Od kilku dni oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę, która 24 lutego została zaatakowana przez Rosję. Słowa wsparcia i pomoc dla uciśnionych Ukraińców płyną z całego świata. W akcje humanitarne zaangażowała się też masa polskich gwiazd, a ze względu na trudną sytuację naszych wschodnich sąsiadów wiele wydarzeń rozrywkowych, w tym ramówka TVP, zostało odwołanych. Teraz, wyrażając wsparcie dla obywateli Ukrainy, Jacek Kurski zdecydował się zorganizować koncert "Solidarni z Ukrainą". Poznajcie szczegóły!

Reklama

"Solidarni z Ukrainą": TVP organizuje koncert pomocy dla Ukrainy

W czwartek, 24 lutego, rozpoczęła się wojna na terytorium Ukrainy. Władimir Putin już od dłuższego czasu zapowiadał, wprowadzenie licznych zastępów wojsk na terytorium, jednak nikt nie spodziewał się, że jego groźby się ziszczą. Masowy militarny atak na Ukrainę rozpoczął się w godzinach porannych. Zewsząd płyną słowa wsparcia dla zaatakowanego kraju. Również znane polskie gwiazdy zabrały głos w sprawie wojny na Ukrainie.

Ze względu na dramatyczne, stacja TVP odwołała prezentację wiosennej ramówki, która miała się odbyć 24 lutego. Ponadto prezes TVP, Jacek Kurski, oświadczył, że w związku z militarną napaścią Rosji na Ukrainę, z anteny Telewizji Polskiej zostaną zniesione kultowe rosyjskie seriale. Teraz stacja zapowiedziała, że zamierza zorganizować specjalny koncert wsparcia "Solidarni z Ukrainą", który zostanie wyemitowany w niedzielę, 27 lutego, o godz. 17:30 na antenie TVP1. W trakcie występu prowadzona będzie zbiórka dla obywateli Ukrainy.

- Polscy i ukraińscy artyści zaśpiewają razem w geście wsparcia dla zaatakowanego przez Rosję kraju. Koncert "Solidarni z Ukrainą" już w niedzielę o 17:30 #naŻywo w TVP1. Koncert będzie połączony ze zbiórką funduszy dla ofiar agresji - czytamy na profilu stacji.

Również na twitterowym koncie prezesa TVP, Jacka Kurskiego pojawiła się zapowiedź charytatywnego koncertu.

- "Solidarni z Ukrainą" wielki koncert live Telewizji Polskiej i Caritas, gest wsparcia Ukrainy ze zbiórką dla ofiar agresji i wyraz sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji, otwarty dla widzów - w niedzielę o 17:30 w TVP1. Artyści z PL, UA i inni. Szczegóły wkrótce. Bądźmy razem! - zapraszał Kurski na Twitterze.

Pod twittem prezesa TVP od razu pojawiła się masa komentarzy. Podczas, gdy część internautów była zachwycona pomysłem stacji, inni nie szczędzili Telewizji Polskiej gorzkich słów krytyki.

Zobacz także

- Zamiast wydawać pieniądze na organizację koncertu przekażcie je na realną pomoc!

- Sankcje, a nie symboliczne gesty - grzmieli internauci.

"Solidarni z Ukrainą": kto wystąpi na koncercie TVP?

Jakie gwiazdy pojawią się na wspierającym Ukraińców koncercie TVP - "Solidarni z Ukrainą"? Jak informuje "Pudelek.pl", na scenie pojawią się m.in.: Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Justyna Steczkowska, Blue Cafe, Natasza Urbańska, Ryszard Rynkowski, Izabela Trojanowska, Filip Lato, Feel, Tomasz Karolak, Pectus, Golden Life, Kombii, Julia Balei i Sienna Gospel Choir.

Będziecie oglądać?

Reklama

Zobacz także: Małgorzata Rozenek przeznaczy dochód z butiku na pomoc Ukrainie!

Lukasz Kalinowski/East News, Piotr Matusewicz/East News, East News/Lukasz Kalinowski
Reklama
Reklama
Reklama