Maja Włoszczowska
East News
Maja Włoszczowska z drugim medalem olimpijskim w karierze! Na trasie wyścigu kolarek górskich finiszowała na drugim miejscu i stanie na podium. Osiem lat temu w Pekinie była wicemistrzynią olimpijską. Tym samym Polka przełamała podwójną klątwę!

Srebrny medal Mai Włoszczowskiej

Po pierwsze z ostatnich letnich igrzysk olimpijskich zawsze wracaliśmy z 10 medalami, a ten Mai jest w Rio już 11. Po drugie Włoszczowska pokonała prześladującego ją na wielkich imprezach pecha. Przed czterema laty z rywalizacji w Londynie wykluczyła ją kontuzja na jednym z ostatnich treningów, a w tym roku na mistrzostwach świata pewny tytuł wicemistrzyni odebrał jej defekt roweru.
W Rio Polka od początku wyścigu trzymała się czołówki. Spokojnie goniła za uciekającą Szwajcarką, która nie wytrzymała ucieczki i została dogoniona przez resztę stawki. Wtedy uformowała się trzyosobowa czołówka, w której była Maja. W połowie trzeciego okrążenia miały już prawie minutę przewagi. Wtedy z trójki została dwójka - Włoszczowska i Szwedka Jenny Rissveds. Szwedka zaatakowała na początku czwartego okrążenia i pewnie finiszowała na pierwszym miejscu. Włoszczowska dojechała do mety na drugim miejscu.
 
 
Maja Włoszczowska na starcie wyścigu olimpijskiego.
Maja Włoszczowska na starcie wyścigu olimpijskiego
East News
 
Maja Włoszczowska na trasie wyścigu olimpijskiego.
Maja Włoszczowska na trasie wyścigu Rio 2016
East News