Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski
East News

Stan Bogumiły Wander pogarsza się z dnia na dzień. Przebywa w specjalistycznym ośrodku. "Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała"

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski
East News

Bogumiła Wander to jedna z największych ikon polskiej telewizji. Legendarna prezenterka i producentka, która przez lata zachwycała widzów swoją urodą, charyzmą i głosem, dziś nie przypomina samej siebie. Niestety, stan zdrowia gwiazdy, która przebywa w specjalistycznym ośrodku już od dwóch lat, z dnia na dzień ulega pogorszeniu, a ostatnie słowa jej męża - kapitana Krzysztofa Baranowskiego - których udzielił w ostatnim, poruszającym wywiadzie, napawają ogromnym smutkiem. Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć… - mówił w Fakcie.

Co dzieje się z Bogumiłą Wander? Krzysztof Baranowski o tragicznym stanie telewizyjnej legendy

Tej miłości nic nie było w stanie powstrzymać. Choć kiedy się poznali, oboje mieli rodziny i dzieci, a Krzysztof Baranowski był pewien, że Bogumiła Wander nigdy nie zerwie ze swoją przeszłością, razem postanowili rozpocząć nowe życie. I tak od 15 lat tworzyli jedno z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw w polskim show-biznesie, choć kochali się od ponad 40.

To trwało moment. Ale wystarczyło, żebym powiedział: »To jest ta kobieta!« - wspominał ich pierwsze spotkanie w  „Spowiedzi kapitana" zakochany bez pamięci Krzysztof Baranowski.

Niestety, w ich idealnym życiu zaczęły pojawiać się problemy, które dotyczyły zdrowia Bogumiły Wander. Co więcej, były one tak poważne, że mąż nie dawał sobie rady z opieką nad cierpiącą na chorobę Alzheimera gwiazdą i ponad dwa lata temu zadecydował o oddaniu żony do specjalistycznego ośrodka pod Warszawą. Nigdy jednak nie zostawił jej samej. Krzysztof Baranowski cały czas odwiedzał swoją ukochaną, aż do czasu wybuchu epidemii, kiedy to zakazano odwiedzin. Małżeństwo mogło spotkać się dopiero przed świętami Bożego Narodzenia, jednak zaledwie na kilka godzin.

Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu - mówił w rozmowie z Faktem - Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała – wyznał – Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć…

Niestety, okazuje się, że Bogumiła Wander nie rozpoznaje już nawet swojego męża, a z dnia na dzień choroba coraz bardziej postępuje. Wszystko do tego stopnia, że Krzysztof Baranowski nie może nawet wykonywać telefonów do swojej żony i jedyne co mu po niej pozostało, to zdjęcia, które regularnie otrzymuje od pracowników ośrodka, wraz z informacjami o jej stanie. 

Zobacz także: Kapitan Krzysztof Baranowski był tak zakochany w Bogumile Wander, że z miłości chciał się utopić! Dziś rozdzieliła ich pandemia

Taka miłość rzadko się zdarza. Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski poznali się w 1977, a ich szaleńcza miłość przetrwała wszelkie próby.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski
East News

Piękni i zakochani tworzyli małżeństwo idealne. Niestety ich sielskie życie nagle rozpadło się na kawałki.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski
East News

Dziś Bogumiła Wander, która dawniej zachwycała widzów, przebywa w specjalistycznym ośrodku. Niestety, choroba gwiazdy, z dnia na dzień postępuje.

Bogumiła Wander
East News

 

Więcej na temat Bogumiła Wander
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47