Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski to osoba o wielu talentach. W Polsce najbardziej znany z występu w programie talent show "The Voice of Poland" w 2011 r., gdzie zaprezentował swoje wokalne umiejętności. Mimo że nie wygrał programu, jego kariera muzyczna zaczęła się rozwijać i wkrótce potem powstał jeden z największych utworów artysty - singiel "Tak blisko". Artysta wiele razy występował również jako prezenter telewizyjny. Prowadził programy: "Koło Fortuny", "The Voice Senior", "Jaka to melodia", "Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci". Brał również udział w przeróżnych talent show, jak: "Szansa na sukces", "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", "SuperSTARcie" (w którym zajął drugie miejsce). Reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Imię: Rafał

Nazwisko: Brzozowski

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 8.06.1981 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: piosenkarz, nauczyciel wychowania fizycznego, prezenter telewizyjny

Osoby - związki: partnerka Anna Tarnowska (2013-2021)

Rodzice: Zdzisław i Grażyna Brzozowscy

Dzieci: -

Rodzeństwo: bracia Paweł i Adam

BIO: Rafał Brzozowski urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie. Razem z dwójką braci - Pawłem i Adamem - dorastali w Nowym Dworze Mazowieckim. Już od dzieciństwa był związany z muzyką. Od najmłodszych lat uczęszczał na lekcje gry na pianinie, a w trakcie nauki w szkole muzycznej sam nauczył się grać na gitarze. Jego ojciec Zdzisław Brzozowski był utytułowanym zapaśnikiem, dlatego też wokalista poszedł w jego ślady i trenował zapasy, dopóki nie doznał poważnej kontuzji, która przekreśliła jego sportową karierę. W 2002 roku wziął udział w programie "Szansa na sukces", w którym otrzymał wyróżnienie za wykonanie utworu "W saskim ogrodzie" zespołu Szwagierkolaska. W 2003 roku związał się z zespołem Emigranci. Artysta brał również udział w przeróżnych programach rozrywkowych, takich jak: "The Voice of Poland", "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", "SuperSTARcie". W 2017 roku prowadził program "Koło Fortuny", a w talent show "Mali giganci" został opiekunem jednej z dziecięcych drużyn. Artysta był również gospodarzem programu "The Voice Senior" w 2019 r. oraz współprowadzącym dziecięcy Konkurs Piosenki Eurowizji rok później.

Znany z: występu w programie "The Voice of Poland" w 2011 r., w którym trafił pod opiekę Andrzeja Piasecznego. Mimo że wokalista odpadł tuż przed finałem, uczestnictwo w talent show otworzyło mu drzwi do muzycznej kariery. W 2012 roku artysta nagrał singiel "Tak blisko", który natychmiast stał się radiowym przebojem i został okrzyknięty hitem lata oraz nagrodzony Eska Music Awards. W 2019 roku został gospodarzem teleturnieju "Jaka to melodia", za co otrzymał nagrodę Telekamery w kategorii telewizyjna osobowość. Rafał Brzozowski reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2021 r. Niestety odpadł w drugim półfinale konkursu, a jego występ spotkał się z krytyką opinii publicznej, zarówno pod względem wykonania utworu, jak i udziału artysty w całym przedsięwzięciu. Najbardziej znane utwory Rafała Brzozowskiego to: "Tak blisko", "Nie mam nic", "Magiczne słowa", "Słowa na otarcie łez", "Zaczekaj - tyle kłamstw co prawd", "Już wiem", "Jeden tydzień", "Linia czasu".

Funkcja w filmie: brak

Płyta:
 • "Tak blisko" 2012 r.
 • album remiksowy "Tak blisko" 2012 r.
 • album remiksowy "Katrina" 2012 r.
 • "Mój czas" 2014 r.
 • "Na święta" 2014 r.
 • "Borysewicz & Brzozowski" 2015 r.
 • "Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy" 2016 r.


 • Książki: brak

  Nagrody: - Eska Music Awards 2012 w kategorii hit lata za piosenkę "Tak blisko" - SuperJedynka w 2013 i 2015 w kategorii superartysta - Telekamery "Tele Tygodnia" 2020 w kategorii osobowość telewizyjna

  LINK Instagram: @rafal\_brzozowski\_official

  Link FB: rafalbrzozowskiofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index