Instagram
Co dała Diana swojej szwagierce?
1/5
Rodzina królewska podczas świątecznego spotkania
East News

 

Rodzina królewska jak każda ma swoje świąteczne tradycje. Z tą różnicą, że o panujących u nich zasadach wie cały świat. Z naszej galerii dowiecie się o najważniejszych regułach! 

Świętowanie zaczyna się już tydzień wcześniej, bowiem królowa Elżbieta II zaprasza wszystkich członków rodziny na kolację do Pałacu Buckingham. Następnie królowa udaje się do hrabstwa Norfolk, gdzie spędzi cały świąteczny okres w rezydencji Sandringham House. W tym roku na pewno pojawią się tam książę Karol z żoną Camillą oraz książę Harry z Meghan Markle. Wciąż nie wiadomo czy przyjedzie księżna Kate z Williamem i dziećmi, bowiem księżna w tym roku chciała spędzić święta ze swoją rodziną. Na jej decyzję miał wpływ jej konflikt z Meghan, który ciągnie się już miesiącami. Czy tak się jednak stanie i Kate oraz Williama zabranie podczas świątecznej kolacji u Elżbiety II? Tego dowiemy się za kilka dni!

Sprawdźcie w naszej galerii, jakie prezenty dają sobie członkowie rodziny królewskiej!

Polecamy: Meghan i Kate pogodziły się? Nowe zdjęcia zdradzają całą prawdę o ich relacji!

2/5
Elżbieta II przy choince
East News

 

Okazuje się, że rodzina królewska daje sobie nietypowe prezenty. Zamiast drogich zegarków czy biżuterii, pod choinką znajdują śmieszne gadżety. Zasada jest jedna - mają to być absurdalne rzeczy. Panuje ona od wielu, wielu lat! 

Podczas jednego Bożego Narodzenia, Elżbieta II dostała od Harry'ego czepek kąpielowy z napisem "Is not Life a B*tch!". Z kolei jej mąż dostał oświetlany młynek do pieprzu, Sarah Ferguson dostała od Diany mate antypoślizgową do kąpieli w lamparta, a książę Karol od siostry nakładkę na deskę klozetową. To jednak nie koniec listy absurdalnych prezentów w rodzinie królewskiej! Zobacz kolejny slajd!

3/5
Rodzina królewska wychodzi z kościoła w święta
East News

Zanim Harry poznał Meghan, spotykał się z wieloma kobietami i często na święta przyjeżdżał sam. Księżna Kate postanowiła podarować mu "dziewczynę" i jednego roku dała mu gadżet ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami "Grown Your Own Girlfiend" ("Wyhoduj swoją dziewczynę"), który po włożeniu do wody zaczyna rosnąć. 

Jakie jeszcze tradycje obowiązują w rodzinie królewskiej?

4/5
Instagram

 

W Wielkiej Brytanii nie obchodzi się Wigilii, ale i tak tego dnia królowa zaprasza wszystkich na świętowanie przy herbatce z ciastkami. Następnego dnia wszyscy członkowie rodziny królewskiej zasiadają do kolacji, podczas której serwowane są m.in. jagnięcina i krewetki, a na deser pudding. Po kolacji panowie idą na brandy, panie na kawę. Dzieci jedzą przy oddzielnym stole ze swoimi opiekunkami. 

5/5
rodzina królewska
East News