Newsy

Rossmann Women Cup 2007

Regaty z roku na rok zdobywają coraz więcej entuzjastów i stają się coraz popularniejszym wydarzeniem w środowisku żeglarskim.
Kobieta na pokładzie
Kobieta na pokładzie jeszcze do niedawna uważana była za zły omen, zwiastun nadchodzących nieszczęść i pecha. W regatach Women Cup, organizowanych przez firmę Rossmann Polska, kobieta staje się najważniejszym członkiem załogi! Regaty Women Cup są niepowtarzalnym wydarzeniem sportowym. To jedyne w Polsce zmagania żeglarskie przygotowane specjalnie dla kobiet i rozgrywane na akwenie śródlądowym. Zasadą regat Women Cup jest obecność minimum jednej kobiety na każdym jachcie. Wcześniej w podobnych imprezach kobiety startowały sporadycznie. Stąd też pomysł na organizację tak oryginalnych zawodów. Idea regat Women Cup zrodziła się wśród zapalonych żeglarzy, pracowników firmy Rossmann Polska, największej sieci drogeryjnej w Polsce.
W tym roku dla zwycięzców organizatorzy ufundują nagrody pieniężne. Oprócz pucharów i medali, najlepsza załoga otrzyma cztery tysiące złotych. Za drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody w wysokości trzy i dwa tysiące złotych.

Pożegnanie wakacji z Women Cup 2007
W ostatni weekend wakacji, tzn. 25 i 26 sierpnia 2007 roku, w miejscowości Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie się piąta edycja otwartych Regat Pań i Załóg Mieszanych. W tym sezonie Women Cup po raz pierwszy odbędzie się na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. O przeniesieniu zawodów zdecydowało przede wszystkim względy organizacyjne. Women Cup stały się tak popularnym wydarzeniem, że nie mogły być dłużej rozgrywane na niewielkim Zalewie Sulejowskim. Zalew Zegrzyński jest głównym ośrodkiem rekreacyjnym dla mieszkańców Warszawy i okolic. Akwen wyśmienicie nadaje się do uprawiania wszelkich sportów wodnych: żeglarstwa, windsurfingu, wioślarstwa, kajakarstwa i sportów motorowodnych. Zaletą Zalewu jest też rozbudowana baza hotelowo-noclegowa. Nowa lokalizacja nada regatom ogólnopolski wymiar, a także przyciągnie liczne grono amatorów żeglarstwa.

Women Cup w poprzednich latach
Pierwsze zmagania żeglarskie kobiet odbyły się w 2002 roku w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim w województwie łódzkim. W imprezie wzięło udział ponad 37 kobiecych załóg. Regaty okazały się bardzo emocjonującym i wyjątkowym wydarzeniem, co zachęciło firmę Rossmann do organizacji kolejnych edycji.
W kolejnych latach impreza przyciągała coraz więcej uczestników: w 2003 roku wystartowało 47 drużyn, a w następnym roku było ich już 62. Wtedy to, aby podnieść atrakcyjność regat, podzielono startujące jachty według ich długości, w wyniku czego powstały 4 klasy kabinowe i klasa omega. Wtedy też wprowadzono małą, ale za to bardzo ważną zmianę. Regaty odbyły się według formuły wyrównawczej Polskiego Związku Żeglarskiego. Ma ona za zadanie wyrównanie szans wszystkim startującym, dzięki czemu wygrywa najlepsza załoga, a nie najszybszy jacht. Ten sposób oceny w bardzo dużym stopniu przyczynił się do sukcesuimprezy. Regaty Women Cup 2005, zgromadziły po raz kolejny rekordową liczbę załóg. W zmaganiach wzięły udział aż 72 załogi, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wtedy to podczas startu żagle malowniczo przysłoniły prawie cały Zalew Sulejowski.

Regaty Women Cup z roku na rok zdobywały coraz więcej entuzjastów i stawały się coraz popularniejszym wydarzeniem w środowisku żeglarskim. Dotychczas organizowane przez Rossmanna regaty to największa – obok eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych – impreza żeglarska regionu łódzkiego, a jednocześnie jedyna tego rodzaju w kraju. Przez uczestników i widzów, regaty kojarzone są, nie tylko ze sportowymi zmaganiami, ale również z doskonałą zabawą. Women Cup zapewnia wiele atrakcji, m.in. liczne konkursy z nagrodami, koncerty oraz imprezę, na której żeglarze bawią się do białego rana.

Sopot Match Race 2019
Mat. prasowe
Newsy
Sopot Match Race 2019. Najbardziej widowiskowe regaty za nami!
Sopot Match Race 2019. Najbardziej widowiskowe regaty za nami!

Za nami jedne z najbardziej widowiskowych regat w kraju – szesnasta edycja Sopot Match Race! Sopot Match Race to najbardziej prestiżowy żeglarski event w Polsce. To również dawka niezwykłych emocji dla miłośników sportów wodnych, którzy jak co roku mieli okazję podziwiać szybkie jachty i później celebrować zwycięstwo. Impreza została zorganizowana w Sopocie i przyciągnęła szerokie grono kibiców. Zaproszeni goście mieli możliwość przeżycia wyjątkowych emocji sportowych oraz uczestnictwa w eleganckich przyjęciach. Sopot Match Race łączy – wzorem najlepszych tego typu wydarzeń na świecie, sport i lifestyle. Polska załoga na podium! Sopot Match Race to najbardziej prestiżowe zawody w świecie polskiego żeglarstwa, które co roku przyciągają światowej klasy zawodników. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku na podium znalazł się polski sternik, Karol Jabłoński, wraz ze swoją załogą. Zajęli oni trzecie miejsce na dziesięć drużyn biorących udział w regatach. Uczestnicy mogli świętować swoje zwycięstwo, polewając się szampanem na podium. Podczas ceremonii zamknięcia regat Sopot Match Race uczestnicy sportowych zmagań świętowali swoje sukcesy. To wtedy, przy sopockim molo, na zgromadzonych widzów czekała niezwykła niespodzianka. Mogli oni obejrzeć bardzo widowiskową ceremonię dostarczenia zwycięzcom regat, jedynej w Polsce, sześciolitrowej butelki szampana G.H. Mumm Grand Cordon. Szampan został dostarczony helikopterem przez pilota specjalizującego się w lataniu precyzyjnym na ekskluzywny jacht motorowy, który następnie brawurowo przewiózł go na sopockie molo. Małgorzata Kożuchowska i ceremonia zamknięcia Tegoroczną ceremonię zamknięcia regat uświetniła swoją obecnością Małgorzata Kożuchowska, słynna polska aktorka i gość specjalny wydarzenia. Znana aktorka...

Jednoosobowa łódka przycumowana jest do mola na jeziorze.
©maryoushphoto/stock.adobe.com
Styl życia
Mazury – wypoczynek nad jeziorem i atrakcje
Mazury to przede wszystkim kraina wielkich jezior, z której uroków warto skorzystać szczególnie latem. Zwłaszcza, że z łatwością można tam dostać się samochodem lub autokarem. Wypoczynek nad wodą i możliwość korzystania z mnóstwa atrakcji sprawiają, że z roku na rok pojawia się tam coraz więcej rządnych przygód przyjezdnych.

Mazury to przede wszystkim kraina wielkich jezior, z której uroków warto skorzystać szczególnie latem. Zwłaszcza, że z łatwością można tam dostać się samochodem lub autokarem. Wypoczynek nad wodą i możliwość korzystania z mnóstwa atrakcji sprawiają, że z roku na rok pojawia się tam coraz więcej rządnych przygód przyjezdnych. Mazurskie jeziora to przede wszystkim okazja do żeglowania i podziwiania jednych z piękniejszych w Polsce krajobrazów przyrody. W upalne dni nic nie daje takiej przyjemności, jak czas spędzony nad wodą. Zwłaszcza pod żaglami. Również na lądzie Mazury oferują wiele możliwości spędzania wolnego czasu – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.   Urlop na Mazurach pod żaglami Miłośnicy żeglarstwa co roku wyczekują wakacji, aby wyjechać na Mazury i cieszyć się urokami czasu spędzonego na łodzi. Wbrew pozorom na rejs może pozwolić sobie każdy, dlatego jeśli ktoś marzy o takiej wyprawie, nie powinien zwlekać. W portach działa coraz więcej firm, które zajmują się czarterowaniem różnej klasy jachtów. Oczywiście to rozrywka dla grupy , dlatego warto zdecydować się na nią wspólnie z rodziną lub znajomymi. Jeśli ktoś z ekipy ma dodatkowo patent, żeglowanie będzie dużo prostsze – zwłaszcza początki. Jeśli nie, nic straconego. W ofercie wypożyczalni są łodzie, które nie wymagają dodatkowych dokumentów, a ich wypożyczenie jest możliwe po 1-dniowym kursie obsługi, który uczy głównie, jak manewrować jednostką wśród innych łódek. Wystarczy przejrzeć zamieszczone oferty w internecie, zapoznać się z cennikiem i zebrać grupę przyjaciół – idealny przepis na wymarzone wakacje . To również świetny pomysł na urlop z rodziną. Dzieci będą zachwycone wykonując polecenia kapitana –...

Borys Szyc, VIVA! maj 2014
Zuza Krajewska/LAF AM
Newsy
Borys Szyc: "Wiodłem grzeszne życie"
Szczera rozmowa z aktorem dla "Vivy!"

– Lubi Pan alkohol? Oczywiście, że tak. W nadmiarze pewnie. Dlatego nie znajdzie pan tu, gdzie siedzimy – czyli u mnie w domu – alkoholu. – Tak po prostu wstał Pan rano i wylał butelki do zlewu? Zrobiłem rachunek sumienia. Zobaczyłem, jakie rzeczy mi się popsuły, co potraciłem. Co mogłem zyskać, a czego w ogóle nie zauważyłem. Doszedłem do wniosku, że rachunek wychodzi absolutnie na minus. Więc po co? Skoro życie jest takie ładne! I jest córka. – Co Pan stracił przez alkohol? Będziemy mieli dziś taką terapię? – Siedem grzechów głównych Borysa! Więc pewnie parę ról straciłem. – Rolę Wałęsy u Wajdy? Nie wydaje mi się. Mam dwa fajne listy od Andrzeja Wajdy. W pierwszym dziękuje mi za przyjęcie roli. Na początku był pomysł, że będzie trzech Wałęsów w różnym wieku, których zagrają trzej aktorzy. Wybrany był już Robert Więckiewicz i ja. Ale wystarczy przeczytać książkę „Przyszłem” Janusza Głowackiego o powstawaniu filmu, żeby wiedzieć, że to była droga przez mękę. Koncepcje zmieniały się wiele razy. W końcu został jeden Wałęsa. – A drugi list? W nim pan Andrzej dziękuje. I przeprasza. – Zabolało? Oczywiście, że jest rozczarowanie. Ale to mam wpisane w zawód. Przeżyłem to pierwszy raz w życiu przy „Przedwiośniu”. Miałem grać Barykę, Filip Bajon powiedział „tak”. Ale okazało się, że zagra Mateusz Damięcki. A ja „tylko” jego kolegę. Wtedy to była pierwsza gorzka pigułka do przełknięcia. Ale zasuwam w tym zawodzie od 20. roku życia, czyli 16 lat. Człowiek się przyzwyczaja. – Ale humor się psuje? Bardziej przeżywa to moja mama. Ona ma naturę zabijaki – chce iść dusić, mordować. Ostatnio...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner