Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan
ONS/Instagram

"Dzieci z in vitro są jak truskawki bez smaku" - mówi radny PiS! Ostra reakcja Małgorzaty Rozenek!

Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan
ONS/Instagram

Małgorzata Rozenek oburzona słowami polityka o dzieciach z in vitro. Chodzi o wypowiedź, która padła podczas obrad Rady Krakowa porównał dzieci. Ktoś z sali miał porównać urodzone dzięki metodzie in vitro, do truskawek bez smaku. Do końca nie wiadomo, kto jest ich autorem. Niektórzy przypisują tę wypowiedź Adamowi Greleckiemu, ale ten kategorycznie zaprzecza. Z kolei Grzegorz Stawowy z klubu PO jest przekonany, że powiedział to radny PiS Józef Jałocha. 

 

Warto jednak zaznaczyć, że te wypowiedzi padły w czasie obrad rady miast nad finansowania z budżetu Krakowa tej metody leczenia niepłodności. Radny zamieścił na swoim Facebooku specjalne oświadczenie w tej sprawie. Pisze w nim, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu i źle zrozumiana:

Słowa, które próbuje się wkładać w moje usta nie padły. To nie jest w moim stylu. Nagonka na mnie ma związek z ogólną nagonką na Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Grelecki w rozmowie z gazeta.pl

Zobacz też: Rozenek o in vitro: To metoda etyczna

 

Małgorzata Rozenek oburzona obrażaniem dzieci z in vitro

 

Po niefortunnej wypowiedzi w internecie zawrzało. Sprawą zainteresowała się również Małgorzata Rozenek, która sama została mamą dwóch synów dzięki metodzie in vitro. Prezenterka zamieściła na swoim profilu wpis, krytykujący tę wypowiedź.

Czy naprawdę dajecie sobie prawo, żeby ranić i obrażać dzieci?  Naprawdę?!!! #shameonyou #politics #jest #mi #za #was #wstyd - napisała Małgorzata Rozenek.

Małgorzata Rozenek w 2012 roku wyznała w wywiadzie w "Vivie!", że dwukrotnie poddała się zabiegowi in vitro. 

Pamiętam, kiedy dotarło do mnie, że albo in vitro, albo nic. Ale wiedziałam, że się uda i że będzie syn. Mówiłam do niego »chłopczyku«, choć nie było wiadomo, czy utrzymam tę ciążę - zdradziła wówczas Rozenek.

Małgorzata Rozenek z były mężem, Jackiem Rozenkiem, ma dwóch synów: 11-letniego Stasia i 7-letniego Tadzia. Obecnie gwiazda jest żoną Radosława Majdana. Para nie ukrywa, że będą się starać o powiększenie rodziny.

 

Czy słowa rzeczywiście padły? Kto je wypowiedział?

Po zamieszaniu jakie wywołało porównanie, które padło na posiedzeniu, dostaliśmy informację od rzecznika PiS-u Michała Drewnickiego. Według jego informacji to rzeczywiście nie Grelecki jest autorem tych słów. 

Po przeanalizowaniu nagrań z sesji muszę stwierdzić jednoznacznie, że cytowane przez Pana słowa Adama Greleckiego nigdy nie padły. Radny Adam Grelecki nie wypowiadał się o "truskawkach". Wypowiedź dotycząca radnego Krzysztonka też została manipulowana przez nieznane konto na Twitterze.
Radny Adam Grelecki odniósł się z troską dzieciach i o córce radnego Krzysztonka, ubolewając, że nie miałaby się z nim bawić i dobrze, że teraz ma taką możliwość.

A Wy co myślicie o metodzie in vitro?

 

Polecamy: Wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego, czyli dla kogo in vitro

 

Na profilu Adama Greleckiego pojawiło się oświadczenie w sprawie wypowiedzi o dzieciach z in vitro.

 

Oświadczenie Adama Greleckiego w sprawie in vitro
Facebook

Małgorzata Rozenek urodziła dwóch synów dzięki metodzie in vitro.

Małgorzata Rozenek z synami wychodzi z DDTVN

Więcej na temat Małgorzata Rozenek
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11