Tomek Adamek w Dzień Dobry TVN

Adamek ośmieszony w "Dzień Dobry TVN". Wellman i Prokop nie mieli litości

Tomek Adamek w Dzień Dobry TVN

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na listach wyborczych nie brakuje kandydatów, którzy do tej pory mieli niewiele wspólnego z polityką, ale za to mogą pochwalić się pokaźną karierą w show-biznesie. Niestety, same chęci celebrytów i ich polityczne aspiracje nie wystarczają, bo niewiedza prezentowana przez nich w mediach jest bardziej niż bolesna. Przypomnijmy: Jędrzejczak i Żurawski chcą do Europarlamentu. Dziennikarka ośmieszyła ich na wizji

Dziś z kolei w studiu Dzień Dobry TVN pojawił się Tomasz Adamek, kandydat do Europarlamentu z ramienia Solidarnej Polski. Bokser i jego wypowiedzi wzbudzają mnóstwo kontrowersji, a jego poglądy ściśle powiązane z religią i kościołem katolickim wielu przyprawiły o zawrót głowy. Adamek być może spodziewał się miłej i bezstresowej rozmowy, ale prowadzący Dorota Wellman i Marcin Prokop zadbali, aby było inaczej. Od samego początku bowiem bezlitośnie punktowali jego niewiedzę i obnażali skandaliczne wręcz przekonania.

Mamy wrażenie, że momentami sami nie wierzyli w to, co słyszą, np. o zasługach Tadeusza Rydzyka dla naszego kraju. Oczywiście najwięcej emocji wywołał temat mniejszości homoseksualnych, którym Adamek zaleca wizyty u... kościelnych egzorcystów.

Zobacz: Tolerancja na poziomie zero - politycy krytykują kobietę z brodą
 

Pan Bóg ich nie potępia to dlaczego ja mam? Nie podałem im ręki (drag queen będącym w studiu DDTVN - przyp. red.), bo nie podeszli do mnie, bo się mnie boją. Zawieranie związków i wychowywanie dzieci przez nich to jest dla mnie niemożliwością, to jest chore. Jeśli chcą mieć dzieci niech sobie urodzą. Przecież Bóg stworzył Adama i Ewę, więc nie ingerujmy w plan Boży. Człowiek dzisiaj chce mówić panu Bogu co ma robić, że on ma inny plan. Nie, Boży plan jest jeden i ja będę twardo stał za kościołem (...) Czy gej, czy lesbijka, to jest zdrowe? Mam kontakt z wieloma księżmi-egzorcystami i jest to choroba w stu procentach. Egzorcysta jest dobrym rozwiązaniem dla geja. Moje dzieci nie będą miały takich preferencji, bo wynosisz z domu pana Boga, chodzisz do kościoła, przystępujesz do spowiedzi świętej i Szatan Cię nie dopadnie - przekonywał.


Pytany natomiast o inne kwestie, które miałby poruszać w Parlamencie Europejskim, odpowiadał za każdym razem "Przemysł, polski przemysł, Śląsk, religia", co zaczęło już bawić samą Wellman. Nie byli też w stanie uzyskać odpowiedzi dotyczących jego kompetencji, aby brać udział w obradach tak poważnej instytucji jak Europarlament. Adamek nie przyznał się również do jazdy po pijanemu, za którą został skazany w Stanach Zjednoczonych.  Mimo wyroku zapierał się, że był trzeźwy.

Oglądaliście dzisiaj Dzień Dobry TVN?

Zobacz: Adamek potępia Grodzką. Transseksualna posłanka odpowiada

 

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17