzie dla "Twojego stylu", Danuta Wałęsa opowiedziała też o sytuacji z córką Brygidą, która prawie dwa lata temu wzięła ślub cywilny ze swoim partnerem życiowym. Okazuje się jednak, że w tym szczególnym dla rodziny dniu zabrakło Lecha Wałęsy. Były prezydent był wówczas ponoć na jakimś ważnym wyjeździe służbowym. Była para prezydencka to osoby głęboko wierzące, więc istnieją przypuszczenia, że ślubu cywilnego swoje córki Brygidy nie uznają za należyty. Danuta Wałęsa powiedziała wprost:

Nie jestem zwolenniczką ślubów cywilnych. Może potrzeba czasu i kiedyś zdecydują się na ślub kościelny.

Myślicie, że powinni wywierać naciski na córkę?


Zobacz na Polki.pl: Piękna sesja Danuty Wałęsy z synem Jarosławem


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Danuta Wałęsa opowiedziała o swoim małżeństwie
Akpa
Newsy
Danuta Wałęsa opowiedziała o życiu u boku męża: Żyjemy obok siebie...
Była pierwsza dama szczerze o swoim małżeństwie

Kiedy kilka lat temu Danuta Wałęsa postanowiła napisać książkę zrobiło się o niej bardzo głośno. Była pierwsza dama musiała zmierzyć się z ogromną popularnością ale i niezbyt życzliwymi uwagami ze strony męża. Lech Wałęsa wiele razy podkreślał, że nie podobał mu się pomysł wydania książki. W jednym z ostatnich wywiadów były prezydent opowiedział o żalu jaki ma do swojej żony. Zobacz: Kontrowersyjne słowa Wałęsy: "Przegrałem wszystko. Nie o taką Polskę walczyłem, wybrałem prostą żonę Niestety, w mediach już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki o ewentualnym rozwodzie prezydenckiej pary . Danuta Wałęsa w rozmowie z "Twoim Stylem" zdradziła jak wygląda jej życie u boku Lecha Wałęsy oraz czy rzeczywiście podjęli decyzję o rozstaniu. - Każde z nas ma swój świat- mąż interesuje się polityką, lubi oglądać inne filmy, ja lubię inne filmy. Ja jemu nie wchodzę w drogę i on mnie nie wchodzi w drogę. żyjemy obok siebie i jest nam dobrze... Dziękuję mężowi, że był ze mną, że po prostu miałam możliwości oglądania świata, spotykania się z wielkimi ludźmi. I że tak wygląda końcówka mojego życia. Mąż zajmuje się tym, co lubi, a ja zajmuję się tym, co ja lubię - zdradziła w rozmowie z magazynem. Nikt się nie doczeka  tego, że będziemy mieszkali oddzielnie, bo po prostu nie ma takiej opcji. Wychowaliśmy dzieci, odchowaliśmy wnuki, a teraz żyjemy tym, co lubimy i nam sprawia przyjemność. Okazuje się również, że Lech Wałęsa wciąż nie przeczytał książki napisanej przez swoją żonę. Zobacz na Polki.pl: Danuta Wałęsa: Myślę, że mnie nie kochał Gwiazdy na premierze filmu o Lechu Wałęsie:  

Danuta Wałęsa, Agata Duda
ONS
Newsy
Danuta Wałęsa krytykuje Agatę Dudę! "Prezydentowa tylko na papierze". Padły bardzo mocne słowa!
Danuta Wałęsa krytykuje Agatę Dudę! "Prezydentowa tylko na papierze". Padły bardzo mocne słowa!

Danuta Wałęsa wypowiedziała się krytycznie o Agacie Dudzie. Żona Lecha Wałęsy i była Pierwsza Dama  jest znana ze swoich szczerych i nierzadko dosadnych wypowiedzi. Tym razem w ogniu krytyki małżonki Wałęsy znalazła się Agata Duda. Wałęsowej nie spodobało się milczenie oraz wycofana pozycja Pierwszej Damy, szczególnie w kwestiach dotyczących kobiet. Polecamy: Konstruktywna krytyka, czyli kanapkowy feedback Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk - np. nauczycieli - przekazywać mężowi. My nie mamy ani prezydenta, ani prezydentowej. Taka jest moja opinia. To nie są plotki, że my mamy panią premier, która jest kobietą, ale chodzi w spodniach i decyzje mężczyzn wykonuje. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze - cytuje wypowiedź Danuty Wałęsy z autorskiego spotkania w Rybniku "Fakt". Danuta Wałęsa nie jest pierwszą osobą, która zarzuca Agacie Dudzie milczenie w kwestii walki o prawa kobiet. Czy Pierwsza Dama tym razem odniesie się do tych słów? Będzie riposta?   Zobacz też: Agata Duda spotkała się z Anną Lewandowską w Pałacu Prezydenckim! O czym rozmawiały? ZDJĘCIA   Danuta Wałęsa skrytykowała Agatę Dudę. Będzie riposta ze strony Agaty Dudy?

Danuta Wałęsa w okularach
Newsy
Danuta Wałęsa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego: "Niech się pan opamięta!". Później jest jeszcze ostrzej!
Danuta Wałęsa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego: "Niech się pan opamięta!". Później jest jeszcze ostrzej!

Danuta Wałęsa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ustawy antyaborcyjnej! Żona Lecha Wałęsy zabrała głos w tej kontrowersyjnej sprawie na antenie Radia Zet. Była pierwsza dama nie kryła swoich emocji i nie przebierała w słowach: Apeluję, panie prezesie, niech się pan opamięta, nie ma pan dzieci, nie ma pan żony. Co pan wie o życiu pszczół, jak pan w ulu nie mieszka? Ja nie rozumiem, chce pan mieć władzę absolutną w każdej dziedzinie, a to jest nienormalne. Jak widać Danuta Wałęsa bardzo przeżywa to, co dzieje się w naszym kraju. Wprowadzenie ustawy antyaborcyjnej odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również na świecie. To jeszcze nie wszystko. We wtorek trzy pierwsze damy, czyli właśnie Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska wysłały list do mediów, w którym chcą bronić kompromisu dotyczącego ustawy aborcyjnej zawartego ponad 20 lat temu.   Agata Duda nieustannie milczy w tej sprawie, ale one zamierzają walczyć o to prawa kobiet. Co możemy przeczytać w liście? Przestrzegamy, że złamanie dotychczasowego porozumienia będzie nieuchronnie prowadzić do zastąpienia trudnego kompromisu stałą wyniszczającą walką, grożącą nieprzewidywalnymi zmianami i popadaniem w skrajne i przeciwne sobie rozwiązania, w zależności od zmiany władzy. (...)  "Jak wiele porozumień osiągniętych dzięki ustępstwom obu stron, bywał on w ciągu ostatnich 20 lat kwestionowany z różnych, często przeciwnych, pozycji zarówno przez zwolenników aborcji na życzenie, jak i zwolenników bezwzględnego jej zakazu. Jego siła polega na tym, że od ponad dwóch dekad chroni obie strony sporu przed radykalizacją prawa w którąkolwiek ze stron. Dlatego zdecydowałyśmy się go bronić. Zgadzacie się z apelem Danuty Wałęsy?   Zobacz:  Matka, żona, feministka. Danuta Wałęsa w wywiadzie dla VIVY!   Danuta Wałęsa...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner