mat. prasowe
Newsy

Polskie modelki rządzą!

W rankingu serwisu Models.com wśród 20 topowych modelek znajduje się aż 6 Polek!

Od dawna wiadomym jest, że Polki są jednymi z najpiękniejszych kobiet na świecie. Potwierdzeniem tego jest ilość rodaczek wśród topowych modelek świata.

Models.com, jest jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów branży modowej. To właśnie twórcy tej platformy wyróżnili aż 6 Polek, dając im wysokie noty.
 
Na 19. Miejscu znajduje się Zuzanna Bijoch, 17. Magdalena Frąckowiak, 14. Kasia Struss, 9. Anna Jagodzińska, 8. Jac Jagaciak i 3. Anja Rubik.
 
Jak widać modelki są naszym najcenniejszym „towarem” eksportowym. Jest się czym pochwalić!
 
jm

 
laborantka badająca próbki krwi
©sergiophoto/Fotolia.com
Styl życia
Skaza krwotoczna – czym jest? Hemofilia, czyli wrodzona i dziedziczna choroba krwi. Rodzaje, objawy i leczenie
Hemofilia jest jedną z najczęstszych skaz krwotocznych. Najczęstszą postacią jest hemofilia A. U osoby chorej występuje skłonność do powstawania dużych siniaków oraz wylewów do stawów i mięśni. Może dojść nawet do krwotoku w obrębie mózgu będącego zagrożeniem życia.

Hemofilia jest jedną z najczęstszych skaz krwotocznych. Najczęstszą postacią jest hemofilia A. U osoby chorej występuje skłonność do powstawania dużych siniaków oraz wylewów do stawów i mięśni. Może dojść nawet do krwotoku w obrębie mózgu będącego zagrożeniem życia. Skazy krwotoczne polegają na zaburzeniach krzepnięcia krwi. Można je podzielić na wrodzone oraz nabyte. Jedną z chorób wrodzonych jest hemofilia, której przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Na czym polega skaza krwotoczna? Skaza krwotoczna jest wrodzoną lub nabytą skłonnością do intensywnych krwawień w obrębie różnych tkanek i narządów. Jej przyczyną są zaburzenia w procesie homeostazy krwi, który polega na utrzymywaniu krwi w naczyniach krwionośnych. Ze względu na rodzaj zaburzenia, który prowadzi do rozwoju choroby, wyróżnia się kilka rodzajów skaz krwotocznych: naczyniowe skazy krwotoczne, które objawiają się wybroczynami na skórze i błonach śluzowych, obfitymi krwawieniami z nosa , przedłużającymi się i nadmiernymi krwawieniami nawet po drobnych urazach, płytkowe skazy krwotoczne charakteryzujące się niedoborem trombocytów, czyli płytek krwi (objawy podobne jak przy skazach naczyniowych), osoczowe skazy krwotoczne polegające na braku lub niedoborze określonych czynników krzepnięcia krwi, które objawiają się nawracającymi domięśniowymi i dostawowymi wylewami krwi, złożone skazy krwotoczne, w których dochodzi do więcej niż jednego zaburzenia procesu homeostazy krwi. Hemofilia – czym jest i jakie są jej rodzaje? Hemofilia, nazywana inaczej krwawiączką, jest wrodzoną skazą krwotoczną . Za jej rozwój odpowiadają uwarunkowania genetyczne. Istotą choroby jest brak czynników krzepnięcia krwi. Wyróżnia się trzy rodzaje...

kobieta leżącą na fotelu u kosmetyczki
©Kzenon/Fotolia.com
Fleszstyle
Oksybrazja - skuteczny i bezpieczny zabieg na każdy rodzaj cery. Działanie, wskazania i przeciwwskazania
Oksybrazja jest peelingiem mechanicznym wykonywanym za pomocą strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg ten skutkuje odmłodzeniem, nawilżeniem i odżywieniem skóry. Oksybrazja jest wskazana m.in. osobom z cerą dojrzałą, zniszczoną oraz trądzikową.

Oksybrazja jest peelingiem mechanicznym wykonywanym za pomocą strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg ten skutkuje odmłodzeniem, nawilżeniem i odżywieniem skóry. Oksybrazja jest wskazana m.in. osobom z cerą dojrzałą, zniszczoną oraz trądzikową. Oksybrazja jest nowoczesnym, skutecznym i bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym . Prowadzi do poprawy wyglądu skóry, oczyszczenia i wyrównania kolorytu. Może być stosowana u osób z każdym rodzajem cery. Czym jest oksybrazja? Oksybrazja jest zabiegiem nazywanym inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, w którym naskórek złuszczany jest za pomocą tlenu oraz strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanego pod ciśnieniem. Oksybrazja należy do zabiegów na twarz o wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwie. Może być z powodzeniem stosowana u osób z każdym rodzajem cery, również z cerą naczynkową i wrażliwą. Zabiegowi oksybrazji najczęściej poddaje się twarz, jednak może być również wykonywany na szyi, dekolcie oraz górnej części pleców. Efekty i działanie oksybrazji Podstawowym celem peelingu wodno-tlenowego jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka. Oksybrazja prowadzi również do zwiększenia elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek . Ten nowoczesny zabieg na twarz głęboko oczyszcza skórę, usuwa zaskórniki, a także zwęża pory. Oksybrazja przyczynia się do zmniejszenia łojotoku. Jej znaczną zaletą jest lecznicze działanie na trądzik, gdyż wprowadzony pod ciśnieniem tlen przyspiesza proces niszczenia bakterii beztlenowych odpowiadających za powstawanie trądziku. Ponadto, redukuje blizny potrądzikowe . Zabieg ten wspomaga również leczenie łuszczycy, gdyż usuwa martwy naskórek i nawilża chorobowo zmienione...

©pololia/Fotolia
Styl życia
Podwiązanie nasieniowodów – zabieg wazektomii jako skuteczna metoda męskiej antykoncepcji. Na czym polega?
Podwiązanie nasieniowodów, czyli wazektomia, jest skuteczną metodą antykoncepcji dla mężczyzn. Zabieg wazektomii uniemożliwia przepływ plemników przez nasieniowody, co zapewnia współżycie bez ryzyka niechcianej ciąży. Minusem jest jednak ryzyko nieodwracalności.

Podwiązanie nasieniowodów, czyli wazektomia, jest skuteczną metodą antykoncepcji dla mężczyzn. Zabieg wazektomii uniemożliwia przepływ plemników przez nasieniowody, co zapewnia współżycie bez ryzyka niechcianej ciąży. Minusem jest jednak ryzyko nieodwracalności.   Podwiązanie nasieniowodów jest jedną z form antykoncepcji stosowanej u mężczyzn. Metoda ta w żaden sposób nie wpływa na jakość potencji. Zabieg wazektomii jest bezbolesny - wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jest jednak ryzyko nieodwracalności skutków takiego zabiegu, dlatego powinni go rozważać mężczyźni zdecydowani, że nie chcą mieć więcej potomstwa. Na czym polega podwiązanie nasieniowodów? Wazektomia jest chirurgicznym zabiegiem urologicznym, który polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów – przewodów, które są drogą przepływu plemników. Przeprowadzony zabieg skutkuje tym, że plemniki nie mogą dostać się do ejakulatu, czyli spermy. Mężczyzna w trakcie stosunku ma wytrysk, jednak jest on pozbawiony plemników . Zabieg podwiązania nasieniowodów ma charakter odwracalny. Oznacza to, że istnieje możliwość zespolenia nasieniowodów. Wówczas jest szansa na to, że plemniki pojawiają się w ejakulacie. Prawdopodobieństwo odwrócenia zabiegu wazektomii jest zależne od czasu, który upłynął od jej przeprowadzenia – szansa maleje wraz z upływem czasu od zabiegu podwiązania nasieniowodów. Zalety zabiegu podwiązania nasieniowodów Zabieg podwiązania nasieniowodów uznawany jest za jeden z tańszych i bezpiecznych metod antykoncepcji dla mężczyzn. Wśród zalet wazektomii można wyróżnić: wysoką skuteczność – całkowicie zabezpiecza przed niechcianą ciążą , brak wpływu na czynność hormonalną...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner