Pierwszy półfinał Eurowizji 2015
ONS

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pierwszy półfinał Eurowizji za nami. Kto awansował do finału?

Pierwszy półfinał Eurowizji 2015
ONS

Kilka dni temu w Wiedniu miało miejsce uroczyste otwarcie konkursu Eurowizji 2015, na którym pojawili się wszyscy występujący artyści. Nie zabrakło oczywiście Moniki Kuszyńskiej, która zachwyciła prowadzących. Zobacz: Kuszyńska na ceremonii otwarcia Eurowizji 2015. Prowadząca nie kryła zachwytu

Za nami właśnie pierwszy półfinał tegorocznego festiwalu, w którym wzięło udział 16 krajów: Macedonia, Serbia, Węgry, Albania, Rumunia, Białoruś, Rosja, Dania, Holandia, Finlandia, Mołdawia, Grecja, Estonia, Gruzja, Armenia i Belgia. Uroczystość otworzyła zwyciężczyni ubiegłorocznych koncertów, czyli Conchita Wurst, która w tym roku była także współprowadzącą galę. 

Do ścisłego finału mogło wejść tylko jednak dziesięcioro reprezentantów. Wśród państw, które zabrały największą liczbę punktów i smsów od widzów znaleźli się:

1. Albania
2. Armenia
3. Rosja
4. Rumunia
5. Węgry
6. Grecja
7. Estonia
8. Gruzja
9. Serbia
10. Belgia

Zobacz: Ten utwór wykona Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015

W najbliższy czwartek z kolei odbędzie się drugi półfinał. Wtedy wystąpi też Monika Kuszyńska ze swoim utworem "In the name of Love". Czy uda nam się wejść do finału po latach porażek?

Zobacz: Była reprezentantka na Eurowizji zdradza kulisy konkursu. Dlaczego ciągle przegrywamy?
 

Kto awansował do finału Eurowizji 2015 po pierwszym półfinale?

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08