Wszyscy wiedzą, że dziecięcą gwiazdą filmową był dzisiejszy prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Do historii przeszła rola szefa partii rządzącej, który w dzieciństwie wcielił się wraz z bratem-bliźniakiem, nieżyjącym już Lechem Kaczyńskim, w Jacka i Placka w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

Reklama

Nie wszyscy jednak wiedzą, że filmowy epizod ma za sobą również ubiegający się o urząd prezydenta Rafał Trzaskowski. Jakiś czas temu obecny prezydent Warszawy pochwalił się zdjęciem z planu. Co to za produkcja?

Zobaczcie jak wyglądał mały Rafał!

Zobacz także: Rafał Trzaskowski pokazał syna! Są do siebie bardzo podobni

Rafał Trzaskowski w serialu dla dzieci

To była rola życia: – pućki, arogancki wzrok i elitarna kurteczka od cioci z RFN. ???? Pod trzepakiem bym się tak nie pokazał - napisał Rafał Trzaskowski.

O jaką rolę chodzi? Jak się okazuje, obecny kandydat na prezydenta jako 8-latek wystąpił w serialu telewizyjnym „Nasze Podwórko”.

Zobacz także

5-odcinkowa produkcja opowiada o perypetiach czwórki przyjaciół z podwórka. Trzaskowski zagrał tam jedną z głównych ról - Tomka. W jego rodziców wcielili się Małgorzata Niemirska i Andrzej Zaorski. W serialu wystąpili też inni popularni aktorzy, jak Bożena Dykiel, czy niezapomniany Witold Pyrkosz.

Zobaczcie jak wtedy wyglądał mały Rafał. Ładnym był dzieckiem?

Dużo bardziej popularni w swoim dzieciństwie byli jednak bracia-bliźniacy Jarosław i Lech Kaczyńscy. Dzisiejszy prezes PiS oraz były Prezydent RP zagrali w kultowej adaptacji książki Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc” z 1962 roku.

Bracia wcielili się w główne role Jacka i Placka.

East News
Reklama

Oglądaliście ten film? A serial z małym Trzaskowskim?

Reklama
Reklama
Reklama